شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استرس شدید دارم خواهش میکنم کمکم کنید

1. با سلام خدمت شما دوستان
    من دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر هستم ولی از ترم دوم یک مشکلی پیدا کردم که نمیدونم علتش چیه الان که از مهر ترم سوم شروع میشه نگران اینم که چطوری این مشکل رو میخوام برطرف کنم من به خاطر این مشکل ترم دوم فقط 6 واحد پاس کردم
    مشکل من استرس بسیار شدید و دائمی هستش وقتی سر کلاس میشینم استرس و دل شوره شدید همراه با عرق کردن به سراغم میاد و همراه باهاش صدای شکمم به صدا در میاد که علتش رو نمیدونم و همچنین باد معده هم همراه با استرس دارم من نمیدونم کدوم عامل کدومه باد معده و سرو صدای شکمم باعث استرسمه یا استرسم باعث ایناست به هر حال برای اینکه صدایی از من خارج نشه از کلاس میرم بیرون و بیشتر وقتها نیز به سر کلاسها نمیرم امروز متوجه شدم فقط این استرس به کلاس های دانشگاه ختم نمیشه و توی یک کلاس ساده علادم که رفته بودم بازم همین حالت و داشتم من هیچ ترسی از افتادن درس هام ندارم ولی نمیدونم چرا این استرس رو دارم حتی وقتی ترم تموم شده و تو خونه نشستم این استرس به سراغم میاد کلافم کرده زندگیمو ریخته بهم نمیتونم تو یه جمع ظاهر شم من همونی بودم که دوستام به من میگفتن تو خیلی بیخیالی ولی الان استرس داره منو میکشه خواهشا کمکم کنید و بگید چطوری رفعش کنم مخصوصا چیزی که زیاد تحت فشارم میده اینه که وقتی استرس دارم عرق میکنم و احساس میکنم هر لحظه ممکنه باد معده از من خارج بشه یا صدای شکمم در بیاد در این حالت دیگه نمیتونم سر کلاسها بشینم مخصوصا کلاسهای طولانی دانشگاه اما وقتی میام بیرون آروم میشم و از استرسم کم میشه ولی همچنان استرس دائمی رو دارم
    یکمی هم خجالت میکشم برم به دکتر اینا رو بگم
    شما فقط یه راه پیش پای من بزارید.
    ببخشید سرتون رو درد آوردم
    با تشکر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    استرس میتونه باعث نفخ شکم بشه .
    نفخ شکم يکي از مشکلات شايع گوارشي است که نوشابه هاي گازدار ، هواي بلعيده شده هنگام غذا خوردن ، يبوست و استرس مي تواند باعث ورم کردن و درد شديدشکم شود.

بسياري از افراد از اين مسئله بسيار ناراحتند و نمي دانند که چگونه دچار نفخ شکم نشوند.
    وقتي يک ساندويچ در دست‌تان مي‌گيريد و در هياهوي يک خيابان شلوغ آن را همراه با هواي زيادي مي‌بلعيد انتظار نداشته باشيد که بعد از چند دقيقه احساس درد در شکم نکنيد.
    در فضايي آرام، و بصورت نشسته درمدت 30 دقيقه غذايتان را بجويد و هول نباشيد ،20 تا 30 گرم خوردن موادي مانند غلات غني شده ميوه‌ها و سبزي‌ها در روزها براي هضم غذا ضروري است،خوردن بيش از حد آنها مي‌تواند سبب مختل شدن گوارش غذا و نفخ شود.
    صرف سبزي‌هاي خشک و سيب‌زميني براي کساني که دستگاه گوارش ضعيفي دارند مناسب‌ نيست.
    پختن غذاها ، هضم آنها راراحت‌تر مي‌کند ، سعي کنيد سبزي‌ها را به صورت خام اما گوشت و حبوبات وغلات را به صورت پخته مصرف کنيد و مصرف زياد نمک نيز سبب جذب مقدارفراواني آب از معده مي‌شود. ميزان نمک را در غذاهايتان کاهش دهيد و ازغذاهاي فوري و صنعتي کمتر استفاده کنيد.

من هم کامپیوتر میخونم البته ترم 7 هستم . سعی کن استرستو از بین ببری. موفقیت در رشته کامپیوتر آرامش و تمرکز زیادی میخواد دوست من .

موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام

دوست عزیز استرس باعث نفخ شما میشه... چون علائمی رو که اسم بردید دقیقا علائم استرس و اضطراب هست... عرق کردن، احساس تپش قلب و دلشوره به اضافه ی نفخ از علائم استرس هستند. ممکنه همراه با یبوست و اسهال هم باشه... که البته اگر استرس به صورت مزمن در شما در بیاد ... علائم بدتری هم به سراغت میاد...

البته نفخ و باد شکم خودش عوامل مختلفی میتونه داشته باشه مثل  روش تغزیه ی نادرست ، عفونت های روده ای ، التهاب روده، بعضی از انگلها، دیابت ، سندرم روده ی تحریک پذیر و .....
    که من فکر میکنم شما دارای سندرم روده ی تحریک پذیر هستید. سندرم روده ی تحریک پذیر ارتباط مستقیمی با سیستم اعصاب روده ای و در نتیجه ارتباط با سیستم روان و اعصاب شما داره...
    بهتره ابتدا برید دکتر تشخیص بدن که این بادهای شکمی در شما دلیل دیگه ای جز سندرم روده ی تحریک پذیر نداره... اگر تنها مشکلت همین مورد اخیر بود یک سری دارو های ارامبخش موثر بر سیستم گوارش براتون تجویز میشه... ولی مهمتر از درمان دارویی برای برطرف شدن مشکلات روده ایئ، درمان همون اضطرابتون هست که باید برطرف بشه...

چون من کسانی رو دیدم که تا زمانیکه دارو مصرف میکردن این مشکلشون حل میشد و بعد دوباره روز از نو روزی از نو....
    پس باید عامل اصلی که استرس هست رو برطرف کنید.
    راهشم اینه که علتش رو پیدا کنی که چه چیزی اخیرا باعث این مساله در شما شده...
    برای حل مشکل استرس هم از روان درمانی شروع کن اگر نتیجه نگرفتی دارو درمانی حتما لازمه.
    زودتر پیگیری کن تا مشکلت بزرگتر نشه.

شاد باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام
    دوست گرامی یکی از آشنایان بنده هم به این معضل گرفتار بود که با مراجعه به پزشک و مصرف یک دوره دارو الحمدالله بطور قطعی خوب شد(البته تاکنون که 4-3 سالی میگذره)لذا توصیه میکنم در اولین فرصت به یک متخصص حاذق مراجعه نمائید . انشالله مشکل شما در حداقل زمان بر طرف خواهد شد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. دوستان از شما ممنونم از سایه عزیز هم ممنونم که مثل خواهر کمکم کرد مرسی و تشکر
    من در اولین فرصت به دکتر مراجعه میکنم.
    بازم یه دنیا ممنونم
    با تشکر

6. من هم مشكل آقا امين دارم البته علائم ايشون رو ندارم علائمم فرق داره.... دست و پاهام مورمور ميشه پا هام بيقراره(شايدم سندروم پاي بيقرار دارم) حتي موقع خواب هم حركتشون ميدم... دست چپم بي حس ميشه خيلي عصبي هستم... زود سرما ميخورم نسبت به صداهاي ناگهاني رفلكس نشون ميدم.كم حوصله شدم.... افكار عجيب غريب مياد سراغم از آينده خيلي ميترسم...و اضطرابم بيشتر ميشه... حوادث بد تو ذهنم ميمونه و در ضمن وقتي به وقايع بد گذشته فكر ميكنه خيلي ناراحت و عصبي ميشم... لطفا كمكم كنيد به چه متخصصي مراجعه كنم؟؟؟ مشاور يا روانپزشك
    حقيقتش نميخوام دارو مصرف كنم روان درماني جواب ميده؟؟؟؟ ممنونم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید