شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

غلبه بر اضطراب

1. با سلام

مدت 2 سال است که ازدواج کرده ام.در این مدت مشکلات خانوادگی فراوان داشتم که هنوز حل نشده باقی مانده است به طوری که هیچگاه احساس امنیت روانی و عاطفی نداشتم و هر لحظه فکر اینکه زندگی مشترکمان از هم پاشیده شود ذهن مرا فلج کرده طوری که هیچ نیرویی  برای انجام فعالیت های تازه ندارم. هر بار که  شوهرم شروع به جر و بحث میکند تمام بدنم شروع به لرزیدن میکند و در حرف زدن دچار مشکل میشوم و بی اختیار شروع به گریه کردن میکنم و به هیچ وجه تا کنون نتوانسته ام خود را در این شرایط کنترل کنم.

به راهنمایی شما نیازمندم

با تشکر

2. kazhal نوشته است: با سلام
    مدت 2 سال است که ازدواج کرده ام.در این مدت مشکلات خانوادگی فراوان داشتم که هنوز حل نشده باقی مانده است به طوری که هیچگاه احساس امنیت روانی و عاطفی نداشتم و هر لحظه فکر اینکه زندگی مشترکمان از هم پاشیده شود ذهن مرا فلج کرده طوری که هیچ نیرویی  برای انجام فعالیت های تازه ندارم. هر بار که  شوهرم شروع به جر و بحث میکند تمام بدنم شروع به لرزیدن میکند و در حرف زدن دچار مشکل میشوم و بی اختیار شروع به گریه کردن میکنم و به هیچ وجه تا کنون نتوانسته ام خود را در این شرایط کنترل کنم.
    به راهنمایی شما نیازمندم
    با تشکر

سلام،
    بهتر است در این زمینه با یک مشاور خانواده مشورت نمایید ؛ اما چیزی که به نظر من می رسد ایننت که روابط بین فردی موضوعی پیچیده و تحت تاثیر عواملی مختلفی است. به نظر من می بایست در ابتدا روابط را طوری تنظیم نمود که طرفین با هم رو راست باشند و مشکلات را با یکدیگر در میان بگذارند. بدین ترتیب می توان اولین قدم یعنی پیدا کردن مشکل اصلی که منجر به برخوردهای بعدی می شود را مشخص نمود. این مشکل می تواند به فاکتورهای مختلفی مثل تفاوت فرهنگی، موقعیت اجتماعی ، وضعیت اقتصادی و ... بستگی داشته باشد.
    اینکه شما امنیت عاطفی ندارید بسیار مشکل بزرگی است... چرا؟ چرا احساس می کنید شوهرتان قصد ترک شما را دارد ؟ آیا برتری نسبت به شما دارد یا شما کمبودی در خود احساس می کنید و بسیاری دیگر از این چراها که می بایست پاسخ آنها را پیدا کنید و به سرمنشا مشکل برسید تا بتوان درباره آن راه حلی پیدا نمود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید