شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راکوتان وریزش مو & ادامه جوش با مصرف راکوتان

1. negar_rm

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت مسئولین محترم سایت و با تشکر از سایت خوبتون
    آقای دکتر من حدودا 3 سال پیش 6 کیلو وزن کم کردم .از 10 ماه پیش ریزش مو پیدا کردم که 2-3 ماه بعدش 6 جلسه مزو تراپی برای مو رفتم موهام کمی حجم پیدا کرده بود ولی 2 ماه بعد از اتمام جلساتش ریزش موی زیادی پیدا کردم ولی الان که رفتم دکتر متخصص هم برای مو و هم برای پوست خانم دکتر واسه جوشهام با اینکه شدید نبودند قرص راکوتان 20 ml  بهم داد (قابل تو ضیح اینکه قبلا برای جوشهام تترا سایکلین می خوردم که با روزی 1 جواب میداد ولی از عید که ریزش موم شدید بود قطعش کردم حالا یک مقدار جوشام بیشتر شده)و واسه مو به من قطره Nixodil داده و قرص pharmalife-research داد و شامپو سائو پالمتو.
    با مصرف 15 روز از داروهای مو برای شروع مصرف راکوتان مصرف قرص pharmalife را قطع کرد .حالا می خواستم ببینم ریزش موهام با مصرف راکوتان بیشتر نمیشه.در ضمن من 25 روز هست که دارم راکوتان استفاده می کنم ولی جوشهام به نظرم بیشتر شده
    حالا می خواستم ببینم با این توصیفاتی که گفتم بهم بگید اوضاع من در مصرف این داروها طبیعیه یا نه و اگه ممکنه منو واسه ریزش موهام راهنمایی کنید
    (ضمنا من قبل از مصرف راکوتان آزمایشات کامل انجام دادم مشکل هورمونی و چربی و.............. نداشتم)

2. سلام دوست عزیز

با توجه به فاصله زمانی ، بعید می دونم بین کم کردن وزن شما و ریزش موتون رابطه ای باشه
    از طرفی رآکوتان می تونه باعث ریزش مو هم بشه ، و اگر مشکل جوشهای شما با روزی یک عدد تتراسایکلین حل می شد ، بنظرم رو آوردن به دارویی مثل رآکوتان کار درستی نیست .
    آنتی بیوتیک ها بخصوص تتراسایکلین یکی از بی عارضه ترین داروهای خوراکی هستند و بنظرم اگر کفایت می کرده ، بهتر بود همون رو ادامه می دادید .

با توجه به نیکسودیل رکسول و شامپوی سائوپالمتو ، بنظرم میشه گفت درمان فانتزی - ماهواره ای ، برای شما انتخاب شده . البته بهتره لااقل 3 ماه روی این درمان بمونید و اگر نتیجه ای حاصل شد که چه بهتر ولی اگر نشد سوئیچ کنید روی درمانهای استاندارد و مرسوم و اتفاقا کم هزینه تر

من فرض رو می ذارم بر اینکه بقول خودتون مشکل هورمونی نداشته باشید
    ببین دوست من شامپو که عملا کار خاصی براتون نمی کنه و هر شامپویی که حس می کنید به موهاتون می سازه استفاده کنید ، البته تحقیقات نشون میده سائوپالمتو ( نخل اره ای ) بصورت خوراکی می تونه DHT  رو که عامل ریزش مو هست کنترل کنه اما نه  این تحقیقات خیلی معتبره و نه به این معنیه که شامپوش هم موثره باشه .

در مورد نیکسودیل رکسول ، هم مثل ده ها محلول موضعی رفع ریزش مو هست که جز تبلیغات ماهواره ای هیچ تاییدیه علمی خاصی پشت سرش نیست

در مورد PHARMALIFE هم راستش چیزی نمی دونم .

بنظر من در صورت وجود هیچ مشکل هورمنی و کمبود آهن و امثال هم
    شما از ماینوکسیدیل 2% بعنوان یک داروی استاندارد بیشترین نتیجه رو خواهید گرفت .
    اگر ماینوکسیدیل بهتون نساخت که بعیده اینجوری باشه می تونید از داروهای گیاهی مثل تونیک سینره استفاده کنید
    در کنارش اگر 30 الی 45 روز ( روزی یک عدد ) مولتی ویتامین مینرال خارجی و یا زینک پلاس هم میل کنید ، احتمال اینکه ریزش موتون براثر فقر ویتامین یا مینرال باشد رو برطرف کردید .
    همین ...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید