شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلالات خواب

1. با سلام خدمت اقای دکتر

میخواستم راجع به علت حرف زدن وخندیدن وحرکات غیر عادی و ناگهانی دست و پا در خواب سوال کنم؟
    در ضمن من خیلی دیر به خواب میرم ...یعنی حدودا 20 تا 40 دقیقه در رختخواب با خودم در گیرم و مجبورم انقدر خیال پردازی کنم  تا بخوابم. حتی گاهی اوقات با وجود اینکه خیلی خسته و خواب الودم این مشکل رو دارم.

ممنون از راهنماییتون Shocked

2. kazhal نوشته است: با سلام خدمت اقای دکتر
    در ضمن من خیلی دیر به خواب میرم ...یعنی حدودا 20 تا 40 دقیقه در رختخواب با خودم در گیرم و مجبورم انقدر خیال پردازی کنم  تا بخوابم. حتی گاهی اوقات با وجود اینکه خیلی خسته و خواب الودم این مشکل رو دارم.

سلام ،
    در مورد دیر به خواب رفتن به طور کامل در اینجا توضیح داده شده است.
    اما در مورد :
    kazhal نوشته است: میخواستم راجع به علت حرف زدن وخندیدن وحرکات غیر عادی و ناگهانی دست و پا در خواب سوال کنم؟

کلا به رفتار غیر معمول که در حین خواب اتفاق می افتد Parasomnia گفته می شود .
    رفتارهایی که به این صورت در خواب اتفاق می افتند معمولا ناخودآگاه بوده و شخص آنها را به یاد نمی آرود و اغلب در بچه ها بیش از بالغین دیده می شود . اکثریت افراد درست قبل از به خواب رفتن پرشهای مختصری را در بازو ، پاها یا کل بدن تجربه می کنند . گاهی نیر فلج می شوند(یعنی می خواهند که حرکت کنند ولی نمی توانند). برخی نیز در دو سر طیف خواب و بیداری توهماتی را تجربه می نمایند . ممکن است دندانهای خود را به هم فشار دهند یا کابوس ببینند.
    برای هیچ یک از موارد بالا درمان دقیقی وجود ندارد ولی می توان از داروهای بنزودیازپینی و یا سایر داروهای آرامبخش زیر نظر پزشک بهره جست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید