شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنگی نفس وبرونشیت

1. shoka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ایا برونشیت باعث تنگی نفس می شود .من چندسال پیش دچار تنگی نفس شدم که پزشک متخصص الرژی تشخیص دادند و گاهی صبحها دچار سرفه و تنگی نفس می شوم که باید از اسپری سالبوتامول استفاده کنم سرفه های من همیشه ( با عرض معذرت ) همراه با خلط است و وقتی دچار تنگی نفس می شوم سرفه ها یم حالت خشکی و خراشیدن سینه دارد ایا بیماری من برونشیت است یا سینوزیت یا الرژی ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

سینوزیت معمولا همراه با خلط و ترشحات بینی غلیظ برنگ سبز یا زرد هست که البته با درد در ناحیه ی صورت و پیشانی و گاهی تب و سردرد همراهه.
    برونشیت هم در حالت حاد و مزمن علاوه بر تنگی نفس و سرفه همراه با علائم دیگه ای هست که باید توسط پزشکتون با بررسی بیشتر مشخص بشه که مبتلا هستید یا نه.

دوست من وقتی پزشک شما آلرژی تشخیص دادن بهشون اعتماد کنید.

شاد باشید.

3. shoka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با تشکر از دوست عزیز سایه می خواهم بدونم ممکنه تنگی نفس در اثرآلرژی ممکنه به آسم تبدیل بشه وآیا حالا مبتلا به آسم نشدم؟

4. shoka نوشته است: با تشکر از دوست عزیز سایه می خواهم بدونم ممکنه تنگی نفس در اثرآلرژی ممکنه به آسم تبدیل بشه وآیا حالا مبتلا به آسم نشدم؟

سلام <xml><o></o>

<o></o>

دوست عزیزم آسم و آلرژی به هم ارتباط دارن. درصدی از افرادی که مبتلا به آسم میشن در ابتدا آلرژی داشتن. ولی نه اینکه هر کسی آلرژی داره حتما در آینده به آسم مبتلا میشه.<o></o>

با کنترل آلرژی (با توجه به نوع آلرژِی که برای شما تشخیص داده شده) ، میشه از ابتلا به آسم در آینده پیشگیری کرد.<o></o>

<o></o>

با توجه به اینکه علائم آسم و آلرژی به هم شبیه هستن، جهت اطمینان بیشتر از اینکه الان آسم نداری بهتره دوباره به متخصص مراجعه کنی ... با دادن شرح حال بیشتر به پزشکت این مساله روشن میشه.

<o></o>

شاد باشید.<o></o>

<o>
    </o>

5. shoka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت آقای دکتر
    یه سوال برام پیش اومده و اون اینه که حالا که دچار سرماخوردگی شدم و ترشحات سینه و گلوم بیشتر شده (با عرض معذرت ) و سرفه می کنم ولی نفس تنگی ندارم ونظر میرسه سینوسهام مرطوبه در صورتیکه قبل از سرماخوردگی صبحها نفس تنگی داشتم علت چیه در ضمن اینکه من به دکتر مراجعه نکردم و تب نداشتم فقط از شربت تئوفیلین استفاده کردم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید