شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حالت تهوع دوران بارداری

1. با سلام
    آيا روش خاصی برای ازبين بردن و ياکم کردن ويار دوران بارداری وجود دارد؟ چون من در هفته هفتم بارداری هستم واز  ديدن تمام غذاها واستشمام بوی آنها حالم شديدا بد می شود.
    باتشکر

2. bgmohammadi نوشته است: با سلام
    آيا روش خاصی برای ازبين بردن و ياکم کردن ويار دوران بارداری وجود دارد؟ چون من در هفته هفتم بارداری هستم واز  ديدن تمام غذاها واستشمام بوی آنها حالم شديدا بد می شود.
    باتشکر

سلام ،
    تقریبا در 50 % حاملگیها تهوع و استراغ عود کننده در طی سه ماهه اول رخ می دهد . علایم معمولا در هفته های 6 تا 8 آغاز می شوند، در هفته های 12 تا 14 به حداکثر خود می رسند و تا هفته 22 بهبود می یابند.
    برای کنترل تهوع و استفراغ حاملگی انجام اقدامات زیر توصیه می شود :
    1 - اقدامات غیر دارویی : شامل اجتناب از غذاهای چرب و ادویه دار، خوردن غذا در حجم کم و وعده های متعدد، نوشیدن چای زنجبیل، استنشاق روغن نعناع و افزایش زمان استراحت در روز.
    2 - اقدامات دارویی : در صورت استفراغ شدید می توان از پیرودوکسین، پرومتازین و متوکلوپرامید استفاده نمود.

به علت آنکه مکمل های ویتامینی و معدنی سبب تشدید تهوع می شوند، لذا باید تا زمان بهبود تهوع و استفراغ حاملگی از مصرف آنها خودداری نمود.

3. سلام
    آقای دکتر برای تهوع به من قرص ويتامين B6  داده شده ،آيا مفيد است واصلا safeهست يا نه؟
    متشکرم.

4. bgmohammadi نوشته است: سلام
    آقای دکتر برای تهوع به من قرص ويتامين B6  داده شده ،آيا مفيد است واصلا safeهست يا نه؟
    متشکرم.

سلام ،
    ویتامین B6 همان پیرودوکسین است که در بالا هم ذکر شد. این مکمل غذایی به کاهش علایم شما کمک خواهد کرد ولی انتظار معجزه از آن نداشته باشید. علایم شما با بالا رفتن سن حاملگی خودبخود کاهش می یابد. ویتامین B6 طبق طبقه بندی FDA در گروه A قرار دارد یعنی مطالعات کافی روی آن انجام شده و خطری برای جنین نخواهد داشت.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید