شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پرخوری و کم وزنی

1. سلام (با تشکر از سایت و کمک های بی منت دکتر رهام )
    من به شدت پرخور هستم و هر وقت تو روز احساس گرسنگی کنم از خوردن غذا دریغ نمی کنم . تو وعده های اصلی روزانه هم همینطور هستم . مشکلی که هست  وزن ثابت منه . البته من زیاد لاغر نیستم اما دوست دارم حداقل کمکی درشت تر باشم . قدم 182 و وزنم 72 کیلو هستش . به نظر شما اختلالی تو دستگاه گوارش من هست ؟ (ضمنا شیرینی جات زیادی هم مصرف می کنم ).
    ضمنا راهی برای چاق شدن بنده وجود داره ؟

2. به نظر من چاقی زیاد هم خوب نیست چرا وزن شما که خوبه چاقی زیادضررهای خودشو داره ولی به هرحال تیروئید توبعضی افراد چاق میکنه وبعضی هارو لاغر شاید بااین پر خوری شما چاق نمی شید تیروئید دارید ولی به دکتر مراجعه کنید بهتره ( خوردن زیاد شیرینی اصلا خوب نیست مراقب خودتون باشید)

3. سلام دوست عزيز بهتره يك سري آزمايشات هورموني و تكميلي سلامت رو مثل ديابت و كنترل ميزان چربي و... انجام بديد و همانطور كه ساها خانم گفتند تست تيروييد را فراموش نكنيد .موفق و مويد باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. 4ـ علل لاغري :
    الف) فشارهاي دروني، استرسها و افسردگيها
    ب) ثانويه به بيماريهايي ازقبيل : هيپرتيروئيديسم (پر‌كاري تيروئيد)، ديابت (بيماري قند خون بالا)، بيماري‌هاي انگلي،
    بيماري‌هاي گوارشي و …
    ج) اختلال تغذيه‌اي (دريافت كم كالري و زيادي فعاليت)
    د) ژنتيك

5ـ درمان‌هاي لاغري به دو دستة دارويي و رژيم‌درماني تقسيم مي‌شوند.
    الف) درمان دارويي:
    ـ داروهاي اشتهاآور: اين داروها با افزايش اشتها سبب بيشتر خوردن شده، دريافت انرژي توسط بدن را افزايش مي‌دهند. سردستة اين داروها كه در ايران بسيار استفاده مي‌شود، سيپروهپتادين مي‌باشد. علاوه بر اين داروهاي تقويتي مثل ويتامين‌ها همچنين عناصر كمياب مثل روي نيز كاربرد دارند. تمامي اين داروها زماني مؤثرند كه شخص از هر نظر سالم باشد.
    ـ داروهايي كه با احتباس نمك و بدنبال آن آب باعث افزايش وزن مي‌شوند: از اين گروه دارو مي‌توان از كورتون‌ها نام برد. اين داروها با احتباس آب و نمك باعث عوارض زيادي براي بدن شده علاوه بر اين عوارض گوارشي، استخواني و … ديگري نيز دارند.
    ـ داروهايي كه با كاهش متابوليسم بدن باعث افزايش وزن مي‌شوند: اين داروها به صورت كاذب كم‌كاري تيروييد ايجاد كرده، با كاهش متابوليسم بدن سبب افزايش وزن مي‌شوند. اين گروه نيز با توجه به برهم‌زدن نظم طبيعي بدن باعث ايجاد عوارض مي‌شوند.
    ب) رژيم‌درماني :
    ـ ارائة برنامة كامل و علمي از نظر علم تغذيه: اگر شخص كاملاً از نظر بيماري‌هاي عامل لاغري بررسي شده و در حال سلامت باشد، با استفاده از يك رژيم استاندارد كه تمام مسائل تغذيه‌اي در آن رعايت شده باشد قادر به افزايش وزن خواهد بود.
    6ـ با توجه به موارد فوق بهترين و سالمترين راه حل ارائه‌شده در مورد درمان لاغري اين موارد مي‌باشد:
    الف) رژيم غذايي صحيح
    ب) ورزش مناسب و كافي

7ـ در هر رژيم غذايي صحيح بايد اين گروههاي غذايي وجود داشته باشد:
    شير و لبنيات، حبوبات و غلات، ميوه و سبزيجات، گوشت

12ـ رژيم غذايي بايد:
    ـ تأمين كنندة انرژي مورد نياز روزانه باشد.
    ـ تأمين كنندة ريزمغزيها باشد (موادي كه به مقدار بسيار كم بايد در غذا وجود داشته باشد)
    ـ بر اساس فرهنگ غذايي ايراني باشد.
    ـ تنوع لازم را داشته باشد.

13ـ در يك رژيم غذايي اصولي افزايش وزن تدريجي است. بطوريكه حداكثر يك كيلوگرم در ماه مي‌توانيد افزايش وزن داشته باشيد. به همين دليل بايد حوصله داشته و با دقت برنامة خود را اجرا كنيد. ضمناً اگر قبل از رژيم عكسي از خود داشته باشيد بهتر خواهد بود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید