.مهمان گرامی به اين سايت خوش آمديد. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید

دکتر رهام صادقی
+
  برای ورود کلیک کنیدبرای ثبت نام کلیک کنید

-
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
علامت یاب
علامت یاب
راهنمای سایت
راهنمای سایت
جستجو
جستجو
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات
فردی
برترين ارسال کنندگان
برترين
ارسال کنندگان
پرتشکرترین کاربران
پرتشکرترین
کاربران
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
ورود
ورود

newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
5 پاسخ • 7329 بازديد •  
هیپو اکو در گردن

نویسنده پیام
fatemi

کاربر نيمه فعال
کاربر نيمه فعال

تاریخ: سه‌شنبه 14 آذر 1385 - 06:01    عنوان:  هیپو اکو در گردن آدرس (لينک) شرح موضوع شرح موضوع
هیپو اکو در گردن
سلام خسته نباشید
من یه مدتی هست که پشت گردنم یه توده سفت احساس می کنم این توده از 3/4 سال قبل هم بوده و بعضی اوقات از بین می رفت و بعضی اوقات احساس می شد تا همین چند روز پیش هم نبود ولی یه روز صبح که از خواب بیدار شدم، دیدم هست و وقتی که گردنم رو پایین میندازم درد می کنه البته خودش نه، دور وبرش درد می کنه.
چیش اورتوپد هم رفتم که سونوگرافی تجویز کرد و نتیجه سونوگرافی رو عیناً براتون می نویسم:
نسج نرم
در قسمت فوقانی و راست پشت گردن یک توده هیپو اکو دارای حدود مشخص به ابعاد 7 * 5 میلیمتر مشهود است.
اگه می شه بگید که این توده چی هست و چرا باید به وجود بیاد و آیا خطری داره یا نه؟
خیلی ممنون از اینکه به سوالم جواب می دید.

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: سه‌شنبه 14 آذر 1385 - 06:01    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

کلیک کنید!

بازگشت به بالای صفحه

تاریخ: پنج‌شنبه 16 آذر 1385 - 10:50    عنوان:  Re: هیپو اکو در گردن آدرس (لينک) پست # 1 پست # 1
fatemi نوشته است: هیپو اکو در گردن
سلام خسته نباشید
من یه مدتی هست که پشت گردنم یه توده سفت احساس می کنم این توده از 3/4 سال قبل هم بوده و بعضی اوقات از بین می رفت و بعضی اوقات احساس می شد تا همین چند روز پیش هم نبود ولی یه روز صبح که از خواب بیدار شدم، دیدم هست و وقتی که گردنم رو پایین میندازم درد می کنه البته خودش نه، دور وبرش درد می کنه.
چیش اورتوپد هم رفتم که سونوگرافی تجویز کرد و نتیجه سونوگرافی رو عیناً براتون می نویسم:
نسج نرم
در قسمت فوقانی و راست پشت گردن یک توده هیپو اکو دارای حدود مشخص به ابعاد 7 * 5 میلیمتر مشهود است.
اگه می شه بگید که این توده چی هست و چرا باید به وجود بیاد و آیا خطری داره یا نه؟
خیلی ممنون از اینکه به سوالم جواب می دید.

سلام ،
با توجه به گزارش سونوگرافی این توده یا چربی است و یا غده لنفاوی ملتهب یا بزرگ شده. ولی چون حالت پس رفت و برانگیخته شدن مجدد دارد احتمال توده چربی کمتر است. شاید التهاب غده لنفاوی در زنجیره خلفی گردن (به دلیل عفونت یا ...) باعث ایجاد این توده شده باشد. بهتر است با یک متخصص گوش و حلق و بینی مشورت نمایید.

این مطلب آخرین بار توسط ROHAM در یکشنبه 19 آذر 1385 - 05:21 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
fatemi

کاربر نيمه فعال
کاربر نيمه فعال

تاریخ: شنبه 18 آذر 1385 - 19:22    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 2 پست # 2
سلام
خسته نباشید
اینکه شما گفتید رو من هم بهش اعتقاد دارم ولی من وفتی به فیزیوتراپ مراجعه کردم گفت که احتمال عفونی بودن این گره خیلی زیاده به خاطر همین برای دو هفته داروی آنتی بیوتیک سفیکسیم تجویز کرد و گفت که بعد از دو هفته اگر برطرف نشد باید این گره برداشته بشه ومورد بررسی قرار بگیره که چی هست.
راستش من به حرفهایی که این متخصص بهم زد یقین نیاوردم چون احتمال اینکه عفونی نباشه این گره، خیلی زیاده و همون طور که شما هم گفتید احتمال گره لنفاوی بودن بیشتره.
شما چی پیشنهاد می کنید؟

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تاریخ: یکشنبه 19 آذر 1385 - 09:16    عنوان:  پاسخ آدرس (لينک) پست # 3 پست # 3
fatemi نوشته است: سلام
خسته نباشید
اینکه شما گفتید رو من هم بهش اعتقاد دارم ولی من وفتی به فیزیوتراپ مراجعه کردم گفت که احتمال عفونی بودن این گره خیلی زیاده به خاطر همین برای دو هفته داروی آنتی بیوتیک سفیکسیم تجویز کرد و گفت که بعد از دو هفته اگر برطرف نشد باید این گره برداشته بشه ومورد بررسی قرار بگیره که چی هست.
راستش من به حرفهایی که این متخصص بهم زد یقین نیاوردم چون احتمال اینکه عفونی نباشه این گره، خیلی زیاده و همون طور که شما هم گفتید احتمال گره لنفاوی بودن بیشتره.
شما چی پیشنهاد می کنید؟

سلام ،
معمولا در علم پزشکی، ابتدا بیماریهای شایع در مورد علایم به وجود آمده در بیمار مورد توجه قرار می گیرد. در مورد شما هم اولین و شایعترین علت، عفونت ناحیه خلف حلق  می باشد (با فرض اینکه توده غده لنفاوی باشد) که درناژ لنفاوی آن از زنجیره خلفی گردن صورت می گیرد . اما نوع عفونت نیز مهم است چون این بزرگی غده لنفاوی می تواند به دلیل عفونت باکتریایی، ویروسی یا قارچی باشد که در هر کدام درمان متفاوت می باشد.
به نظر من شما به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه بفرماییدتا با معاینه و ارزیابی توده درمان مناسب صورت بگیرد.

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
fatemi

کاربر نيمه فعال
کاربر نيمه فعال

تاریخ: شنبه 2 دی 1385 - 08:05    عنوان:   آدرس (لينک) پست # 4 پست # 4
سلام ،
مرسی از اینکه جواب دادین، خوشبختانه مشکل من برطرف شد البته بدون مصرف دارو. من خودم فکر می کنم که از موقعیت بد قرار گرفتن گردن باشه، چون دیگه اثری از اون توده نیست.
مرسی

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: شنبه 2 دی 1385 - 08:05    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

بازگشت به بالای صفحه

تاریخ: جمعه 8 دی 1385 - 03:44    عنوان:  پاسخ آدرس (لينک) پست # 5 پست # 5
fatemi نوشته است:
سلام ،
مرسی از اینکه جواب دادین، خوشبختانه مشکل من برطرف شد البته بدون مصرف دارو. من خودم فکر می کنم که از موقعیت بد قرار گرفتن گردن باشه، چون دیگه اثری از اون توده نیست.
مرسی

سلام،
خوشحالم که مشکلتون برطرف شده است.
با توجه به بهبودی بدون مصرف دارو، احتمال وجود عفونت در خلف دهان و حلق که تخلیه لنفاوی آن به زنجیره لنفاوی پشت گردنی است هم وجود داشته که به دنبال بهبودی عفونت ویروسی، بزرگی غده لنفاوی هم برطرف شده است.

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
نمایش پستها:   
newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

توجه: آخرين پست اين موضوع 2914 روز قبل (8 دی 1385) ارسال شده است.

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید