شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوش در پوست صورت

1. nili

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    يك سوال داشتم در مورد پوست.مدتي است كه روي پوست صورتم جوشهايي به رنگ سفيد و بصورت زير پوستي ايجاد شده.اين جوشها به شكل كيست زير پوستي درامده و سر بعضي از اين جوشها سياه رنگه و تعدادشون در حال زياد شدن هست و خيلي اذيتم مي كنن .لطفا راهنماييم كنيد كه چطور جوشهارو از بين ببرم.ايا پماد يا محلول ترتينويين ميتونه به من كمك كنه؟ممنون ميشم.

2. nili نوشته است: يك سوال داشتم در مورد پوست.مدتي است كه روي پوست صورتم جوشهايي به رنگ سفيد و بصورت زير پوستي ايجاد شده.اين جوشها به شكل كيست زير پوستي درامده و سر بعضي از اين جوشها سياه رنگه و تعدادشون در حال زياد شدن هست و خيلي اذيتم مي كنن .لطفا راهنماييم كنيد كه چطور جوشهارو از بين ببرم.ايا پماد يا محلول ترتينويين ميتونه به من كمك كنه؟ممنون ميشم.

سلام،
    شما چند سال دارید؟ مذکر هستید یا مونث؟ چه مدت است این بثورات شروع شده؟ سابقه داشته اید؟ (لطفا قبل از ارسال سوال، قوانین را مطالعه کنيد .)

3. سلام . آقای دکتر : محلول ترتینویین برای همه نوع جوش های صورت می باشد یا خیر ، و طریقه استفاده این محلول را اگر توضیح بدهید بی نهایت ممنون میشم چون پسر عمویم این محلول را از دواخانه گرفته بود و طریقه استفاده شان را نمیدانست لذا من آن را از مصرف این محلول به طور خود سرانه خود داری کردم.

4. jalil نوشته است: سلام . آقای دکتر : محلول ترتینویین برای همه نوع جوش های صورت می باشد یا خیر ، و طریقه استفاده این محلول را اگر توضیح بدهید بی نهایت ممنون میشم چون پسر عمویم این محلول را از دواخانه گرفته بود و طریقه استفاده شان را نمیدانست لذا من آن را از مصرف این محلول به طور خود سرانه خود داری کردم.

سلام،
    لطفا ابتدا جستجو کنید قبلا در اینجا و اینجا گفته شده است. می توانید آکنه را نیز جستجو نمایید.

5. سلام،
    با توجه به اینکه شما 24 ساله و مونث هستید و این جوشها 3 - 4 هفته ای است که به وجود آمده ، بهترین برخورد در مرحله اول رعایت بهداشت یعنی شستشوی روزانه 2 بار با صابون می باشد چون اگر صورت چرب باشد محیط برای فعالیت باکتریها و نیز تجمع ذرات چربی مناسب تر خواهد بود .

6. سلام.من مدت سه ساله که به صورتم جوشهای سرسیاه و سر سفید می زنه .با اینکه هم صورتم را صابون میزنم و هم کفسول تتراسایکلین میخورم ولی باز هم به من جوش میزنه.من الان 18 سالمه و پسر هم هستم.نظر شما چیه؟

7. alirezaak نوشته است: سلام.من مدت سه ساله که به صورتم جوشهای سرسیاه و سر سفید می زنه .با اینکه هم صورتم را صابون میزنم و هم کفسول تتراسایکلین میخورم ولی باز هم به من جوش میزنه.من الان 18 سالمه و پسر هم هستم.نظر شما چیه؟

سلام،
    مطالب زیادی در مورد آکنه در همین سایت وجود دارد که می توانید با جستجو به آن برسید.
    شما اقدامات بهداشتی اولیه که همان تمیز نگه داشتن پوست و نیز اقدام درمانی یعنی مصرف آنتی بیوتیک را انجام داده اید، اگر وضعیت و تعداد جوشها زیاد نیز همین روشها را می توانید ادامه دهید (شاید استفاده از محلولهای آنتی بیوتیکی نیز کمک کننده باشد). ولی اگر به آکنه شدید مبتلا هستید می بایست به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا زیر نظر وی از داروهای اختصاصی تر استفاده نمایید.

8. سلام من 22 سالمه و از بودن جوشها و لکه ها روی صورتم  و بازوها و شانه ها رنج می برم به همین علت به دکتر پوست مراجعه کردم و ایشان برای من چندین محلول شیمیایی و قرص اسپیرونولاکتون را تجویز کردند . خواص این دارو همچنین عوارض ان را در همین سایت مطالعه کردم . من به یکی از این عوارض دچار شده ام (نظم قاعدگی من بهم ریخته) با توجه به این آیا مجددا این قرصها را مصرف کنم ؟ چون الان یک ماهه که مصرف نمی کنم و دقیقا 16 روز از تاریخ پریدو من گذشته و من هنوز پریود نشدم . آیا این قرص مشکل دیگری برای من ایجاد نمی کند ؟ با تشکر .

9. molod نوشته است: سلام من 22 سالمه و از بودن جوشها و لکه ها روی صورتم  و بازوها و شانه ها رنج می برم به همین علت به دکتر پوست مراجعه کردم و ایشان برای من چندین محلول شیمیایی و قرص اسپیرونولاکتون را تجویز کردند . خواص این دارو همچنین عوارض ان را در همین سایت مطالعه کردم . من به یکی از این عوارض دچار شده ام (نظم قاعدگی من بهم ریخته) با توجه به این آیا مجددا این قرصها را مصرف کنم ؟ چون الان یک ماهه که مصرف نمی کنم و دقیقا 16 روز از تاریخ پریدو من گذشته و من هنوز پریود نشدم . آیا این قرص مشکل دیگری برای من ایجاد نمی کند ؟ با تشکر .

سلام،
    بالاخره هر داروی در راستای اثرات درمانی در زمینه مشخص ممکن است عوارضی هم داشته باشد، اگر از لحاظ جنسی فعال نیستید و نگرانی از باردار شدن ندارید برای درمان آکنه می توانید به درمان دارویی ادامه دهید اگر هم از لحاظ جنسی فعال هستید بهتر است از روشهای جلوگیری با ضریب اطمینان بالا استفاده نمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید