شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اسپرم در ادرار - حاملگی و پرده بکارت

1. ELI

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    با توجه به اینکه مجرای ادرار وخروج اسپرم یکی است آیا احتمال دارد در  ادرار آقایان اسپرم وجود داشته باشد و اگر وجود دارد آیا توا نایی بارور کردن دارد ؟ آیا در دختران که پرده بکارت دارند امکان حاملگی هست ؟

2. ELI نوشته است: سلام
    با توجه به اینکه مجرای ادرار وخروج اسپرم یکی است آیا احتمال دارد در  ادرار آقایان اسپرم وجود داشته باشد و اگر وجود دارد آیا توا نایی بارور کردن دارد ؟

سلام ،
    در حالت «معمول» در ادرار اسپرم وجود ندارد چون مجرای حمل کننده اسپرم و ادراری که از مثانه می آید از هم جدا هستند و در قسمتی از پروستات به هم می پیوندند. اسپرمها نیز فقط در هنگام تحریک جنسی و در هنگام ارضا وارد این مجرا مشرک شده و به بیرون می آیند. پس اگر در ادرار فردی اسپرم وجود داشته باشد به این دلیل است که قبل از ادرار در وی انزال منی صورت گرفته و با ادرار پس از انزال باقیمانده های اسپرمی که در مجرا وجود داشته اند شسته شده و به بیرون آمده اند . این اسپرمها نیز همانند بقیه قابلیت بارور سازی تخمک را خواهند داشت.

ELI نوشته است: آیا در دختران که پرده بکارت دارند امکان حاملگی هست ؟

پرده بکارت مانعی برای بارداری نیست و این «احتمال» وجود دارد که با پاشیده شدن منی روی دستگاه تناسلی زن، اسپرمها این فرصت را برای باروری تخمک پیدا کنند.

3. سلام
    امکان حامله شدن کسی که دختر هست وجود داره ؟ منظورم اینه که اگر کسی دختر باشه و رابطه رابطه جنسی داشته باشه ممکن حامله بشه ؟ اگر جواب مثبت هست لطفا بگویید که چه طوری این امکان داره ؟ چه طوری باید جلوگیری کرد ؟ و در چه شرایطی این اتفاق می افته ؟ یعنی اگر رابطه جنسی به چه صورت باشه این اتفاق امکان پذیر می شه ؟ازتون خواهش می کنم که جواب بدید واقعا درمونده شدم و نمی دونم باید از کجا این موضوع رو بفهمم

4. royah نوشته است: سلام
    امکان حامله شدن کسی که دختر هست وجود داره ؟ منظورم اینه که اگر کسی دختر باشه و رابطه رابطه جنسی داشته باشه ممکن حامله بشه ؟ اگر جواب مثبت هست لطفا بگویید که چه طوری این امکان داره ؟ چه طوری باید جلوگیری کرد ؟ و در چه شرایطی این اتفاق می افته ؟ یعنی اگر رابطه جنسی به چه صورت باشه این اتفاق امکان پذیر می شه ؟ازتون خواهش می کنم که جواب بدید واقعا درمونده شدم و نمی دونم باید از کجا این موضوع رو بفهمم

سلام،
    احتمال حاملگی وجود دارد ولی مقدار آن کم می باشد. البته منظور شما از دختر بودن و در عین حال رابطه جنسی داشتن را متوجه نشدم چون به طور کلی منظور از رابطه جنسی معمولا ایجاد ارتباط جنسی و دخول آلت مرد به واژن زن می باشد که در صورت انجام این عمل دیگر دختر بودن- به آن معنی که در فرهنگ ما وجود دارد - منتفی خواهد بود. اگر انواع دیگر رابطه جنسی منظور شماست که اصلا با این موضوع در ارتباط نخواهد بود.
    برای ایجاد بارداری می بایست تخمک و اسپرم به هم برسند، تخمک که در رحم زن و در زمانهای معینی وجود دارد و اسپرم هم توسط آلت مرد به تخمک رسانده می شود. برای اینکه بارداری اتفاق نیفتد باید از برخورد این دو (تخمک و اسپرم) جلوگیری نمود. راههای مختلفی برای این جلوگیری وجود دارد (مثل مصرف قرص، استفاده از کاندوم و ...).
    یک راه هم استفاده از روش تقویمی است، یعنی در زمانی که تخمک در رحم وجود دارد و مستعد لقاح با اسپرم می باشد، از برخورد ایندو به هر نحوی جلوگیری نمود. تخمک در نیمه دوره قاعدگی از تخمدانها رها شده و تا 2 الی 3 روز احتمال لقاح وجود خواهد داشت پس با توجه به این نکته می توان در روزهایی که احتمال بارداری بالاست از ایجاد ارتباط جنسی اجتناب نمود و یا از یکی از روشهای ذکر شده استفاده کرد.
    شما می توانید با مراجعه به قسمت دریافت فایل همین سایت (اینجا) برنامه تقویم تخمک گذاری را دریافت نموده و از روزهایی که در آن احتمال بارداری بیشتر است برای خودتان آگاهی یابید. البته این نرم افزار امکانات دیگری نیز برای زوجها مثل تعیین جنسیت فرزند و ... نیز دارا می باشد.

5. tame

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    بعضی وقت ها بعد از ادرار مقداری منی خارج می شود آیا طبیعی است یا نشانه بیماری است(من 30 ساله و مجرد هستم ) ؟

6. tame نوشته است: سلام
    بعضی وقت ها بعد از ادرار مقداری منی خارج می شود آیا طبیعی است یا نشانه بیماری است(من 30 ساله و مجرد هستم ) ؟

سلام،
    ابتدا باید از منی بودن ماده خارج شده اطمینان حاصل کرد. اگر قطعا منی است بهتر است با یک ارولوژیست مشورت نمایید.

7. با سلام

دختری هستم 25 ساله 3 ماهه عقد هستم من با همسرم نزدیکی داریم اما بدون دخول میخواستم بدونم با داشتن پرده  امکان بارداری هست ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید