شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آسيب در ناحيه ساقه مغز

1. با سلام خدمت آقاي دكتر

من چند تا سوال داشتم درباره كسي دچار ضربه مغزي و آسيب در ناحيه ساقه مغز شده

دختر يكي از اقوام من كه 13 سالشه 4 روز پيش بر اثر تصادف دچار مو برداشتگي در لگن و ضربه و خونريزي مغزي شد، از چهار روز پيش هنوز به هوش نيامده است و براي تنفسش هم از لوله استفاده كردند در شب اول تصادف در بيمارستان دچار تب و سپس تشنج شديد شد، من مي خواستم بدونم:

اين بي هوشي تا كي مي تونه ادامه داشته باشه؟

آيا اين بي هوشي مي تونه منجر به كما بشه؟

آيا زمان بي هوشي مي تونه روي ميزان بهبود فرد بعد از به هوش اومدن تاثير بذاره ؟ ممكنه توي بهتر شدن بيماري اثر منفي داشته باشي؟

اين تشنج ها و تب مي تونه علايم وخيم تر شدن حالش باشه؟

همچنين به صورت غيرارادي و رفلكس دستها و پاهاش رو تكون ميده و يا حتي پلكهاش رو باز مي كنه

آيا اين به اين معنيه كه عصبهاي حركتيش آسيب نديده؟

در صورت امكان توضيح اضافه اي مي خواستم از ناحيه ساقه مغز كه چه فعاليتي رو داره يا كدوم فعاليتها در بدن رو كنترل مي كنه؟ و آسيب به اين ناحيه چه عواقبي رو مي تونه داشته باشه؟ و در صورت امكان عكسي از اين ناحيه از مغز.

با تشكر فراوان

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید