شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تماس جنسي از راه دهان

1. تماس جنسي و تحريک از راه دهان با واژن (عضو جنسي زنانه) و يا با آلت تناسلي مرد را تماس جنسي امن نمي شناسند. تحقيقات تاکنون ثابت کرده اند که تماس از راه دهان مي تواند ويروس اچ. آي. وي. و علاوه بر آن ديگر بيماري هاي مقاربتي سرايتي را انتقال دهد.
    * تحريک جنسي از راه دهان مسئله اي که عموميت دارد
    تماس از راه دهان تحريک بر انگيزبوده و قوه جنسي را تحرک مي دهد. اين کار از طريق مکيدن پنيس (آلت تناسلي مرد)، و يا ليسيدن واژن(عضو جنسي زنانه) و مقعد صورت مي گيرد.
    "
    Fellatio

" نام لاتين روشي است که در آن آلت مرد توسط زبان تحريک مي شود.
    "
    Cunnilingus

" به روشي گفته مي شود که دهان به تحريک واژن(عضو جنسي زنانه) و چوچوله مي پردازد.
    "
    Anilingus

" اصطلاح لاتين روشي است که دهان با مقعد براي تحريک در تماس است

مطالعات نشان مي دهد که تماس جنسي دهاني معمولاً دربين همه گروه هاي سني که اين جوانان را هم شامل مي شود، رايج است و در بين بسياري از شرکاي جنسي زن و مرد وهمچنين بين شرکاي جنسي هم جنس رواج دارد.<o></o>

دربين جوانان به خصوص خانم هاي جوان ممکن است به دليل عدم تمايل به دخول و حفظ بکارت به عنوان نوعي تمرين در رشد توانايي جنسيتي ويا پاسخ به کنجکاوي هاي روابط جنسي اين عمل جالب باشد که با توجه به خطر انتقال ويروس بهتر است که با هيچ يک از گروه هاي شرکاي جنسي انجام ندهيد.
    (البته درتحريک دهاني آلت تناسلي مردانه در صورت استفاده صحيح از محافظ کاندوم، خطر انتقال بسيار ناچيز خواهد بود.)
    تماس جنسي دهاني و خطر انتقال ويروس اچ. آي. وي.
    خطر انتقال ويروس اچ. آي. وي. از يک شريک جنسي آلوده از طريق تماس جنسي دهاني بسيار کمتر از ريسک انتقال اچ. آي. وي. از طريق نزديکي مقعدي و واژينال است. از اين جهت که، مشخص کردن ميزان دقيق خطر ريسک انتقال ويروس اچ. آي. وي. از راه رابطه جنسی دهاني مشکل است. بعلاوه اينکه بيشتر اشخاص در روابط جنسي شان شکل هاي ديگري از تماس هاي جنسي را علاوه بر رابطه دهاني دارند. مانند دخول در واژن و يا مقعد. به اين دليل مشکل مي توان مشخص کرد که اين انتقال نتيجه تماس دهاني بوده و يا نتيجه تماس هاي خطرناک ديگربوده است.
    ضمن اين که علاوه برخطر انتقال ويروس اچ. آي. وي. در تماس دهاني بيماري هايي سرايتي مقاربتي نيز از اين راه منتقل مي شوند.

وقتي که پزشکان خطرانتقال دادن يک آلودگي مسري مانند اچ. آي. وي را توصيف مي کنند بيشتر از اصطلاح "خطر بالقوه" ويا "خطر نظري" استفاده مي کنند. به زباني ساده تر "خطر بالقوه" يعني انتقال از يک شخص به شخصي ديگر ممکن است، هر چند که تاکنون مدارکي مستند براي اثبات قطعي آن وجود ندارد

" خطر بالقوه" به معني "خطر مستند" نيست. به کلام ديگر انتقال آلودگي با ويروس اچ. آي. وي. از نظر "نظري ممکن" است اما الزاماً منظور اين نيست که حتماً اتفاق خواهد افتاد. "خطر مستند" در توصيف "انتقالي" استفاده مي شود که مدارک مستند علمي کافي براي اثبات آن وجود داشته باشد.

* خطر انتقال ويروس در تماس دهاني با پنيس ( آلت تناسلي مردانه)
    خطر بالقوه:
    در تماس دهاني با آلت مردانه به شکل "نظري" خطر انتقال براي شريکي که تماس دهاني را انجام مي دهد (کسي که آلت را با دهان خود تحريک مي کند) وجود دارد. بدليل اينکه آلودگي از طريق ترشحات پيش ازمني و مني به دهان راه پيدا مي کند.
    براي شخصي که آلت وي بوسيله دهان شريک جنسي اش تحريک مي شود نيز، از نظر "نظري" خطر انتقال آلودگي وجود دارد به دليل آن که آلودگي مستقيماً از ترشحات دهان بوسيله خراش، بريدگي روي پنيس و همچنين از طريق مني با خون تماس پيدا مي کند.
    خطر مستند:
    البته ميزان خطر به مراتب بسيار کمتر از خطر تماس جنسي مقعدي و واژينال است.
    "ضمناً ويروس اچ. آي. وي. مي تواند به شخص دريافت کننده انتقال پيدا کند حتي در مواقعي که انزال صورت نگرفته و مايع مني خارج نشده باشد."
    * خطر انتقال ويروس در تماس دهاني با واژن (عضو جنسي زنانه)
    خطر بالقوه:
    در تماس دهاني با عضو جنسي زنانه به شکل "نظري" خطر انتقال براي شريکي که تماس دهاني را انجام مي دهد (کسي که واژن را با دهان خود تحريک مي کند) وجود دارد. بدليل اينکه مايعات مهبلي آلوده و خون واژن آلوده مي تواند به داخل دهان راه پيدا مي کند. (اين مسئله محدود به خون دوران قاعدگي نمي شود.)
    براي خانمي که عضو جنسي وي بوسيله دهان شريک جنسي اش تحريک مي شود نيز، از نظر "نظري" خطر انتقال آلودگي وجود دارد، اگر ويروس و يا خون آلوده ازمايعات دهان و به واژن و زخم هاي مهبلي و يا ديواره واژن تماس پيدا کند.

خطر مستند:
    ميزان خطر انتقال اچ. آي. وي. در اين مورد نيز به مراتب بسيار کمتر از خطر انتقال ويروس از طريق تماس جنسي مقعدي و واژينال است. در هر صورت در چندين مورد گزارش شده از انتقال ويروس ازطريق دهان، بيشتر تماس دهاني با واژينال گزارش شده است.
    <

* خطر انتقال ويروس در تماس دهاني با مقعد
    خطر بالقوه:
    در تحريک دهاني مقعد نيز به شکل "نظري" خطر انتقال براي شريکي که تماس دهاني را انجام مي دهد (کسي که مقعد را با دهان خود تحريک مي کند) وجود دارد. بدليل اينکه اين عضو در معرض خون آلوده قرار دارد که از ضايعات، ترشحات و خوني که بر اثر برش، زخم و يا خراش در اطراف مقعد پديد مي آيد به داخل دهان راه پيدا مي کند.
    براي شريک جنسي که مقعد وي بوسيله دهان ديگري تحريک مي شود نيز، از نظر "نظري" خطر انتقال آلودگي وجود دارد، اگر ويروس و يا خون آلوده ازمايعات دهان و با مقعد تماس پيدا کند.
    خطر مستند:
    مواردي مستدل ومستند از انتقال بوسيله تماس دهاني با مقعد ثبت شده است.

* کاستن خطر انتقال ويروس اچ. آي. وي. در تماس جنسي دهاني
    پزشکان مواردي را گزارش کرده اند که ويروس اچ. آي. وي. از طريق تماس جنسي دهاني انتقال يافته است.
    خطر دريافت آلودگي به ويروس اچ. آي. وي. از طريق تماس جنسي دهاني را مي توان با استفاده از کاندوم هاي لاتکس کاهش داد.

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  2. nili67

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    پس نتیجه کلی اینکه تماس جنسی از راه دهان یا به عبارتی رابطه جنسی دهانی مضر است. ولی خیلی از روانشناسان این کار رو تأیید میکنن،یعنی میگن یکی از بهترین روش ها که می تونه باعث پایداری روابط جنسی بین زن و شوهر بشه تماس جنسی از طریق دهان است.البته من حرف شما رو کاملا قبول دارم.خوب اگر هم مضر باشه هم بهترین روش حتما راه حل هایی هم براش تدبیر شده،شما راه حلی برای جلوگیری از انتقال ویروس در این رابطه سراغ ندارید؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. nili67 نوشته است: پس نتیجه کلی اینکه تماس جنسی از راه دهان یا به عبارتی رابطه جنسی دهانی مضر است. ولی خیلی از روانشناسان این کار رو تأیید میکنن،یعنی میگن یکی از بهترین روش ها که می تونه باعث پایداری روابط جنسی بین زن و شوهر بشه تماس جنسی از طریق دهان است.البته من حرف شما رو کاملا قبول دارم.خوب اگر هم مضر باشه هم بهترین روش حتما راه حل هایی هم براش تدبیر شده،شما راه حلی برای جلوگیری از انتقال ویروس در این رابطه سراغ ندارید؟

اگر طرفین بیماریهای مقاربتی نداشته باشن و بهداشت رو کاملا رعایت کنن مشکلی پیش نمیاد
    ولی اگر یکیشون بیماری داشته باشه و یا بهداشت و موارد ایمنی رو رعایت نکنه بله مشکل ساز خواهد بود

4. پس اینم اضافه کنید در صورت سلامت طرفین و رعایت بهداشت موردی نداره چون من دیدم تو این مقالات همیشه از طرف منفی صحبت میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. منبع :‌پايگاه اطلاع رساني تنظيم خانواده

6. nili67 نوشته است: پس نتیجه کلی اینکه تماس جنسی از راه دهان یا به عبارتی رابطه جنسی دهانی مضر است. ولی خیلی از روانشناسان این کار رو تأیید میکنن،یعنی میگن یکی از بهترین روش ها که می تونه باعث پایداری روابط جنسی بین زن و شوهر بشه تماس جنسی از طریق دهان است.البته من حرف شما رو کاملا قبول دارم.خوب اگر هم مضر باشه هم بهترین روش حتما راه حل هایی هم براش تدبیر شده،شما راه حلی برای جلوگیری از انتقال ویروس در این رابطه سراغ ندارید؟

سلام
    جهت جلوگیری از انتقال ویروس و بیماری در رابطه دهانی استفاده از کاندومهای مردانه و زنانه توصیه می شود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام
    من 7سال است كه با پسري دوست هستم و ما به شدت عاشق همديگريم
    او به خاطر من حاضر به انجام رابطه جنسی دهاني است اما من با اين قضيه مشكل دارم
    يعني اگر خيلي تلاش كنم بتوانم فقط آلتش را در دهانم ببرم و تا قبل از اينكه آبش بيايد آن را ..
    اما به محض اينكه آبش بيايد دچار حالت تهوع مي شوم .
    خواهش مي كنم كمكم كنيد چگونه مي توانم با اين مشكل كنار بيايم.من حاضرم برايش بميرم اما اين كار را نمي توانم.
    ولي چون دوستش دارم مي خواهم اورا هم خوشحال كنم

8. شما اول از همه سعي كن قوانين سايت رو رعايت كني.اين طرز صحبت كردن، صحيح نيست.در مورد اين رابطه قبلا توضيح داده شده.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  9. ailin_cool نوشته است: با سلام
    من 7سال است كه با پسري دوست هستم و ما به شدت عاشق همديگريم
    او به خاطر من حاضر به انجام رابطه جنسی دهاني است اما من با اين قضيه مشكل دارم
    يعني اگر خيلي تلاش كنم بتوانم فقط آلتش را در دهانم ببرم و تا قبل از اينكه آبش بيايد آن را ..
    اما به محض اينكه آبش بيايد دچار حالت تهوع مي شوم .
    خواهش مي كنم كمكم كنيد چگونه مي توانم با اين مشكل كنار بيايم.من حاضرم برايش بميرم اما اين كار را نمي توانم.
    ولي چون دوستش دارم مي خواهم اورا هم خوشحال كنم

سلام

سوال شما جنبه پزشکی نداره
    تنها توصیه من اینه که

قرار نیست شما تمام سختی های عالم رو تحمل کنید تا به دوست یا نامزدتون خوش بگذره
    وقتی رابطه ای خاص ، رو نمی تونید تحمل کنید بهتره بهش تن درندید
    دوست و نامزدتون هم باید مثل خودتون به طرف مقابلش فکر کنه

و  البته در کنار اینها
    رعایت بهداشت از طرف آقا و استفاده از کاندوم ( میوه ای ) حین رابطه دهانی برای جلوگیری از ورود منی به دهان و ...
    از مواردیست که می تونه شما رو در این مورد کمک کنه

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  10. با سلام
    بنظرم با اینکه انجام  این عمل برای دوطرف شاید لذت آور باشه ولی به بیماری و معضلات بعدیش اصلاً نمی ارزه! ضمنا این مناطق مجاری خروج ادرار هم هست و قطعاً دارای میکروبها و یا ویروسها بوده و فرد مقابل رو در معرض انواع بیماری قرار میده و از طرفی دیگر در صورتیکه فرد به اجبار به اینکار راضی بشه ممکنه در روحیه اش هم تاثیر منفی داشته باشه .لذا پیشنهاد میکنم تا حد ممکن از انجام اون امتناع کنید.
    موفق باشید.

11. من شنیدم که استمنا زیاد توصیه نمیشه و حتی گاهی باعث آسیب هم میشه می خواستم بپرسم که آیا این قضیه در مورد رابطه ی دهانی هم صحت داره؟

12. arshiwasmn183 نوشته است: من شنیدم که استمنا زیاد توصیه نمیشه و حتی گاهی باعث آسیب هم میشه می خواستم بپرسم که آیا این قضیه در مورد رابطه ی دهانی هم صحت داره؟

رابطه دهانی نوعی باعث تحریک پذیری هستش و چون قبل یا بعدش از طریق ارتباط جنسی طرف ارضا میشه مشکلی نداره ولی چون استمنا به هیچ عنوان جز رابطه جنسی محسوب نمیشه یا قبل یا بعدش رابطه ای نیست ضرر داره
    این دو کاملا با هم متفاوتند
    چون با استمنا امکان ارضا فراهم میشه ولی با رابطه دهانی امکان داره انزال صورت نگیره و فقط واسه تحریک انجام شه

13. msety نوشته است: شما اول از همه سعي كن قوانين سايت رو رعايت كني.اين طرز صحبت كردن، صحيح نيست.در مورد اين رابطه قبلا توضيح داده شده.

اولا اينكه اگه دقت كنين مي بينين كه من تازه عضو اين سايت شدم.انقدم بيكار نبودم كه بشينم كل سايت رو بخونم و حفظ كنم.در ثاني مگه من چي گفتم؟خيلي چيزاي بدتر از اين توي اين سايت ديده مي شه.خب مثلا چه جوري مي گفتم كه شما منظورمو بفهمين؟
    شما كه دوس دارين دل كسيو نشكنين به قول خودتون،بهتره لحن صحبتتونو درست كنين بعدا به بقيه ايراد بگيرين.
    از بقيه كاربرها كه پاسخ دادن هم ياد بگيرين بد نيست

14. nili67 نوشته است: پس نتیجه کلی اینکه تماس جنسی از راه دهان یا به عبارتی رابطه جنسی دهانی مضر است. ولی خیلی از روانشناسان این کار رو تأیید میکنن،یعنی میگن یکی از بهترین روش ها که می تونه باعث پایداری روابط جنسی بین زن و شوهر بشه تماس جنسی از طریق دهان است.البته من حرف شما رو کاملا قبول دارم.خوب اگر هم مضر باشه هم بهترین روش حتما راه حل هایی هم براش تدبیر شده،شما راه حلی برای جلوگیری از انتقال ویروس در این رابطه سراغ ندارید؟

می توانید از کاندوم های مخصوص خانم ها بهره بگیرید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید