شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد و خونریزی دندانم

1. سلام به همه كاربران عزيز و خصوصا جناب دكتر رهام و آقاي sami كه حضوري هميشگي داشته و بسيار شوخ طبع مي باشند

يك سوال داشتم و اون اينكه من امروز دندان عقل فك بالا رو كشيدم و خونريزي و درد دارم بايد چي كار كنم تازه شب كار هم

هستم .لطفا من رو راهنمايي كنيد .متشكرم

2. k_sh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    shekufe نوشته است: سلام به همه كاربران عزيز و خصوصا جناب دكتر رهام و آقاي sami كه حضوري هميشگي داشته و بسيار شوخ طبع مي باشند

يك سوال داشتم و اون اينكه من امروز دندان عقل فك بالا رو كشيدم و خونريزي و درد دارم بايد چي كار كنم تازه شب كار هم

سلام دوست خوبم
    برای رفع خونریزیت میتونی از زاج استفاده کنی ، از عطاری ها میتونی تهیش کنی.

3. shekufe نوشته است: سلام به همه كاربران عزيز و خصوصا جناب دكتر رهام و آقاي sami كه حضوري هميشگي داشته و بسيار شوخ طبع مي باشند

سلام
    مبارکه باشه

به بروفن که حساسیت ندارید ؟
    برای درد می تونید هر 8 ساعت یکبار از ژلوفن به مدت تقریبا 5-6 روز استفاده کنید
    البته آمپول هم برای تسکین درد شب اول تجویز میشه که اگر دردتون زیاد نیست نیازی هم نیست

درمورد خونریزی هم اولا مدتی ( حدود 12 ساعت ) نباید بانداژ رو از روی زخم بردارید  
    با دندادن بانداژ رو روی زحم فیکس نگه می دارید
    اگر بعد از 10-12 ساعت هنوز خونریزی شدید داشتید ( خونآبه منظور نیست ) باید با متخصص تماس بگیرید
    بعد از 10-12 ساعت بازم بانداژ رو تعویض کنید

طی این مدت مایعات بنوشید
    ترجیحا مایعات خنک . یخمک سه تا 100 تومن نگیرید . خودتون آب میوه بگیرید و  خنک با نی مصرف کنید که رنگ و مواد الوده نداشته باشه
    از طرفی زیادم حرف نزدنید وابدا چیز جویدنی نخورید
    اگر می تونید 1 عدد بستنی هم بخورید ( خداییش اگر درد نداشت بهترین ایام زندگی بود بخصوص وقتی یک خانمی حدود 3-4 روز محدودیت در حرف زدن داشته باشد ، اطرافیانش تازه لذت سکوت رو می چشن ! )

از 24 ساعت بعد از جراحی روزی 2-3 بار دهانتون رو با اب نبستا خنک ( سرد لازم نیست ) بشویید . گازها رو هم روز فردای جراحی بردارید .

می تونید دهان شویه ایرشا سبز و یا دهانی بی هم بگیرید و مصرف کنید که خدایی نکرده عفونت نداشته باشید

توصیه می کنم مسکن ها رو بیشتر از 3-4 روز ادامه ندید  که اگر خدایی نکرده عفونتی رخ داد علائمش مخفی نمونه

موفق باشید

4. سلام آقاي sami ممنون از پيام كاملتون ولي من سر كار زياد حرف نمي زنم تا براي مدتي هم از دستم راحت بشن ولي من از آب نمك رقيق 9% استفاده كردم اشكالي كه نداره ؟چون دسترسي به دارو خانه ندارم فعلا همين كفايت  مي كنه ؟

5. سلام

خیر آب نمک بشرطی که شما و زخم رو تحریک نکند مشکلی پیش نمی آورد
    اگر بعد از گذشت این مدت خونریزی ندارد میشه گفت روند بهبود داره درست طی میشه
    البته گرفتگی فک و باز نشدن کامل دهان مدتی حدود 1 هفته - 10 روز همراهتون خواهد بود
    هنوزم توصیه می کنم خیلی غذای جویدنی نخورید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید