شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چگونگی کم کردن وزن با دویدن؟؟!!!

1. با سلام
    طبق اندازه گیری وزن که در سایت هستش بنده با قد 172 وزن 75 کیلو باید وزنم 65 کیلو باشه یعنی 10 کیلو اضافه وزن دارم
    شروع کردم به دوی صبح گاهی اما نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم تا نتیجه بهتر بگیرم
    من الان یه هفته میدوم اما بیشتر از 10 دقیقه نمیتونم دوی ملایم داشته باشم نفس کم میارم به نظر دوستان چه کنم که نفس کم نیارم؟؟
    بعد آیا باید در کنار این دویدن مقدار غذای روزانه ام رو کم کنم؟؟ چون آدم پر خور و شکمویی هستم
    بعد چه مدت باید انتظار پاسخ از این روش رو داشته باشم 3 ماه یک ماه بعد چه وقت؟؟؟

2. سلام
    شما باید هر روز صبح ابتدا کمی نرمش کنی به مدت 15 دقیقه و باید به یاد داشته باشین که در هنگام تنفس مداوم عمل دم و بازدم رو انجام بدید چون باعث میشه ریه های شما به مرور حجم خودشو بالا ببره در این راستا شنا رو پیشنهاد میکنم چون باعث کمک بسار مفید به عمل تنفسی شما میکنه.ضمنا" باید گفت که اگر میخواید زود نتیجه بگیرید باید در ابتدا یک برنامه غذایی در دفعات بیشتر و حجم کمتر را برای خودتون زیر نظر پزشک در نظر بگیرید و از خوردن یک سری غذا ها مثل تنقلات،اجیل،نوشابه،خرما،خودداری کنی همچنین باید ذکر کنم که بعداز ورزشهای صبحگاهی(به مدت 1 ساعت) تا 1 ساعت بعد از تمرین هیچ چیزی نخورید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام رفیق

دویدن صبحگاهی یکی از راههای رسیدن بخداست . یعنی با این روش خیلی خوب به نتیجه ی دلخواهت می رسی اما دقت کن که زمان این دویدن اونقدرها مهم نیست . یعنی فرقی نمی کنه 6 صبح یا 10 صبح ( از لحاظ سوخت و ساز رو می گما نه از لحاظ برنامه کار و زندگی )
    چیزی که مهمه اینه که موقع دویدن باصطلاح باید ناشتا باشی
    یعنی پیش از صبحانه ! باید بدوی . والا 5 صبح هم بیدار شی و صبحانه بخوری و بدوی عملا با دویدن ساعت 7 شب فرق خاصی نمی کنه .

وقتی شما بصورت ناشتا ، یک ورزش هوازی رو شروع می کنی ، از اونجایی که ذخیره قند خون در حالت ناشتا به کمترین میزان خود رسیده ، بدن برای تامین انرژی شروع می کنه به چربی سوزاندن . دقت کن که ورزش هوازی وقتی مفید هست که لااقل 30 دقیقه ضربان قلبت رو از حالت نرمال بالاتر ببره ( بعضی ها می گم 45 دقیقه . من می گم همون 30 رو انجام بده اگر تونستی بیشتر می کنی بعدها ) یعنی اگر 10 دقیقه بدوی و برگردی خونه کار خاصی نکردی
    البته لازم نیست از روز اول 30 دقیقه انجامش بدی چون ممکنه بدنت آمادگیش رو نداشته باشه ولی خب به مرور برسونش به 30 دقیقه ( همیشه موقع دویدن ناشتا یک عدد شکلات توی جیبت داشته باش )

دویدنت رو هم یکدفعه قطع نکن . یعنی سعی کن پایان دویدنت جوری باشه که با خونه دستکم 2-3 دقیقه پیاده راه داشته باشی . کم کم دویدن رو قطع کن و تند راه برو و خلاصه به آرومی بدنت رو سرد کن

بعد از اینکه از دویدن برگشتی خونه توصیه من اینه که گرسنگی رو به مدت زیاد تحمل نکن . خیلی با خانم نازیگل موافق نیستم که 1 ساعت بعدش چیزی نخوری ، چون ممکنه دچار افت قند خون بشی که خیلی آخر و عاقب خوشی نداره . پس همینقدر که بیای خونه و بری دوش بگیری و بیای لباسهات رو عوض کنی و مقدمات صبحانه رو فراهم کنی کافیه . البته اگر در خودت توانایی این رو دیدی که یکم این زمان رو طولانی تر کنی خیلی بهتره ( یعنی فحوای کلام خانم نازیگل درسته ) اما اگر دیدی از پسش بر نمیای و داری دچار افت قند خون می شی ، همون زودتر صبحانه بخوری خیلی مفیدتره

موقع صبحانه هم می تونی یعنی باید کمی قند دریافت کنی . حالا این قند اگر همون مقدار شکر چایت هست که هیچ اما اگر برای چایت از کندریل ( شیرین کننده مصنوعی ) استفاده می کنی ، می تونی 1-2 قاشق مربا خوری عسل بخوری . اگر کربوهیدرات خیلی مصرف نکنی و بجاش پرتئین بخوری مثل ( شیر ، سفیده تخم مرغ ، جوانه گندم ( مخلوط با شیر و عسل ) و حتی مقدار محدودی پنیر ) خیلی بهتره اما بهرحال مقداری از صبحانه ات باید قندی باشه
    کره هم ممنوع ! یا خیلی خیلی محدود کن

نکات :

به هیچ وجه صبحانه رو از سبد غذاییت حذف نکن .
    هر موقع هنگام دویدن ناشتا و یا بعد که رسیدی خونه احساس شل شدن و سرگیجه و بی حالی کردی ، فوری اون شکلاتی که گفتم همراهت باشه رو بخور .
    در طول روز هروقت حس کردی داره گرسنه ات میشه بدون کمترین مقاومت برو یک خیاری ، هویجی ، چیزی بخور . یا نصف سیب نصف موز و از این چیزا . تجربه نشون داده مقاومت در برابر گرسنگی شکننده هست . شما 1 روز مقاومت می کنی بجاش دو روز می خوری ! و همچنین مصرف میوه بعنوان میان وعده باعث میشه قند خونت همیشه تنظیم باشه و دچار اشتهای زیاد ناشی از افت قندخون نشی
    برنج رو محدود کن و اصلا شبها برنج نخور
    مصرف کربوهیدارت رو کلا بعد از ساعت 6 بعداز ظهر محدود کن
    نان رو اصلا کنار نگذار
    شیر و ماست رو کم چرب انتخاب کن
    زرده تخم مرغ رو تقریبا بذار کنار
    شربت و شیرینی و شکلات ( جز موردی که گفتم ) ممنوع
    می تونی از داروخانه شیرین کننده مصنوعی کندریل تهیه کنی ، هروقت دلت شیرینی خواست بدون ناراحتی برای خودت شربت درست کنی یا چای و قهوه شیرین بخوری . گفتم کندریل ها . نری از این ساخارینا بگیری ، فردا دچار سرطان بشی ...

دوپینگ :

قبل از شروع به ورزش ( حدودا نیم ساعت الی یک ربع قبلش ) اگر 1-2 لیوان چای سبز یا قهوه تلخ ( ارجحیت همه جوره با چای سبز هست ) بخوری ، به خودت بدجوری لطف کردی . این کار هم بهت قدرت بیشتری می ده هم باعث میشه چربی های بدنت راحتتر از بین برن

اگر بعد از ظهر ها کار با وزنه هم می کنی باز می تونی برای 45 روز ، نیم ساعت قبل از ورزش با وزنه 500 میلی گرم ال-کارنیتین مصرف کنی ( 500 میلی گرم و نه بیشتر ) این کار هم بهت انرژی میده ، هم چربی هات رو راحتتر می سوزونه ، هم بافت عضلانیت رو رشد میده

برای ورزش هوازی همون چای سبز یا قهوه بهتره

........

با همه این کارها ، خیلی زودتر از 2-3 ماه ، در همون 3-4 هفته اول نتیجه ی جالب رو می بینی و خودت بقیه راه رو می ری

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. سلام

دوست من شما زیاد هم اضافه وزن ندارید ولی کلا کاهش وزن به نفعتونه ... در آینده هم از سلامت بالاتری برخوردار میشید.

حالا سعی نکنید با عجله وزنتون رو کم کنید... به سرعت چاق نشدید که بخواید به سرعت این چربی ها رو آب کنید...

دو میدانی هم اینطور نیست که شروع کنی به دویدن تا جایی که نفست کم آورد اونوقت از سوزش گلو و درد پهلو بشینی یک کنار...
    روش داره...

ضمن تایید بیشتر راهنماییهایی که بقیه ی دوستان بهت کردند...
    من با توجه به تجربه ای که از مربیان در این زمینه گرفتم روش صحیح رو بهت میگم.( البته اون موقع هدفمون لاغر شدن نبود بلکه صرفا قسمتی از فعالیتهای تیمی بود ولی به هرحال برای کاهش وزن هم همین روش باید صحیح باشه) ،

مسلما هر کاری رو آدم از روش صحیحش انجام بده نتیجه ی بهتری میگیره!

ابتدا باید بدنت رو گرم کنی مثلا 15 الی 20 دقیقه حرکات کششی انجام بده... بعد شروع به راه رفتن ملایم کن مثل پیاده روی...
    کم کم میتونی سرعتت رو بیشتر کنی و حواست باشه به هیچ وجه در هنگام دویدن از دهن نفس نمیکشی! فقط از بینی دم و از دهن بازدم... به مرور خودت یاد میگیری که میزان دم و بازدمت رو با توجه به فعالیتت هنگام دویدن تنظیم کنی.
    اگر هم پهلوت گرفت در همون سمتی که پهلوت گرفته (چپ یا راست)، کافیه در جهت مخالف بدنت رو بکشی ، یعنی بلافاصله همونجا دستات رو ببر بالا و درخلاف جهت پهلویی که درد میکنه حرکت کشش انجام بده وگرنه بعدش اذیتت میکنه.

و در پایان هم یکهو نمی ایستی! باید حدود 5 دقیقه پیاده روی داشته باشی تا مشکلی برات پیش نیاد و کم کم تنفست تنظیم که شد .... سرعت پیاده رویت رو هم کم میکنی و بهتره بلافاصله بعدش هم نشینی.
    اگر این رو به صورت سیکلی انجام بدی نتیجه ی بهتری میگیری با این تفاوت که دیگه در شروع سیکلهای بعدی نیازی به حرکات کششی نیست مگر اینکه دردی داشته باشی.

از همون روز اول برای خودت زمان در نظر بگیر مثلا روز اول بعد از 15 دقیقه حرکات کششی و 5 دقیقه پیاده روی10دقیقه دو میدانی رو انجام بده...وبعد باز 5 دقیقه پیاده روی...

هر 5 روز این 10دقیقه رو بیشتر کن ... و بعد از مدتی شما میتونی بدون کم اوردن نفس و بدون اذیت شدن به راحتی دومیدانی رو انجام بدی... و درنهایت به اون چیزی که هدفت بوده یعنی کاهش وزن دست پیدا کنی...

البته نشاطی که از فعالیتها نسیبت میشه به مراتب بیشتر از کاهش وزن شادت میکنه... امتحان کن به حرفم میرسی!

در مورد تغزیه هم من نمیدونم چرا آقای sami28 میگن نباید چیزی قبلش بخوری!... ولی من یادمه با شکم خالی هرگز به ما اجازه ی دومیدانی نمیدادند!!! ( حالا اینکه چون ما دختر بودیم... یا شاید چون هدف لاغر شدن نبوده....) نمیدونم!

ولی قبل از ورزش باید تغزیه ای با کمیت پایین ولی کیفیت بالا داشته باشی ... البته نه اینکه شکمت رو پر کنی... ولی هرگز با شکم خالی نباید فعالیت کنی... اینکه تپل باشی یا لاغر هم فرقی نمی کنه ... قند خون به این نگاه نمیکنه که چقدر اندوخته ی چربی داری!
    چون با پایین افتادن قند خون اونوقت مشکلات دیگه ای برات بوجود میاد مثل سرگیجه و حالت تهوع و... که از هرچی ورزش کردنه بیزارت میکنه...
    و بعد از فعالیت هم این مهمه که نباید صبحانت خیلی پرکالری باشه چون جذب بعد از فعالیت افزایش پیدا میکنه... یعنی بدنت کشش زیادی به جذب مواد پرکالری پیدا میکنه...
    پس دوست من منطق اینو میگه که قبل از ورزش هرگز شکمت خالی نباشه... نمیخوای که خودت رو شکنجه بدی ...

چون بعد از فعالیت هم حتما احساس گرسنگی میکنی که طبیعی هم هست باید از غذاهای کم کالری استفاده کنی.

اینکه تا چندماه بعد میتونی به وزن ایده الت برسی هم باز میگم عجله نکن ممکنه یکسال هم طول بکشه...

در ورزشهای انفرادی به جز دومیدانی... دوچرخه سواری ، تردمیل، و ورزش اسکواش و شنا هم در کم کردن وزن نقش موثرند.

تندرست وشاد باشی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. <post_pre_readmore>
    شش راه ساده برای کم کردن وزن اضافی بدن

بالاتنه
    1. حركت كششي بالاتنه
    روي سطح مناسبي به شكم بخوابيد. شكم و سينة شما در تماس با زمين قرار گيرد. دو كف دستتان را دو طرف شانه بر روي زمين بگذاريد. زانوهايتان را خم كنيد. پاهايتان متقاطع باشند. خودتان را به كمك دست‌ها بالا بكشيد. وقتي آرنج هر دو دستتان صاف شد، دست راستتان را بلند كنيد و موازي سطح افق قرار دهيد. بالاتنه و پاها را تا زانو با دست چپ بالا نگه داريد. دست راست را به ‌جاي اول برگردانيد و دوباره شكم و سينه را در تماس با سطح زمين قرار دهيد. حركت را براي دست مخالف تكرار كنيد. با جابه‌جا كردن وضعيت دست‌ها، ده مرتبه اين حركت را انجام دهيد.
    2. حركت كششي با كمك صندلي
    بر روي يك صندليِ محكم بنشينيد و جلوترين قسمت دو طرف صندلي را با دست بگيريد. درحالي‌كه باسن خود را از روي صندلي بلند مي‌كنيد، به‌آرامي پاهايتان را به سمت جلو سوق دهيد. در وضعيتي قرار گيريد كه زانوهايتان زاوية 90 درجه بسازد. شكمتان را صاف كنيد و به‌آرامي آرنج را خم كنيد. باسن خود را پايين بياوريد تا جايي كه بازوهايتان هم‌سطح آرنجتان قرار گيرند. مجدداً خود را بر روي صندلي بكشيد. اين حركت را ده مرتبه تكرار كنيد.
    ستون فقرات
    1. حركت كششي پابر روي سطح مناسب به پشت دراز بكشيد. زانوها را روي شكم خم كنيد. باسن خود را بلند كنيد تا پشتتان بر روي زمين صاف شود. دست‌ها را به دور زانو حلقه كنيد و آنها را به سمت سينه بكشيد. حالا هر دو دستتان را باز كنيد و به سمت بالاي سر بكشيد. همزمان پاها را باز كنيد و زاوية 45 درجه با زمين بسازيد. چند لحظه در همين موقعيت قرار بگيريد. به وضعيت اول برگرديد و ده مرتبه اين حركت را تكرار كنيد.
    2. حركت درجا بر روي ساعد
    بر روي شكم بخوابيد. صورتتان به سمت پايين باشد. آرنج‌ها را خم كنيد طوري كه ساعد و بازويتان بر هم عمود شود. وزن بالاتنه را بر روي ساعد و وزن پايين‌تنه را بر روي پنجة پا بيندازيد. با حمايت ساعد دست، تنة خود را بالا بكشيد و 15 تا 20 ثانيه صبر كنيد. بعد به وضعيت اول برگرديد و حركت را دو بار تكرار كنيد.
    پايين‌تنه
    1. حركت كرنشي
    صاف بايستيد و دست‌ها را به كمر بزنيد. پاي راست را نيم قدم به عقب و سمت چپ ببريد و پشت پاي چپ بگذاريد. وزنتان را روي هر دو پا بيندازيد. با كمر و گردن صاف، زانوهايتان را خم كنيد. به‌آرامي باسن را به سمت پايين و نزديك زمين بياوريد تا جايي كه زانوي چپ به زمين برسد. به وضعيت اول برگرديد و حركت را براي پاي راست تكرار كنيد. ده مرتبه اين حركت را انجام دهيد.
    2. حركت سرپا نشستن
    بايستيد و پاهايتان را بيشتر از عرض شانه باز كنيد. پنجة پايتان را به سمت بيرون خم كنيد. كف دست‌هايتان را بر روي قسمت بالايي ران بگذاريد. به‌آرامي زانوها را خم كنيد. باسن را به سمت پايين بكشيد. زانوها را تا حدي خم كنيد كه ران‌ها موازي سطح زمين باشند. چند لحظه تأمل كنيد و به‌آرامي به وضعيت قبل برگرديد. اين حركت را ده مرتبه تكرار كنيد.
    <post_poster>

6. saye_a نوشته است: در مورد تغزیه هم من نمیدونم چرا آقای sami28 میگن نباید چیزی قبلش بخوری!... ولی من یادمه با شکم خالی هرگز به ما اجازه ی دومیدانی نمیدادند!!! ( حالا اینکه چون ما دختر بودیم... یا شاید چون هدف لاغر شدن نبوده....) نمیدونم!

ولی قبل از ورزش باید تغزیه ای با کمیت پایین ولی کیفیت بالا داشته باشی ... البته نه اینکه شکمت رو پر کنی... ولی هرگز با شکم خالی نباید فعالیت کنی... اینکه تپل باشی یا لاغر هم فرقی نمی کنه ... قند خون به این نگاه نمیکنه که چقدر اندوخته ی چربی داری!
    چون با پایین افتادن قند خون اونوقت مشکلات دیگه ای برات بوجود میاد مثل سرگیجه و حالت تهوع و... که از هرچی ورزش کردنه بیزارت میکنه...
    .

سلام

دقیقا به این دلیل بوده که شما نمی خواستید چربی سوزی کنید . دویدن پیش از صبحانه البته اختصاصی چاقها نیست و اغلب کسانی که صبح ها می دوند و ورزش می کنند ، بعد از فعالیتشون دوش می گیرند و تازه صبحانه دریافت می کنند . راستش من ندیدم کسی صبحانه بخوره بعد بره بدوه و بعد برگرده دوش بگیره و بره سرکار ! افت قندخون هم به همین سادگی ها نیست مگر اینکه فرد زمینه این مشکل رو داشته باشه . خیلی ها صبحانه اصلا نمی خورند و تا ناهار ناشتا هستند و کلی هم فعالیت دارند که البته به درست و غلط بودن این روش تغذیه کاری نداریم .
    تنها فرق داستان برای افراد عادی و افرادی که می خواهند وزن کم کنند همون نکته هست که برای چربی سوزی باید ضربان قلبت 30 دقیقه ( 45 دقیقه ) بالای حدنرمال باشه ( البته قرار هم نیست خودکشی کنیم پس فقط می بریمش بالای نرمال و نمی چسبونیمش به سقف ) افراد عادی 10 دقیقه ای ورزش می کنند و بر می گردند خونه اما کسی که هدفش سوزاندن چربی ها هست از مدل دیگری استفاده می کنه .

خلاصه قطعا برای یک ورزشکار حرفه ای و انسانهایی با وزن متعادل ، تغذیه قبل و بعد ورزش موثر هست . حتی در مورد افراد چاق هم برای ورزش عصرگاهی گرسنگی تجویز نمیشه اما وقتی هدف چربی سوزی باشه ، مدل خاصی از ورزش صبحها بصورت ناشتا تجویز میشه . مثلا تمرین با وزنه نمی تونه ضربان قلب رو به اونصورت بالا نگه داره ، ناشتا و غیرناشتا نداره و ورزشهای هوازی تجویز میشه و البته در تمام طول روز این توصیه که غذا بخورید و بعد برید ورزش کنید توصیه درستی نیست چون ورزش با شکم پر کار صحیحی نیست .

7. sami28 نوشته است:
    saye_a نوشته است: در مورد تغزیه هم من نمیدونم چرا آقای sami28 میگن نباید چیزی قبلش بخوری!... ولی من یادمه با شکم خالی هرگز به ما اجازه ی دومیدانی نمیدادند!!! ( حالا اینکه چون ما دختر بودیم... یا شاید چون هدف لاغر شدن نبوده....) نمیدونم!

.

سلام

دقیقا به این دلیل بوده که شما نمی خواستید چربی سوزی کنید . دویدن پیش از صبحانه البته اختصاصی چاقها نیست و اغلب کسانی که صبح ها می دوند و ورزش می کنند ، بعد از فعالیتشون دوش می گیرند و تازه صبحانه دریافت می کنند . راستش من ندیدم کسی صبحانه بخوره بعد بره بدوه و بعد برگرده دوش بگیره و بره سرکار ! افت قندخون هم به همین سادگی ها نیست مگر اینکه فرد زمینه این مشکل رو داشته باشه . خیلی ها صبحانه اصلا نمی خورند و تا ناهار ناشتا هستند و کلی هم فعالیت دارند که البته به درست و غلط بودن این روش تغذیه کاری نداریم .
    تنها فرق داستان برای افراد عادی و افرادی که می خواهند وزن کم کنند همون نکته هست که برای چربی سوزی باید ضربان قلبت 30 دقیقه ( 45 دقیقه ) بالای حدنرمال باشه ( البته قرار هم نیست خودکشی کنیم پس فقط می بریمش بالای نرمال و نمی چسبونیمش به سقف ) افراد عادی 10 دقیقه ای ورزش می کنند و بر می گردند خونه اما کسی که هدفش سوزاندن چربی ها هست از مدل دیگری استفاده می کنه .

خلاصه قطعا برای یک ورزشکار حرفه ای و انسانهایی با وزن متعادل ، تغذیه قبل و بعد ورزش موثر هست . حتی در مورد افراد چاق هم برای ورزش عصرگاهی گرسنگی تجویز نمیشه اما وقتی هدف چربی سوزی باشه ، مدل خاصی از ورزش صبحها بصورت ناشتا تجویز میشه . مثلا تمرین با وزنه نمی تونه ضربان قلب رو به اونصورت بالا نگه داره ، ناشتا و غیرناشتا نداره و ورزشهای هوازی تجویز میشه و البته در تمام طول روز این توصیه که غذا بخورید و بعد برید ورزش کنید توصیه درستی نیست چون ورزش با شکم پر کار صحیحی نیست .

سلام

آقای sami28 شما به عرایض بنده خوب توجه نکردید ، من گفتم قبل از دومیدانی باید تغزیه با کمیت پایین دریافت بشه... من کی گفتم باید قبلش بشینی صبحونه بخوری!!!؟ ...
    مثلا همون عسلی که شما در پست قبلیتون گفته بودید بعد از ورزش مصرف کنند بهتره قبل از ورزش و همراه با یک موز مصرف کنند.
    امر مسلم اینه که بعد از ورزش کشش بدن برای جذب مواد پرکالری افزایش پیدا میکنه! پس اون کسی که با شکم خالی صبح شروع میکنه به دویدن و بعدش دوش میگیره و میشینه یک صبحانه ی توپ میزنه به بدن هنر نکرده!!! چون زیاد در کاهش وزنش به خودش کمک نکرده.
    میگید نه؟ امتحان کنید ببینید از کدوم روش نتیجه ی بهتری میگیرید...
    اینکه میگید بعضیها صبح تا ظهر تغزیه ای ندارند ولی با این وجود قند خونشون نمی افته ... من تعجب میکنم شما چطوری میتونید انرژی که در زمان دویدن فرد از دست میده رو با انرژی که شخص در حین فعالیتهای کاری روزانه از دست میده مقایسه کنید!!!؟؟؟؟

شاد باشید.

8. saye_a نوشته است:
    sami28 نوشته است:
    saye_a نوشته است: در مورد تغزیه هم من نمیدونم چرا آقای sami28 میگن نباید چیزی قبلش بخوری!... ولی من یادمه با شکم خالی هرگز به ما اجازه ی دومیدانی نمیدادند!!! ( حالا اینکه چون ما دختر بودیم... یا شاید چون هدف لاغر شدن نبوده....) نمیدونم!

.

سلام

سلام

آقای sami28 شما به عرایض بنده خوب توجه نکردید ، من گفتم قبل از دومیدانی باید تغزیه با کمیت پایین دریافت بشه... من کی گفتم باید قبلش بشینی صبحونه بخوری!!!؟ ...
    مثلا همون عسلی که شما در پست قبلیتون گفته بودید بعد از ورزش مصرف کنند بهتره قبل از ورزش و همراه با یک موز مصرف کنند.
    امر مسلم اینه که بعد از ورزش کشش بدن برای جذب مواد پرکالری افزایش پیدا میکنه! پس اون کسی که با شکم خالی صبح شروع میکنه به دویدن و بعدش دوش میگیره و میشینه یک صبحانه ی توپ میزنه به بدن هنر نکرده!!! چون زیاد در کاهش وزنش به خودش کمک نکرده.
    میگید نه؟ امتحان کنید ببینید از کدوم روش نتیجه ی بهتری میگیرید...
    اینکه میگید بعضیها صبح تا ظهر تغزیه ای ندارند ولی با این وجود قند خونشون نمی افته ... من تعجب میکنم شما چطوری میتونید انرژی که در زمان دویدن فرد از دست میده رو با انرژی که شخص در حین فعالیتهای کاری روزانه از دست میده مقایسه کنید!!!؟؟؟؟

شاد باشید.

صحبت از صبحانه توپ نیست دوست من
    اگر ناشتا ورزش کنی بعد صبحانه بخوری بصورت کاملا ثابت شده ای وزن بیشتر کم می کنی
    تا ابتدا قند دریافت کنی و بعد ورزش کنی و بعدش صبحانه بخوری یا نخوری

در برگه آزمایش قند ناشتا برای چی اندازه گیری میشه ؟ برای اینکه پایین ترین سطح قند خون هست تقریبا . ووقتی بدن شما ذخیره قند رو از دست داده با شروع شما به ورزش انرژی از چربی ها کسب میشه و یک بدن سالم هم بطور اتوماتیک سعی می کنه قند خونش رو تنظیم کنه ( با سوخت و ساز و ترشح هورمون ) پس در حالت عادی افت قند خون پیش نمیاد . اگر من اون قضیه شکلات رو گفتم برای این بود که عادت دارم همه جوانب رو بسنجم والا همونطور که عرض کردم توی همین تهران خودمون هم اغلب کسانی که ورزش صبحگاهی می کنند پیش از صبحانه این کار رو می کنن و اتفاق خاصی هم رخ نمی ده

ضمنا هنوزم می گم که هستند افرادی که عملا تا ناهار ناشتا هستند و دچار افت قند خون هم نمی شن و البته کار صحیحی نیست .
    .............
    شما فکر می کنید نیم ساعت دویدن معمولی چقدر انرژی می خواد ؟ که تصور می کنید در فعالیتهای صبح تا ظهر یکنفر این مقدار کالری سوخته مصرف نمی شود ! . اتفاقا بیش از اینها هم مصرف می شود . اجازه بدید تا عرض کنم ...
    اتفاقا خوب شد این بحث پیش اومد تا کمی بیشتر صحبت کنیم . برای کاستن یک کیلوگرم وزن حدودا باید 7700 کالری سوخته بشه . خب تکرار می کنم ، شما فکر می کنید 1 ساعت دویدن چند کالری لازم داره ؟ گاهی برخورد ما با دویدن و پیاده روی خیلی رویاگونه هست و انتظاری که از این فعالیتها داریم نابجاست . دویدن سریع و نه معمولی ، خیلی خوشبینانه و خیلی سختگیرانه در 1 ساعت 700 کالری انرژی می بره یعنی برای کم کردن وزنی معادل 1 کیلوگرم ، شما باید بیش از 10 ساعت بدوید !!! بخاطر همینه که بطور علمی برای کاهش وزن پیاده روی سریع بهتر از دویدن هست و هردوی اینها هم معجزه نمی کنن . یعنی اگر شما در کنار پیاده روی و دویدن ، رژیم خاصی نداشته باشی یا از روشهای اصولی مثل ورزش هوازی بصورت ناشتا استفاده نکنید ، نتیجه خاصی هم نمی گیرید . فرای اینکه بهرحال ورزش و تحرک برای بدن مفید است .
    حالا برگردیم سر مثال خودمون
    30 دقیقه دویدن معمولی خیلی بدبینانه 300 کالری مصرف می کنه و اگر پیشنهاد شما رو بخوایم اجرا کنیم ( عسل به همراه موز ( تازه بدون نون و هیچ مسئله دیگه ) حدودا 150 کالری که 100 تاش مربوط به موز هست و 40 تاش مربوط به دو قاشق عسل ( 10 تا بالا و پایین ) به بدن شخص رساندیم ! اونوقت عملا تا همینجاش نصف ورزش صبحگاهی رو از دست دادیم ! بعدشم که اشتها بطور نرمال باز میشه و ... که حالا به بعدش کاری نداریم

پس تکرار می کنم
    برای کاهش وزن هم رژیم باید اصولی باشه و هم ورزش .
    یعنی ورزش کردن مطابق اصول و صبحانه و تغذیه هم کنترل شده و باز مطابق اصول

9. سلام

آقای sami28 راجع به داشتن تغذیه قبل از ورزش دونستن این نکته هم بد نیست ( که شاید به قول خودتون تو کنکور هم بیاد!!!) ....

اینکه با داشتن تغذیه ی کمی شخص میتونه شدیدتر و طولانی تر ورزش کنه ، درنتیجه مقدار بیشتری انرژی مصرف میکنه که به ایجاد تعادل منفی انرژی که برای کاهش چربی مورد نیاز هست ، کمک میکنه.

ولی حالا اگر شخص بخواد در مدت زمان کمتری کاهش وزن داشته باشه(عجول باشه) .... بله حرف شما علمی هست ... چون در صبح همونطور که خودتون گفتید قندخون به حداقل میزان خودش میرسه و با انجام فعالیت ، بدن از اندوخته ی چربی استفاده میکنه....
    به این نکته هم توجه داشته باشید ... که تنها دیابتی ها نیستن که اگر ناشتا بخوان ورزش کنن دچار افت قند میشن....حتما نباید شخص بیمار باشه ! ساختار بدن همه مثل هم نیست و باز هم میگم نگاه نمیکنه که تپل باشی یا معمولی ...

به نظر من آقای clooney باید خودشون ببینن وضعیت بدنیشون چطوریه اینکه بخوان با معده ای که حداقل 10 ساعت خالی بوده و قند خونی که بعد از 10 ساعت در حالت مینیمم خودش قرار گرفته ، فعایت بدنی شدیدی داشته باشن .... مشکلی براشون پیش نمیاد؟؟......
    ولی دوست من اگر دیدی داری اذیت میشی و بدنت نمیتونه به این مساله عادت کنه ، خودت رو عذاب نده.... در مدت زمان بیشتری و کم کم وزنت رو کم کنی بهتره تا اینکه در مدت زمان کمتر ولی عذاب آور بخوای به وزن ایده آلت برسی.

آقای clooney فقط اینم یادم رفت در پست قبلی بهت بگم که صبحانت باید بیشتر شامل کربوهیدرات و پروتئین باشه ولی قند و چربی محدود!
    یک نکته ی خیلی خیلی مهم ( آقای sami28 این یکی رو دیگه مطمئنم که تو کنکور میاد!!!) ....
    اینه که " وقتی کالری دریافتی کاهش پیدا میکنه ، مصرف پروتئین باعث حفظ پروتئین میشه"
    هرگز میزان پروتئین دریافتی بدن رو کاهش نمیدی تا بتونی در حین لاغر شدن عضلاتت رو حفظ کنی.

درمورد اعداد و ارقامی هم که نوشتید آقای sami28 ، ... الان وقت سرچ کردن ندارم که ببینم صحت داره یا نه. فقط اینو مطمئن باشید که میزان انرژی مصرفی برای دویدن با میزان انرژی مصرفی واسه یک نرمش ساده ی صبحگاهی فرق داره چه برسه به فعالیت روزانه...

شاد باشید.

10. یه نقل قول از خودم اینجا بذارم

شما فکر می کنید نیم ساعت دویدن معمولی چقدر انرژی می خواد ؟ که تصور می کنید در فعالیتهای صبح تا ظهر یکنفر این مقدار کالری سوخته مصرف نمی شود !

بنده عرض نکردم یکساعت دویدن مساوی است با یکساعت فعالیت عادی روزانه هست . عرض من این بود که با نیم ساعت دویدن انرژی خاصی سوخته نمی شود که انتظار داشته باشید افت قند رخ بدهد و خیلی ها بدون خوردن صبحانه به فعالیتهای روزانه مشغول می شوند و تا ظهر هم ناشتا می ماند و افت قندی هم در کار نیست ! ( کاری به درست و غلطیش هم ندارم )
    و انرژی که شخص در طی نیم ساعت دویدن معمولی ( نه دوی سرعت حرفه ای و نه دوهای انفجاری مثل فوتبال که انرژی بیشتری مصرف می کنند ) انرژی کمتری نسبت به فعالیت های روزانه یک فرد عادی تا وقت ناهار ، مصرف می شود

درواقع : نیم ساعت دویدن کوچکتر یا مساوری فعالیتهای صبح تا ظهر ماست

اینم که ما بخوریم و انرژی بگیرم و بعد بیشتر بدویم ! از اون کاراس !! هدف ما در این تاپیک سوزاندن چربی بود ، و با مدلی که خدمت دوستمون عرض کردم ما با کمترین زحمت بیشترین مقدار چربی رو می سوزونیم والا نیم ساعت ورزش صبح و ظهر و شب ، یک مقدار ثابت انرژی می سوزاند . این دیگه تکنیک تغذیه ورزشی هست که می گه چه ساعتی مناسب تر هست و چه ساعتی و با چه تمهیداتی اگر ورزش کنیم این 300 کالری عمدتا از ذخیره چربی کسر می شود و چه ساعاتی اگر همین ورزش رو انجام بدیم بدن عمده نیازشو رو منابع قندی کسر می کند و چربی ها تکان نمی خورند . بازم تاکید می کنم ، تمام کسانی که بنده می شناسم که صبحها ورزش می کنند ، ابتدا ورزش می کنند بعد دوش می گیرند و صبحانه می خورند ، اتفاق خاصی هم رخ نمی دهد . قصد خودکشی که نداریم . نیم ساعت فعالیت بدنی در حالت ناشتا قراره انجام بدیم .

تصور شما از دویدن و انرژی که می سوزاند تصور اشتباهیست و البته این اشتباه غالب افراد جامعه هست که فکر می کنند اگر فرضا روزی نیم ساعت بدوند ، خیلی به خودشون فشار آورده اند و بعد هم که لاغر نمی شوند ! تعجب می کنن و می گن ورزش هم فایده نداشت !
    ولی نیم ساعت دویدن معمولی برای یک فردی با وزن حدود 75 کیلوگرم حدودا 300 کالری انرژی مصرف می کند . و اگر در کنارش رژیم اصولی نداشته باشید یا تکنیک ورزش کردن رو بلد نباشید خیلی راحت با دو لیوان شربت یا نوشابه ناقابل یا فقط 50 گرم چیپس یا پفک و یا حتی 100 گرم پیتزا ی ناقابل ، تمام این نیم ساعت رو جبران می کنید . می بینید چه ساده این داستان جبران میشه ؟!

در علم تغذیه ورزشی ، امروز نه رژیم به تنهایی برای کاهش وزن تجویز می شود و نه ورزش . باید رژیم اصولی داشت و ورزش رو هم مطابق اصول و تکنیک انجام داد . از ورزش هم انتظار معجزه نباید داشت چون فعالیت بدنی در اون حدی که شما 7700 کالری بیش از انرژی لازم روزانه بسوزانید تا یک کیلوگرم از وزنتون کم بشه ، تقریبا از عهده 90% ملت بر نمیاد !

شما می فرمایید صبحانه بخوره تا انرژی بگیر تا بیشتر و شدید تر فعالیت کنه اما بنده عرض می کنم
    1- فعالیت شدید بدنی جز اینکه خستگی بیاره و اشتها رو دو برابر باز کنه و شخص رو در پیگیری رژیم و ورزشش ناتوان و دلسرد کنه کار خاصی نمی کنه
    2- اساسا ورزش کردن به تنهایی کار خاصی نمی کنه ، همونطور که رژیم به تنهایی ...
    3- شما فکر می کنی 1 ساعت دویدن ! کار راحتیه ؟ همین 30 دقیقه دویدن هم براحتی قابل دسترسی برای همه نیست چه برسه به اینکه بخوایم تجویز کنیم فعالیتت رو بیشتر و سریعتر کن ! بله میشه یکساعت توی پارک بود و  5 دقیقه دوید و 20 دقیقه استراحت کرد و 10 دقیقه غیب کرد و دوباره 5 دقیقه دوید و ... اما وقتی صحبت از نیم ساعت دویدن میشه یعنی نیم ساعت دویدن ! و من فکر می کنم کمتر کسی این آمادگی بدنی رو داره که همین نیم ساعت رو هم پیوسته بدوه چه برسه به 1 ساعت ! و البته اگر منظور از دویدن پیاده روی سریع باشه خب بله 1 ساعت هم میشه ، انرژی مصرفی این پیاده روی هم خیلی کمتر از دویدن هست . در حدود همون نیم ساعت دویدن میشه و صد البته من هم همچنان تکرار می کنم برای کاهش وزن پیاده روی خیلی بهتر از دویدن هست

چیزی که در ورزش ناشتا مهمه اینه که نیم ساعت بطور پیوسته نبض ما بالای حد نرمال باقی بمونه .

جمع بندی می کنم

قدیما به هرکی می خواست وزن کم کنه می گفتن برو ورزش کن اما الان ثابت شده که ورزش کردن برای افراد عادی ( نه حرفه ای ) انرژی زیادی نمی سوزونه ( افراد عادی در توانشون نیست که انرژی قابل توجهی در یک ساعت ورزش بسوزونن ) و این به تنهایی باعث کاهش وزن قابل ملاحظه ای نخواهد شد . قطعا این ورزش وقتی مفیده که تکنیک داشته باشه و در کنار رژیم اصولی باشه . حتی ورزش در سالنهای بدنسازی هم وقتی برای حجم آوردن هست یک مدل انجام می شود . وقتی برای کات کردن و فیتنس هست یک مدل دیگه و وقتی نزدیک مسابقات می شوند به طریق دیگر .

ضمنا شما هم در مورد اعداد و ارقام تحقیق بفرمایید و نتیجه اش رو هم اینجا بنویسید حتما .

11. sami28 نوشته است: یه نقل قول از خودم اینجا بذارم

شما فکر می کنید نیم ساعت دویدن معمولی چقدر انرژی می خواد ؟ که تصور می کنید در فعالیتهای صبح تا ظهر یکنفر این مقدار کالری سوخته مصرف نمی شود !

بنده عرض نکردم یکساعت دویدن مساوی است با یکساعت فعالیت عادی روزانه هست . عرض من این بود که با نیم ساعت دویدن انرژی خاصی سوخته نمی شود که انتظار داشته باشید افت قند رخ بدهد و خیلی ها بدون خوردن صبحانه به فعالیتهای روزانه مشغول می شوند و تا ظهر هم ناشتا می ماند و افت قندی هم در کار نیست ! ( کاری به درست و غلطیش هم ندارم )
    و انرژی که شخص در طی نیم ساعت دویدن معمولی ( نه دوی سرعت حرفه ای و نه دوهای انفجاری مثل فوتبال که انرژی بیشتری مصرف می کنند ) انرژی کمتری نسبت به فعالیت های روزانه یک فرد عادی تا وقت ناهار ، مصرف می شود

درواقع : نیم ساعت دویدن کوچکتر یا مساوری فعالیتهای صبح تا ظهر ماست

اینم که ما بخوریم و انرژی بگیرم و بعد بیشتر بدویم ! از اون کاراس !! هدف ما در این تاپیک سوزاندن چربی بود ، و با مدلی که خدمت دوستمون عرض کردم ما با کمترین زحمت بیشترین مقدار چربی رو می سوزونیم والا نیم ساعت ورزش صبح و ظهر و شب ، یک مقدار ثابت انرژی می سوزاند . این دیگه تکنیک تغذیه ورزشی هست که می گه چه ساعتی مناسب تر هست و چه ساعتی و با چه تمهیداتی اگر ورزش کنیم این 300 کالری عمدتا از ذخیره چربی کسر می شود و چه ساعاتی اگر همین ورزش رو انجام بدیم بدن عمده نیازشو رو منابع قندی کسر می کند و چربی ها تکان نمی خورند . بازم تاکید می کنم ، تمام کسانی که بنده می شناسم که صبحها ورزش می کنند ، ابتدا ورزش می کنند بعد دوش می گیرند و صبحانه می خورند ، اتفاق خاصی هم رخ نمی دهد . قصد خودکشی که نداریم . نیم ساعت فعالیت بدنی در حالت ناشتا قراره انجام بدیم .

تصور شما از دویدن و انرژی که می سوزاند تصور اشتباهیست و البته این اشتباه غالب افراد جامعه هست که فکر می کنند اگر فرضا روزی نیم ساعت بدوند ، خیلی به خودشون فشار آورده اند و بعد هم که لاغر نمی شوند ! تعجب می کنن و می گن ورزش هم فایده نداشت !
    ولی نیم ساعت دویدن معمولی برای یک فردی با وزن حدود 75 کیلوگرم حدودا 300 کالری انرژی مصرف می کند . و اگر در کنارش رژیم اصولی نداشته باشید یا تکنیک ورزش کردن رو بلد نباشید خیلی راحت با دو لیوان شربت یا نوشابه ناقابل یا فقط 50 گرم چیپس یا پفک و یا حتی 100 گرم پیتزا ی ناقابل ، تمام این نیم ساعت رو جبران می کنید . می بینید چه ساده این داستان جبران میشه ؟!

در علم تغذیه ورزشی ، امروز نه رژیم به تنهایی برای کاهش وزن تجویز می شود و نه ورزش . باید رژیم اصولی داشت و ورزش رو هم مطابق اصول و تکنیک انجام داد . از ورزش هم انتظار معجزه نباید داشت چون فعالیت بدنی در اون حدی که شما 7700 کالری بیش از انرژی لازم روزانه بسوزانید تا یک کیلوگرم از وزنتون کم بشه ، تقریبا از عهده 90% ملت بر نمیاد !

شما می فرمایید صبحانه بخوره تا انرژی بگیر تا بیشتر و شدید تر فعالیت کنه اما بنده عرض می کنم
    1- فعالیت شدید بدنی جز اینکه خستگی بیاره و اشتها رو دو برابر باز کنه و شخص رو در پیگیری رژیم و ورزشش ناتوان و دلسرد کنه کار خاصی نمی کنه
    2- اساسا ورزش کردن به تنهایی کار خاصی نمی کنه ، همونطور که رژیم به تنهایی ...
    3- شما فکر می کنی 1 ساعت دویدن ! کار راحتیه ؟ همین 30 دقیقه دویدن هم براحتی قابل دسترسی برای همه نیست چه برسه به اینکه بخوایم تجویز کنیم فعالیتت رو بیشتر و سریعتر کن ! بله میشه یکساعت توی پارک بود و  5 دقیقه دوید و 20 دقیقه استراحت کرد و 10 دقیقه غیب کرد و دوباره 5 دقیقه دوید و ... اما وقتی صحبت از نیم ساعت دویدن میشه یعنی نیم ساعت دویدن ! و من فکر می کنم کمتر کسی این آمادگی بدنی رو داره که همین نیم ساعت رو هم پیوسته بدوه چه برسه به 1 ساعت ! و البته اگر منظور از دویدن پیاده روی سریع باشه خب بله 1 ساعت هم میشه ، انرژی مصرفی این پیاده روی هم خیلی کمتر از دویدن هست . در حدود همون نیم ساعت دویدن میشه و صد البته من هم همچنان تکرار می کنم برای کاهش وزن پیاده روی خیلی بهتر از دویدن هست

چیزی که در ورزش ناشتا مهمه اینه که نیم ساعت بطور پیوسته نبض ما بالای حد نرمال باقی بمونه .

جمع بندی می کنم

قدیما به هرکی می خواست وزن کم کنه می گفتن برو ورزش کن اما الان ثابت شده که ورزش کردن برای افراد عادی ( نه حرفه ای ) انرژی زیادی نمی سوزونه ( افراد عادی در توانشون نیست که انرژی قابل توجهی در یک ساعت ورزش بسوزونن ) و این به تنهایی باعث کاهش وزن قابل ملاحظه ای نخواهد شد . قطعا این ورزش وقتی مفیده که تکنیک داشته باشه و در کنار رژیم اصولی باشه . حتی ورزش در سالنهای بدنسازی هم وقتی برای حجم آوردن هست یک مدل انجام می شود . وقتی برای کات کردن و فیتنس هست یک مدل دیگه و وقتی نزدیک مسابقات می شوند به طریق دیگر .

ضمنا شما هم در مورد اعداد و ارقام تحقیق بفرمایید و نتیجه اش رو هم اینجا بنویسید حتما .

سلام

دوست گرامی شما دوباره متوجه عرایض بنده نشدید!
    دوباره اینطور برداشت کردید که من گفتم صبحونه قبل از دویدن خورده بشه و برداشتهای دیگه ای که در نوشته هاتون می بینم......

به هر حال با توجه به اینکه از این طریق به درستی نمیتونیم همدیگه رو مجاب کنیم این بحث رو ادامه ندیم بهتره... شاید هردو مطلب درست رو بگیم ولی از دو دیدگاه مختلف. به هرحال با توجه به اینکه حرفهای هم رو متوجه نمیشیم و هم اینکه اصلا بذاریم به عهده ی خود آقای clooney ، ایشون بالاخره خودشون راهشون رو پیدا میکنن.

شاد باشید.

12. با سلاممن چند سوال داررم ببخشید اگه سوالها زیادند..من به علت استفاده از پودرهای چاق کننده فقط باسن و شکمم چاق شده.به طوری که الان عظلات و صورتی لاغر دارم ولی باسنی بسیار بزرگ دارم.میخواهم بدانم  چه رژیمی بگیرم تا فقط عظلات و صورتم چاق شود نه باسنم و ایا با خوردن پروتیینها و کربوهیدراتها به حجم باسن اضافه می شود؟و ایا 1 لیتر شیر نیم چرب و چند کالری دارد و ایا خوردن روزانه نیم لیتر شیر نیم چرب به حجم عظلات اضافه می کند یا باسن سوال دومم:من ریزش مو دارم و استرس زیادی هم دارم و قند خونم در 6 ساعت بعد از صرف اخرین وعده غذایی 101 است و در خانوادهیمان هم هیچ کسی قند خون ندارد. ایا قند من نرمال است و میتواند در ریزش و استرس من تاثیر داشته باشد؟ و به عنوان اخرین سوال:هر چند وقت یکبار رگ های دو طرف سرم(گیج گاه)و گهگاه قلبم به مدت 1 الی 2 ثانیه تیغ میزند.اسکن سر و نوار قلم هم عادی است و غلظت خونم 17.5 است مشکل من چه می تواند باشد؟

13. ronaldo2002 نوشته است: با سلاممن چند سوال داررم ببخشید اگه سوالها زیادند..من به علت استفاده از پودرهای چاق کننده فقط باسن و شکمم چاق شده.به طوری که الان عظلات و صورتی لاغر دارم ولی باسنی بسیار بزرگ دارم.میخواهم بدانم  چه رژیمی بگیرم تا فقط عظلات و صورتم چاق شود نه باسنم و ایا با خوردن پروتیینها و کربوهیدراتها به حجم باسن اضافه می شود؟و ایا 1 لیتر شیر نیم چرب و چند کالری دارد و ایا خوردن روزانه نیم لیتر شیر نیم چرب به حجم عظلات اضافه می کند یا باسن سوال دومم:من ریزش مو دارم و استرس زیادی هم دارم و قند خونم در 6 ساعت بعد از صرف اخرین وعده غذایی 101 است و در خانوادهیمان هم هیچ کسی قند خون ندارد. ایا قند من نرمال است و میتواند در ریزش و استرس من تاثیر داشته باشد؟ و به عنوان اخرین سوال:هر چند وقت یکبار رگ های دو طرف سرم(گیج گاه)و گهگاه قلبم به مدت 1 الی 2 ثانیه تیغ میزند.اسکن سر و نوار قلم هم عادی است و غلظت خونم 17.5 است مشکل من چه می تواند باشد؟

سلام

بنظر میرسه شما دچار چاقی گلابی شکل شده باشید
    یعنی بالا تنه تقریبا متناسب هست و پایین تنه چاق شده . در حقیقت صورتتون مشکلی نداره . این پایین تنه بزرگ هست که باعث شده صورتتون کوچک و لاغر بنظر برسه
    شما ابتدا باید چربی های اضافه رو بسوزونید . در اینحالت صورتتون هم متناسب با بقیه اندامتون دیده میشه
    خلاصه هیچ ورزشی بطور اختصاصی نمی تواند خواسته شما رو برآورده کند
    داشتن رژیم اصولی و ورزش درست حسابی - هردو زیر نظر متخصص - به شما کمک می کند
    از متخصص تغذیه و ورزش کمک بگیرید

ریزش موتون هم بدلیل استرس و احتمالا هورمون مردانه هست . قند خونتون ربطی به استرس نداره و دقیقا نرمال هست . استرس می تونه روی بالا رفتن قند خون موثر باشه اما قند خون شما نرمال هست ( تا 110 نرمال هست )
    با توجه به تیر کشیدن قلب و ... بنظر کمی عصبی و ناآرام هستید . بهتره آرامشتون رو به هرطریقی بدست بیارید
    این هم روی کیفیت زندگی شما موثره هم روی ریزش موهاتون
    و برای کنترل ریزش مو از متخصص پوست و مو کمک بگیرید

14. سلام.

خواهشا بگید چی زیاد چربی میسوزونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خیلی چاقم البته قدمم بلنده و ارثش را هم دارم.هرچی رژیم گرفتم زود نا امید شدم و زدم زیرش.
    30 کیلو باید کم کنم و خیلی نا امیدم.

همه منو مسخره می کنند.
    معده هم عصبی و من هی احساس گرسنگی می کنم .رفتم متخصص فایده نداشت.
    بالاتنمه چاقه بیشتر و خیلی احساس شرم دارم.
    گاهی احساس می کنم هیچ شانسی برای ازدواج ندارم.
    از رفتن به جشن و مهمونی و عروسی وحشت دارم و عصبیبم می کنه.

صدبار رژیم گرفتم ار بچگی پر بودم حالام چاقم.

یه چیزی که هست من هر وقت میروم هر جا ناخداگاه شروع میکنم به مقایسه هیکل خودم و باقیه و هی به خودم میگم من از همه چاقترم.

میروم یه جا بهم میگن هی صورتت که هیکلت ایجوره و من هی عصبی می شوم بیشتر شیرینی می خورم.

من عاشق شیرینیم و هیچوقت ازش زده نمیشم و خیلی کیک می خورم.می خوام نخورم اما نمیشه!!!!!!!!!!!

حالا می خوام واقعا کم کنم اما خیلی احساس غم میکنم و نمی دانم تو این شرایط کار درستیه یا نه؟

احساس می کنم چون من چاقم همه آدمها از من فرار میکنند.و همین مسیله عصبیم میکنه.و باعث سکت رژیمم میشه.

خواهش میکنم بهم بگید چرا با رژیم و ورزش خیلی سخت وزن مینم.
    مثلا پارسال رژیم گرفتم  خیلی سخت و ورزش میکردم.و تو سه ماه فقط 6 یا 7 کیلو کم کردم.
    خیلی احساس خجالت و غم دارم.
    مشکل جسمی هم ندارم.در لاغری احساس ناتوانی می کنم.
    هر مربی و مشاوره ای هم یه چیز میکه.
    اندازه موهای تو سرم انواع مربی و رژیم و ورزش داشتم و خسته شدم.

چی کار باید کرد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه مسیله که با نروم بازی میکنه اینکه اینقدر بهم دیکته کردند که هیچ پسری با دختر چاق ازدواج میکنه مخصوصا که شکم داشته باشه که دیگه از رفتن به هر جمعی خجالت میکشم و اکثر جا ها را نمیرم.

15. آیا متفقورمین برای کسایی که سخت وزن کم می کنند تاثیر داره در روند وزن کم کردن؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید