شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

واكنش به صدا ها

1. سلام روز بخير.
    من به صدا هاي بلند خيلي حساس هستم(البته همه همينطورن اما من خيلي بيشتر) و عكس العمل نشون ميدم صدا هايي مثل :شكستن يه ظرف يا بسته شدن در يا مثلا صداي وسايل آتش بازي و .......من در كل هميشه به اين صدا ها واكنش نشون دادم اما چند ماهي هست كه بعضي واكنش ها غير ارادي اتفاق ميافته مثلا:ماهيچه هاي كنار بيني و بين دو ابرو به سرعت منقبض ميشه و فورا به حالت عادي بر ميگرده.يا دست هام بالا ميره.
    سوال من اينه كه بعضي صدا ها كه منو آزار ميده چرا براي بقيه افراد اينطور نيست؟مثلا اگه تو يه جمع 20 نفره صدايي بياد فقط منم كه خيلي ميترسم/
    و بعضي وقتا حتي به صداهاي خيلي خفيف هم عكس العمل نشون ميدم مثل گذاشتن استكان چايي تو سيني!! يا آروم صحبت كردن و....!!
    در كل ميتونيم بگيم به اصطلاح اعصاب من نسبت به بقيه افراد ضعيف تره؟؟و احتياج به مراجه پزشك هست؟ممنون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام

دوست من اگر از ابتدا همین قدر حساس بودی مشکلی نباید باشه ممکنه اصلا حس شنوایی شما نسبت به بقیه قویتر باشه و همین باعث بشه صداهایی که برای دیگران جلب توجه نمیکنه برای شما آزاردهنده باشه.

ولی با توجه به اینکه میگی تیکهای عصبی هم داری و اگر مدتی هست که اینطور حساس شدی بله همونطور هم که خودت گفتی به احتمال زیاد از اعصاب میتونه باشه.

دوستی دارم که بخاطر یک سری مشکلات در زندگیش مدتی مثل شما شده بود....
    کوچکترین صدایی براش غیر قابل تحمل بود، دستهاش بی اراده خودش گاهی لرزش داشت،یکهو شروع میکرد به عرق کردن و حالت گر گرفتگی بهش دست میداد...... ولی 4 سال از اون موقع گذشته و آرامش به زندگیش برگشته...... اون حالتها هم دیگه در اون کمرنگ شده.

ببین اعصاب نا آرام با جسم آدم چکار میکنه!!!

حالا خودت ببین بعد از مشکل خاصی در زندگیت اینطور شدی؟ عصبی شدن و حساس شدن به صداها بدنبالش ممکنه تیک های عصبی رو هم به همراه داشته باشه. ولی نذار ادامه دار بشه . اگر فکر میکنی به دلیل مشکلات روحی این مسائل برات پیش اومده حتما عزیزم پیگیری کن.

سالم و شاد باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید