شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نبستن سوتن

1. با سلام
    می خواستم بپرسم آیا نبستن سوتین سینه های یه دختر رو دچار افتادگی میکنه؟
    من عادت به بستن سوتین ندارم می خاوستم بدون این موضوع مشکلی ایجاد می کنه یا نه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    دوست عزیز مطمئن باشید که این مورد سینه های شما را دچار افتادگی خواهد کرد و به زیبایی ظاهری شما لطمه خواهد زد با توجه به سن شما یک مقدار هم دیر شده سعی کنید بعد از این از سوتینهای فنر دار در قسمت زیرین استفاده کنید که مشکلی پیش نیاید.

3. سلام

نپوشيدن سوتين مشكلي ايجاد نميكنه.نگران نباشين. ولي فكر ميكنم وقتي فعاليت بدني زياد دارين بايد استفاده كنيد.

بسیاری از زنان جامعه ما نمی دانند که بستن سوتین به مدت طولانی ارمغانی به جز سرطان برای آنها ندارد.
    به گزارش گروه ترجمه سامانه خبری سلامت نیوز، برای سالهای طولانی، اغلب مقالات به دلایلی از عوامل ایجاد کننده سرطان سینه مثل نا مناسب بودن تغذیه ، ورزش نکردن و..... به عنوان عوامل اصلی زمینه ساز این بیماری که بیشترین میزان مرگ ومیر زنان را در 2 دهه اخیرداشته ،اشاره می کردند.
    این مطالعات قاعدتا باید قابل قبول باشند ولی خانمهایی که در طرح Linda Mccarthey شرکت کردند، زنانی مذهبی ،گیاهخوارو ورزشکار بودند که شانسی دردوری از سرطان سینه نداشتند. شاید اغلب مقالات متقاعد کننده ای که تا کنون در ارتباط با سرطان سینه دیده شدهمربوط به پوشیدن سوتین باشد.
    درمطالعاتی که در مورد سرطان سینه وارتباطش با سوتین در آمریکا انجام شده ، متوجه شده اند که زنان مبتلا به سرطان سینه سابقه ای در پوشیدن سوتین های تنگ ورزشی وطولانی مدت آنها داشته اند.
    درحقیقت تقریبا تمام افرادی که سرطان سینه داشته اند بیش از 12 ساعت در روز سوتین پوشیده اند.
    وقتی یک خانم سوتین تنگ ومحکم می پوشد ،سینه هایش را تحت فشار قرار می دهد،در نتیجه راههای لنفاوی سینه بسته می شود ونهایتا در آن ایجاد برجستگی می کند.این عامل باعث می شود مایعی که به تدریج انباشته شده است، متورم وحساس شده وبه شکل کیست در بیاید . ضمن این که سموم نیز باید از طریق عروق لنفاوی به بیرون رانده شوند.
    به هر حال در یک سینه با سوتین محکم وتنگ این مراحل به خوبی انجام نمی شود ودرنتیجه سموم درسینه ها تجمع می یابند. در واقع سوتین ها عامل ایجاد سینه های بیمار هستند.سوتین ها حمایت ساختگی وغیرواقعی از سینه ها به عمل می آورند ودر واقع بدن انسان قدرت نگهداری ازسینه ها توسط خودشان راازدست می دهند و به همین دلیل اغلب خانمها بدون سوتین احساس نا خوشایندی دارند.
    پس برای پیشگیری از سرطان سینه نباید سوتین های تنگ پوشید و حتی در صورت امکان بدون آن بخوابید.
    یک نکته قابل توجه آن است که میزان موفقیت برای بازگشت از سینه فیبروتیک حتی برای افرادی که 15-10 روز بدون سوتین بوده اند بسیار بالا بوده است. ثابت شده است بسیاری از خانمهایی که بدون سوتین بوده اند به طور معجزه آسایی بیماری آنها بهبودی یافته است.

سلامت نيوز

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  4. سلام ؛
    مرسی ، مطلبتون هم جالب بود هم تازه  ....

آیا بستن سوتین در کوچک شدن یا کوچک ماندن سینه ها هم نقشی دارد ؟

5. سلام
    نمیدونم یعنی چی که میگی عادت ندارید حتما باید سینه های کوچیکی داشته باشین
    ولی بدونید که این کوچیکی همیشگی نیست
    بالاخره بعد از ( انشالله ) بچه دار شدن و شیر دهی بزرگتر خواهد شد و اگه همجنان به این عادتت غلبه نکنی ممکنه درد رو هم برات به همراه داشته باشه
    پس از حالا سعی کن استفاده کنی
    موفق باشی

6. با سلام
    دوست گرامی بنده معتقدم هر فرد در حریم خصوصیش هر طور که راحته باید زندگی کنه البته تاآنجائیکه به خودش و دیگران لطمه نزنه.لذا شما هم در صورتیکه مشکلی در حریم زندگیتون ندارید هرجور که تمایل دارید ،بپوشید ،زندگی کنید و لذت ببرید ،و یکی از این مسائل همین موضوع شماست.از طرفی با رجوع به اظهارات مفید خانم مسافر بهار ،منهم  فکر میکنم اینگونه از البسه (تنگ وچسبان) موجبات مشکلات عدیده ای در افراد میشه که علاوه بر آنچه که ایشون اظهار داشته اند ،موجب پدید آمدن معضلاتی از جمله تنگی نفس،گرما زدگی و ... در بانوان هم شده،(از این موارد به تجربه دیده شده) لذا در صورتیکه حتی با افتادگی سینه هم مواجه شدید (البته صحت و سقم اونو نمیدونم)و این مورد در بطن زندگیتون اثری نداشته ،بهترین کار همین روش شماست.
    موفق باشید.

7. سلام
    به نظر من يه كم اصلا براي شما دير شده شما زودتر بايد سوتين استفاده ميكرديد حتي اگه سينه هاتون هم كوچك هستش به نظر من استفاده كنيد هم زيباتر جلوه داده ميشه هم بعدا استفاده كردنش براتون سخت نميشه بعدا كه بچه دار شدين سينه هاتون خيلي ول ميشه اون موقع مجبوري استفاده كني كه خيلي سخت ميشه براتون

8. سلام
    با تشکر از جواب تمام دوستان
    می خوا ستم این موضوع رو اضافه کنم که سینه های من سایزش متوسط در اصل 75 ایرانی و90 خارجی  من از 17 سالگی به نپوشیدن هیچ لباس زیر در موقع خواب شبها و به جاش پوشیدن یه بلوز شلووار نخی نرم و راحت وگشاد عادت کردم و بیشتر اوقات هم که خونه هستم سوتین نمی بندم فقط وقتی که بیرون میرم می بندم.  در کل وقتی سوتین تنمه احساس سنگینی تو قفسه سینه می کنم و بعضی وقت ها هم قلبم تیر میکشه برای همین نمی تونم پوشیدنش رو  زیاد تحمل کنم. اما یه دوست به من گفت که این کار تو با عث افتادگی سینه میشه که من رو نگران کرد و
    که  این موضوع رو مورد بحث قرار دادم تو این سایت

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید