شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف قرص های ال دی به روش اورژانسی

1. reza7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    چنانچه 72 ساعت بعد از مصرف قرص های ال دی به روش اورژانسی مجددا نزدیکی انجام بشه و این بار دارویی مصرف نشه آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    11 آذر ماه نزدیکی داشتم و 8 تا قرص ال دی مصرف کردم... 14 آذر ماه مجددا نزدیکی داشتم ولی دارویی مصرف نکردم.... 17 آذر پریود شدم... پریود قبلیم 1 آذر بوده....
    4 دی ماه باز هم نزدیکی داشتم و این بار هم 8 تا ال دی خوردم...
    آیا ممکنه به خاطر دفعه قبل که قرص نخوردم باردار شده باشم؟ ظاهرا چون جدیدا هم قرص مصرف کردم نمی تونم فعلا آزمایش ادرار یا خون بدم... می ترسم اگه واقعا باردار شده باشم برای سقط دیر شه...
    ممکنه لطفا راهنماییم کنید؟

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    استفاده از روش جلوگیری از بار داری بصورت اورژانس(8  ال د ی یا4 اچ دی)نمیتواند همیشه بعنوان راه جلوگیری از بارداری مورد استفاده قرار گیرد قرصهای جلوگیری از  بارداری باید بصورت منظم طبق دستور  روی بروشور مصرف شود .
    این قرصها حاوی هورمونهای جنسی است مصرف بدون برنامه مطمئنا اثرات نامطلوب دارد آزمایش بتا اچ سی جی از طریق خون جواب نهایی را میدهد شما با خوردن نامنظم قرص تنظیم هورمونی خود را برهم میزنید این روش فقط در مواقع اورژانس که چند روز قرص خوردن را فراموش کردید کاربرد دارد.

3. reza7 نوشته است: چنانچه 72 ساعت بعد از مصرف قرص های ال دی به روش اورژانسی مجددا نزدیکی انجام بشه و این بار دارویی مصرف نشه آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    11 آذر ماه نزدیکی داشتم و 8 تا قرص ال دی مصرف کردم... 14 آذر ماه مجددا نزدیکی داشتم ولی دارویی مصرف نکردم.... 17 آذر پریود شدم... پریود قبلیم 1 آذر بوده....
    4 دی ماه باز هم نزدیکی داشتم و این بار هم 8 تا ال دی خوردم...
    آیا ممکنه به خاطر دفعه قبل که قرص نخوردم باردار شده باشم؟ ظاهرا چون جدیدا هم قرص مصرف کردم نمی تونم فعلا آزمایش ادرار یا خون بدم... می ترسم اگه واقعا باردار شده باشم برای سقط دیر شه...
    ممکنه لطفا راهنماییم کنید؟

سلام ،
    با توجه به توضیحات شما با ایجاد خونریزی در تاریخ 17 آذر تمام اتفاقات قبل از آن باطل شده و همه چیز از نو آغاز شده است؛ پس احتمال بارداری به علت نخوردن قرص در آن محدوده زمانی وجود ندارد. اما همانطور که در بالا هم اشاره شده این روش به عنوان روش معمول برای جلوگیری از بارداری استفاده نمی شود و همراه با عوارض خواهد بود.

4. سلام ببخشید اگه سوالم تکراریه من کاربر جدیدم و زیاد با اینجا اشنایی ندارم
    من تو روز 15 پری نزدیکی بدون محافظ داشتم سریع بعدش 4 تا ال دی و 12 ساعت بعد 4 تا ال دی دیگه خوردم اما چون روز خطر ناکی بود خیلی میترسم، البته 45 ساعت بعد چون خیلی نگران بودم یکی از دوستام یه قرص معرفی کرد از سری قرص های روز بعد اونم خوردم، الان روز 23 پری هستم، سینه هام خیلی درد می کنه و حساس شده، یکم هم دل درد دارم، امکان داره من باردار شده باشم؟

5. saradavoodi38 نوشته است: سلام ببخشید اگه سوالم تکراریه من کاربر جدیدم و زیاد با اینجا اشنایی ندارم
    من تو روز 15 پری نزدیکی بدون محافظ داشتم سریع بعدش 4 تا ال دی و 12 ساعت بعد 4 تا ال دی دیگه خوردم اما چون روز خطر ناکی بود خیلی میترسم، البته 45 ساعت بعد چون خیلی نگران بودم یکی از دوستام یه قرص معرفی کرد از سری قرص های روز بعد اونم خوردم، الان روز 23 پری هستم، سینه هام خیلی درد می کنه و حساس شده، یکم هم دل درد دارم، امکان داره من باردار شده باشم؟

با توجه به مصرف قرص ضد بارداری امکان بارداری در شما وجود نداره نگران نباشید این علایمم میتونه ناشی از استرستون باشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  6. saradavoodi38 نوشته است: سلام ببخشید اگه سوالم تکراریه من کاربر جدیدم و زیاد با اینجا اشنایی ندارم

سلام

چندتا قرصم من ميشناختم ميگفتيد تا اونها رو هم بهتون معرفي كنم بخوريد

دوست خوبم شما پدر هورمونهاي بدنتون رو در آورديد.همون ال دي ها كافي بود
    اگز قرص ها رو بالا مياورديد بايد قرص رو عوض ميكرديد

اين دردها نشانه بهم ريختگي بالانس هورموني شماست و به طور قطع زمان قاعدگيتون در ماه آينده متفاوت از ماههاي قبل ميشود
    نگران نباشيد

7. مرسی از جوابتون
    اما پس چرا میگن احتمال درست عمل کردن پیشگیری اورژانسی 98 درصده؟ اون دو درصد خطاش برای چیه؟

8. سلام

دکتر سیادتی خدا بیامرز همیشه می گفت در علم پزشکی هیچ چیزی 100% نیست
    بهرحال در همین مصرف قرص هم ممکنه مشکلاتی در گوارش و جذب دارو پیش بیاد . اغلب این شکست ها نتیجه
    نا مرغوب بودن قرص ( کیفیت . تاریخ مصرف و ... )
    استفاده نادرست از قرص ( تعداد و نوع قرص )
    مشکل در جذب دارو
    می باشد .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید