شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مولتی ویتامین-بدنساری

1. hongdan9

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.
    من 21 سالمه و چند وقتیه که برای رسیدن به وزن مناسب ورزش بدنسازی 1 ساعت در روز و پیاده روی های 2 ساعته روزانه رو انتخاب کردم.الان حدود 45 روزه که مرتب ازین روش استفاده میکنم.
    چون نمیخوام از هیچکدوم از مکمل هایی که در این ورزش به کار میبرن استفاده کنم یکی از دوستانم که در بدنسازی تجربه بالایی داره بهم پیشنهاد کرد که هر شب از مولتی ویتامین استفاده کنم.
    میخواستم اطلاعاتی در مورد این دارو به همراه انواع ان و نیز نحوه مصرف اون  داشته باشم.
    در ضمن به نظر شما تاثیری در این ورزش داره؟برای من مفیده؟
    85 کیلو وزن دارم و 167 سانتی متر هم قد.
    ممنونم.

2. سلام

اگر تغذیه متنوعی داری لزومی نداره از مولتی ویتامین استفاده کنی
    ولی بطور کلی مصرف 45 روز الی 3 ماه ؛ روزی یک عدد مولتی ویتامین تجویز مضری نیست و اگر مشکلی بابت کمبود ویتامین یا مینرال خاصی باشه ، ممکنه برطرف بشه

رسیدن ویتامین کافی به بدن قطعا به سوخت و ساز بهتر کمک می کنه

به توصیه من گوش بدی بد نیست

نیم ساعت پیش از رفتن به باشگاه
    2 لیوان چای سبز یا قهوه بخور

بعد از باشگاه سعی کن غذایی که می خوری مبتنی بر پرتئین ( گوشت - تخم مرغ و سویا و ... ) باشه . در مصرف هیچ چیزی هم زیاده روی نکن

موفق باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. tansaz

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اگر مولتی ویتامین شما فارماتون باشه خیلی خوبه سعی کن هر روز بعد از صبحانه یکی بخوری.
    دوست عزیز انقدر از مکمل های بدنسازی بد نگید اگر از جای مطمئن بخری و نیاز بدنتو بدونی اونوقت نظرت عوض میشه.

4. tansaz نوشته است: سلام اگر مولتی ویتامین شما فارماتون باشه خیلی خوبه سعی کن هر روز بعد از صبحانه یکی بخوری.
    دوست عزیز انقدر از مکمل های بدنسازی بد نگید اگر از جای مطمئن بخری و نیاز بدنتو بدونی اونوقت نظرت عوض میشه.

باسلام
    100% اگر مکمل استانداری مورد نیاز بدن باشه ، به شخص کمک می کنه اما
    اما
    اولا محصول باید استاندارد باشه که اغلب مکملهای بدنسازی تاییده قوی و علمی پشت سرشون نیست
    دوما نیاز بدن رو متخصص علم تغذیه پزشکی تشخیص می ده نه کسیکه توی باشگاه بیشتر وزنه زده !

5. tansaz

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان اول میخواستم یک پیام خصوصی به سامی بزنم ولی میخوام که همه اینو بخونن:

آقا سامی کسی که یه عمر وقت گذاشته و تلاش کرده و تونسته یه بدن حجیم عضلانی بسازه!!!!
    (که آرزوی خیلی از آقایون هست)نباید اینطوری بهش توهین بشه.
    اگه شما در عمرت یه بار دست به دمبل (نوعی وزنه برای تمرینات بدنسازی که کودکان هم میشناسند!!)زده بودی اینطوری حرف نمیزدی.
    کسی که بدنی حجیم و عضلانی داره خیلی خوب میتونه یه مبتدیرو راهنمایی کنه چون خودش حاصل تجربیات دهها متخصص تغذیه هست.
    اینکه کدوم مکمل اصل یا کدوم تقلبیه نه کار شماست نه کار دکتر تغذیه کسی میتونه تشخیص بده که اینکارس البته منظورم کسایی که تو ناصر خوسرو عارضه به جوونا میفروشن نیست.
    وقتی میخوای از راهی بری که چیزی راجع بهش نمیدونی بهترین کسی که میتونه راهنمایت بکنه همونیه که انتهای راه میبینی.
    در بدنسازی تجربه تمرین حرف اول و آخرو میزنه.

6. tansaz نوشته است: سلام دوستان اول میخواستم یک پیام خصوصی به سامی بزنم ولی میخوام که همه اینو بخونن:

آقا سامی کسی که یه عمر وقت گذاشته و تلاش کرده و تونسته یه بدن حجیم عضلانی بسازه!
    (که آرزوی خیلی از آقایون هست)نباید اینطوری بهش توهین بشه.
    اگه شما در عمرت یه بار دست به دمبل (نوعی وزنه برای تمرینات بدنسازی که کودکان هم میشناسند!!)زده بودی اینطوری حرف نمیزدی.
    کسی که بدنی حجیم و عضلانی داره خیلی خوب میتونه یه مبتدیرو راهنمایی کنه چون خودش حاصل تجربیات دهها متخصص تغذیه هست.
    اینکه کدوم مکمل اصل یا کدوم تقلبیه نه کار شماست نه کار دکتر تغذیه کسی میتونه تشخیص بده که اینکارس البته منظورم کسایی که تو ناصر خوسرو عارضه به جوونا میفروشن نیست.
    وقتی میخوای از راهی بری که چیزی راجع بهش نمیدونی بهترین کسی که میتونه راهنمایت بکنه همونیه که انتهای راه میبینی.
    در بدنسازی تجربه تمرین حرف اول و آخرو میزنه.

متاسفانه بین بدنه عضلانی و سواد و علم و بخصوص مسئول بودن ، رابطه بخصوصی برقرار نیست . اتفاقا دلیل اصلی حرفمم حضورم در باشگاههای بدنسازی هست که از یک جهت مکان ورزشی مفیدی هستند و از طرف دیگر رسما مطب دکترجکول های فراوانیست که صرفا بدلیل اینکه 4 سال استروئید های مختلف مصرف کرده اند ، فکر می کنند ، PHD تغذیه ورزشی رو دریافت کرده اند . کسانی که هنوزم مثل هزار سال پیش برای چربی سوزی ! پیشنهاد می کنند موقع حرکات هوازی ، کیسه پلاستیکی دور شکمت ببندی و بادگیر بپوشی و بری توی سونا بدوی !! و هیچ چیزی در مورد کم آبی بدن و شوک ناشی از اون و مرگ احتمالی نمی دونن !!!

اصلا منکر این نیستم که بین این آقایان گاهی - البته فقط گاهی - افراد با دانش و آشنا با اصول تغذیه ورزشی - با دکتر تغذیه فرق داره - وجود دارند اما صحبت من در مورد عموم اتفاقاتیست که در باشگاههای بدنسازی رخ می دهد . نه اون چهارنفر مربی با دانشی که گاهی پیدا می شوند . کافیست هرکدام از دوستان یکبار به این سالنها سرزده باشند تا ببینند چطور دکترجکولهای حجیم !
    بسادگی داروی منسوخ افدرین رو برای افراد مختلف تجویز می کنن
    باید یکبار به این زیرزمینهای گاها مخوف سرزد و دید که چطور میشه یکنفر با 6 کلاس سواد ، داروی پرعارضه ای مثل لووتیروکسین ! بعنوان چربی سوز به هرکسی دم دستشون هست توصیه می کند !
    حتی داروهای چربی سوز مثلا استاندارد مثل هیدروکسی کات و لایپو سیکس با داشتن کافئین فراوان ، گاهی می تونن چنان آریتمی حادی در قلب افراد ایجاد کنند که منتهی به ایست قلبی شود .
    از مکمل های آمینو و پرتئین و کراتین هم چیزی نگم بهتره چون هربار که صفحه روزنامه ای رو باز کنید ، مرگ جوان نگون بختی بدلیل بروز مشکل حاد کبدی و یا کلیوی براثر خوردن چنین محصولاتی گزارش شده ...
    صحبت من در مورد کسانیست که هورمون رشد سوماتوتروپين رو که فوق تخصص غدد هم موقع تجویزش دستش می لرزه ، در کمال خونسردی به یک بچه 16 ساله پیشنهاد می کنن !
    صحبت من در موردکسانیست که فیله کمر رو واسه فردمبتدی که از کمر درد شکایت داره تجویز می کنن تا مثلا کمرش سفت بشه ! بدون اینکه در نظر بگیرن این حرکت برای کسی که مشکوک به دیسک کمر هست یعنی خودکشی !

فکر کنم حالا متوجه شده باشی که بجز دمبل ، چند تا اسم دیگه هم از اون زیرزمینها به گوش خورده و احتمالا یکبار از در باشگاه رد شدم !!

اینم که می فرمایید تشخیص اصل و فرع این ممکملها در تخصص افرادیست که بعضا از فرط باسوادی am و is و are رو از هم تشخیص نمی دهند ! جای تعجب داره برام ! درحالیکه اغلب این افراد حتی نمی تونن اسم مکمل رو درست تلفظ کنند و یا یک خط از بروشورش رو ترجمه کنند !
    خلاصه من اینجا ننشستم که به کسی بگم بکن یا نکن
    هرکس مسئول رفتار خودش هست ، اما هیچ ارتباطی بین قدرت عضلانی و سواد و مسئولیت و وجدان وجود نداره
    و توصیه من به کسانی که نظر من رو قبول دارند اینه که به توصیه هیچ قلنبه ای ، لب به هیچ مکملی نزنند .
    هرکسم با شما هم عقیده است ! خب حتما به توصیه شما عمل می کنه
    برای من خیلی فرق نمی کنه که 100% دوستان به حرفهای شما گوش کنن یا نکنن . اونچیزی که بنظرم درست اومده بود رو به بقیه انتقال دادم و تصمیم گیری حتما با خود این دوستان خواهد بود .

پی نوشت  : بقول صادق سلامی - دامت عضلاته - ، گاهی بجای اندازه گرفتن قطر بازو باید بیضه ها رو هم اندازه گرفت تا ... .
    خیلی از این دوستای حجیم براثر همین تجویزات جالب که نیاز بدنشون بوده ! علیرغم رشد عضلانی ، دچار ژنیکوماستی شدند و بیضه هاشون تحلیل رفته و هزار بلای ناجور دیگه .
    هیچکس نمی تونه عوارض این داروهای اغلب غیراستاندارد رو که توسط مربی های غیراستانداردتر تجویز می شوند ، کتمان کنه .
    گاهی خود دارو مضره ، گاهی اون تجویزی که میشه مضره نه خود دارو

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  7. داروي نيروزاي كراتين جان جوان دامغاني را گرفت

سرويس شهرستانها
        «مهدي - الف» جواني كه در رشته ورزشي پرورش اندام فعاليت داشت بر اثر مصرف داروي نيروزاي كراتين، در دامغان جان باخت.
        وي كه 22 سال داشت پس از مصرف مقدار نامشخصي از داروي نيروزاي كراتين، بدون آنكه فعاليت ورزشي خاصي پس از آن انجام دهد به خانه بازگشت و پس از صرف شامي سنگين به خواب رفت. هنگامي كه مادرش ساعت 5 صبح براي بيدار كردن وي به سراغش رفت، مشاهده كرد پسرش به شدت در حال لرزيدن است. جوان مزبور سريعاً به اورژانس منتقل شد اما تلاش پزشكان به نتيجه اي نرسيد و مهدي دقايقي بعد جان سپرد. پزشكان علت مرگ را پارگي يكي از شريانهاي قلب وي اعلام كردند. در حالي كه مرگ اين جوان در هاله اي از ابهام قرار داشت، يكي از دوستان وي با بيان اينكه او ديروز بعدازظهر «كراتين» مصرف كرده بوده است، پرده از مرگ ناگهاني و دلخراش دوست خود برداشت.
        تاكنون پزشكان و كارشناسان تغذيه، عوارض مصرف كراتين را افزايش وزن، كاهش آب بدن، عوارض گوارشي، گرفتگي عضلات و ناراحتي كليوي مي دانستند اما به نظر مي رسد با اين حادثه، پاره شدن شريان قلب را نيز بايد به عوارض اين داروي نيروزا اضافه كرد.

منبع : بانک اطلاعات نشریات کشور ( روزنامه کیهان )

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید