شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علائم مشابه

1. سلام
    می خواستم بدونم برای چک کردن تیروئید باید به چه پزشکی مراجعه کنم.گوش و حلق و بینی یا غدد.

(عذر میخوام اگر سوالم رو در جای اشتباهی نوشتم)
    بعد هم می خوام بدونم با نوجه به چیزی که در اینجا شرح میدم ّآیا واجبه مراجعه کنم یا اینکه فقط احساس میکنم مشکلی دارم.

1- من 24 سال سن دارم.170 قد. حدود 6 سال پیش 84 کیلو وزنم بود که با رژیم رسوندمش به 71.از آن زمان هم وزنم ثابت بود(نهایتا 1 کیلو کم یا زیاد میشد)          ولی در عرض 4 ماه گذشته حدود 9 کیلو وزنم اضافه شده.
    2- به جز این مسئله، پوست تمام بدنم که همیشه صاف و نرم بود الان دائما جوش میزنه و لکه داره.
    3- ساعت خوابم بهم ریخته و  همیشه اگر با 5-6ساعت خواب انرژی کافی داشتم الان با 10ساعت هم احساس کسالت میکنم.
    4- همیشه به عنوان یک آدم گرمایی مطرح بودم ولی الان توی تابستان می رم زیر پتو.
    5- عادت ماهانه من همیشه مرتب بوده ولی در چند ماه اخیر 2 بار در 1 ماه، تاخیر و ... پیش آمده.
    6-من کلا آدم اجتماعی هستم ولی الان ترجیح میدم از 4دیوار اتاق بیرون نرم و حوصله هیچ کاری رو ندارم(هیچ مشکل عاطفی یا احساسی هم در طی 2سال گذشته نداشتم که بخواید بگید اثرات اونه)

تا الان هم از هیچ قرصی برای هیچ چیزی استفاده نکردم.بیماری خاصی هم تا به حال نداشتم.البته سردردهای شدیدی میگیرم که متاسفانه هنوز به طور جدی اونها رو پیگیری نکردم ولی احتمال زیاد به خاطر سینوزیت باید باشه.(به تشخیص پزشک سینوزیت دارم)

حالا این چیزا علائم بیماری خاصیه یا فقط یه چیز گذراست و ناشی از تنبلی و گرمای تابستان و عدم تحرک و تغذیه بد و استرس؟  
    ممنون از کمکتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    احتمال مشکل تیرویید وجود داره برای چک کردن عملکرد تیرویید در ابتدا چندتا آزمایش ساده وجود داره (TSH,T4,T3)که این آزمایشهاو تفسیر اون رو یک پزشک عمومی هم می تونه انجام بده و لازم نیست در ابتدا به پزشک فوق! تخصص مراجعه کنید اگه لازم باشه پزشک عمومی شما رو به پزشک متخصص داخلی و اگه باز هم لازم باشه پزشک داخلی شما رو به فوق تخصص غدد ارجاع میده

3. mehrabounr نوشته است: سلام
    می خواستم بدونم برای چک کردن تیروئید باید به چه پزشکی مراجعه کنم.گوش و حلق و بینی یا غدد.

(عذر میخوام اگر سوالم رو در جای اشتباهی نوشتم)
    بعد هم می خوام بدونم با نوجه به چیزی که در اینجا شرح میدم ّآیا واجبه مراجعه کنم یا اینکه فقط احساس میکنم مشکلی دارم.

1- من 24 سال سن دارم.170 قد. حدود 6 سال پیش 84 کیلو وزنم بود که با رژیم رسوندمش به 71.از آن زمان هم وزنم ثابت بود(نهایتا 1 کیلو کم یا زیاد میشد)          ولی در عرض 4 ماه گذشته حدود 9 کیلو وزنم اضافه شده.
    2- به جز این مسئله، پوست تمام بدنم که همیشه صاف و نرم بود الان دائما جوش میزنه و لکه داره.
    3- ساعت خوابم بهم ریخته و  همیشه اگر با 5-6ساعت خواب انرژی کافی داشتم الان با 10ساعت هم احساس کسالت میکنم.
    4- همیشه به عنوان یک آدم گرمایی مطرح بودم ولی الان توی تابستان می رم زیر پتو.
    5- عادت ماهانه من همیشه مرتب بوده ولی در چند ماه اخیر 2 بار در 1 ماه، تاخیر و ... پیش آمده.
    6-من کلا آدم اجتماعی هستم ولی الان ترجیح میدم از 4دیوار اتاق بیرون نرم و حوصله هیچ کاری رو ندارم(هیچ مشکل عاطفی یا احساسی هم در طی 2سال گذشته نداشتم که بخواید بگید اثرات اونه)

تا الان هم از هیچ قرصی برای هیچ چیزی استفاده نکردم.بیماری خاصی هم تا به حال نداشتم.البته سردردهای شدیدی میگیرم که متاسفانه هنوز به طور جدی اونها رو پیگیری نکردم ولی احتمال زیاد به خاطر سینوزیت باید باشه.(به تشخیص پزشک سینوزیت دارم)

حالا این چیزا علائم بیماری خاصیه یا فقط یه چیز گذراست و ناشی از تنبلی و گرمای تابستان و عدم تحرک و تغذیه بد و استرس؟  
    ممنون از کمکتون

سلام

ببینید مشکل شما می تونه به تیروئیدم مربوط باشه می تونه هورمونی باشه و حتی می تونه به نوعی به افسردگی مربوط باشه
    خلاصه از اینجا من نمی تونم کمکی بهتون بکنم
    چون گاهی همه اینها با هم می تونن علت باشن ، گاهی تک به تک
    یعنی ممکنه شما مشکل تیروئید دارید به همین علت هورمناتون بهم ریخته و درنتیجه دارید نوعی افسردگی رو تجربه می کنید و بر عکس مثلا شوک روحی و عصبی باعث شده هورمونهاتون بهم بریزه و یا ...
    خلاصه مشکل ترکیبی از اینهاست
    بهرحال فکر می کنم مسئله روحی غیرقابل انکار باشه

بهتره به متخصص زنان و یا حتی متخصص داخلی مراجعه کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید