شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کوچک کردن شکم بعد از زایمان دوقلو

1. سلام

من 22 ساله هستم. بعد از زایمان که دوقلو هم زاییدم شکمم به شدت برآمده شده. چاق نیستم و استعداد چاقی هم ندارم
    ولی نمی دونم چرا شکم برآمده ظاهر شده.

البته مدتی سعی کردم با ماساژ شکم انرا کوچک کنم اما حالا کوچک که نشده هیچ شل و وارفته هم شده.
    به خصوص هنگام نشستن یک لایه بزرگ و افتاده چربی جلوی شکمم رو نمایان کرده.

می خواستم ببینم برای آب کردن موضعی چربی شکم باید چکار  کرد که سایر نقاط بدن لاغر تر نشوند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام؛
    من به شما مادر جوان صمیمانه تبریک میگم .......

مطلب زیر میتواند برایتان مفید باشد .....

در مورد كوچک كردن شكم باید گفت كه این بزرگی ناشی از تجمع چربی است . برای كم كردن این چربی باید از یک رژیم غذایی استفاده نمایید (البته زیر نظر پزشک) و در كنار آن از ورزشهایی كه سبب تقویت عضلات شكم می شود و نیز سبب مصرف كردن انرژی ذخیره شده در بدن به صورت چربی می شود استفاده نمایید . این ورزشها سبب می شود تا شكم شما حالت افتاده به خود نگیرد .

داروهای موضعی و نیز كمربندهایی كه برای لاغری در بازار وجود دارد بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد . بیشتر اثر كمربندهای لاغری كوتاه مدت است و با ایجاد حركت موضعی و گرما سبب كم شدن آب می شوند . به همین دلیل اثر آنها موقتی خواهد بود .

www.siterooz.com

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    سعي كن  از غذاهاي كم چرب و حتي المقدور سرخ نشده بيشتر استفاده كني. سس و نوشابه رو از رژيم غذائي حذف و نمك ، نان و برنج رو هم به حداقل برسوني. بيشتر سعي كن در بين وعدههاي غذائي از ميوه جات و سبزيجات استفاده كني
    تعداد وعدهاي غذائي رو زياد ولي حجم اونها رو كاهش بده. مثلاً يك بار ساعت 8 يه صبحانه كاملاً مختصر بخوري كه خواب از سرت بپره در حد 2 لقمه
    ساعت 10 دوتا لقمه ديگه ... ميوه بخور تا موقع ناهار بشه.... 10 قاشق برنج 1 ساعت بعد يه سيب نيم ساعت بعد يه خرما ...
    همينجوري كم كم و كنترل شده گرسنگي خودت رو مهار كن. ولي نزار معدت خالي بمونه. كه از اون ور بوم نيفتي  و زخم معده نگيري...
    ورزش كن. تا ماهيچه هاي شكمت سفت بشه .ولي زياده روي نكن كه افراط تو هركاري نتيجه عكس مي ده. فكر نكن اگه روزي 100 دراز و نشست بزني بهتر و بيشتر وزن كم مي كني .. نه عزيزم اينجوري به خاطر احساس دردي كه در ناحيه شكم و رانها به وجود مي ياد ، فقط زودتر از آب شدن اون چربي ها مايوس ميشي و ورزش رو رها مي كني. جوري ورزش كن كه از اون لذت ببري. انگيزه پيدا كني و شادت كنه.
    راستي سعي كن مايعات هم زياد بخوري منظورم از مايعات 90 درصدش آب هست. نه آبميوه

موفق باشي

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. poneh10 نوشته است: سلام

من 22 ساله هستم. بعد از زایمان که دوقلو هم زاییدم شکمم به شدت برآمده شده. چاق نیستم و استعداد چاقی هم ندارم
    ولی نمی دونم چرا شکم برآمده ظاهر شده.

البته مدتی سعی کردم با ماساژ شکم انرا کوچک کنم اما حالا کوچک که نشده هیچ شل و وارفته هم شده.
    به خصوص هنگام نشستن یک لایه بزرگ و افتاده چربی جلوی شکمم رو نمایان کرده.

می خواستم ببینم برای آب کردن موضعی چربی شکم باید چکار  کرد که سایر نقاط بدن لاغر تر نشوند.

دوست عزیز و مادر کوچک نگفتید زایمان شما طبیعی بوده یا سزارین؟
    در زایمان های سزارین به دلیل برش زیر شکم و دوخت مجدد آن بافتهای چربی راهی برای دفع ندارند و بهترین روش کوچک کردن شکم جراحی است اما اگر زایمان طبیعی بوده باشد ورزش هایی مانند شنا و دراز نشست و منقبض کردن شکم و به داخل بردن آن در همه حالت های عادی شما مثلا : راه رفتن،نشستن و ....
    بسیار موثر است
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید