شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خشکی و درد در زانو

1. fardeen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    مدتی است که وقتی بر روی زمین و علی الخصوص بر روی دو زانو می شینم  زانوهام و بیشتر زانوی چپم بشدت درد میگیره و وقتی می خوام پاهام رو باز کنم به سختی باز میشه و می بایستی که کم کم بهش فشار بیارم تا باز بشه.
    چندین سال پیش پرورش اندام کار می کردم و البته حرکات "پا " رو با شدت بسیار و خیلی سنگین انجام می دادم و فکر هم می کنم که علتش همین مورد باشه. به دکتر مراجعه کردم و گفت باید دوباره ورزش رو ادامه بدم که البته وقتش رو دیگه ندارم.
    ایا دارویی هست که این مشکل رو مرتفع کنه؟

2. با سلام

تقویت عضلات چهارسر ران با تمهیداتی ساده ، اغلب به بهبود وضعیت درد زانو کمک می کند اما در وهله اول باید ارزیابی دقیقی از وضعیت غضروف و کشکک و سایر مسائل زانو بعمل بیاید و اینجوری نیست که هرکسی زانودرد داشت ما بهش بگیم برو ورزش کن !

اگر بررسی ها ( مثل MRI ) صورت گرفته که هیچ و باید به دستور متخصص عمل کنید و الا به متخصص دیگری رجوع کنید بد نیست

در مواردی
    استفاده از دستشویی فرنگی
    محدود کردن استفاده از پله بخصوص پایین آمدن
    و گاهی مصرف گلوکزامین

به بهبود اوضاع کمک می کند

3. fardeen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    دو نفر از دکتر هایی که بهشون مراجعه کردم که البته یکیشون دکتر تیم ملی فوتبال بود نه دارویی تجویز کردند و نه " ام آر آی " و فقط ادامه ورزش رو توصیه کردند .اما یک دکتر دیگه بعد از معاینه گفت که غضروف زانو ساییدگی جزیی داره و علاوه بر ورزش که  خلاصه می شد به نشستن روی صندلی و صاف کردن پا که البته میگفت باید در تایم های پنج دقیقه ای باید زانوت را راست نگه داری و روزی نیم ساعت این کار رو بکنم و همچنین گلوکزامین هم تجویز کرد که البته تاثیر جزیی روی بهبود درد زانوم داشت.
    حالا می خواستم بدونم آیا ممکنه توی مراحل بعدی نیاز به جراحی داشته باشم؟ و اگر اینطوره سریعتر این کار رو انجام بدم

4. سلام مجدد

دکتر با معاینه بالینی گفتند غضروف زانوی شما ساییدگی داره ؟! ببین شرح حال شما به نرمی غضروف می خوره و مشکل غضروف یکی از اشکالات رایج زانو هست اما بنظر من این مدلی که هرکس زانوی پاش درد می کرد بهش بگیم غضروفت نرمه یا ساییدگی داره درست نیست .
    زانوتون خالی نمی کنه ؟ شل نمیشه ؟ اگر اینحالت باشه احتمال اینکه مشکل رباط در بین باشه بیشتره . وضعیت کشک رو باید بررسی کنن و ...
    بهرحال تجویزی که ایشون کردند در مورد ورزش
    دقیقا همون تقویت عضلات چهارسرران هست که قبلا گفتم و بهرحال ورزش مفیدی هست .
    ولی اگر با رعایت نکاتی که گفتم ( از استراحت دادن و تقویت عضلات چهارسر و ... ) مشکلتون حل نشد ، باید و باید بررسی دقیقتری مثل همین ام آر آی روی زانوتون صورت بگیره تا وضعیت غضروف و رباط و مینیسک و ... مشخص بشه
    و برای اینکه تصمیم گرفته بشه آیا جراحی لازمه یا خیر ؟ تنها راه همین ام آر آی هست و بنظر من در مورد جراحی با چند پزشک مشورت کنید بهتره .

5. fardeen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    نه زانوم خالی نمی کنه و شل هم نمیشه
    و البته رعایت یک سری مسائلی که به گفته دکتر باعث تشدید درد می شد ، از درد زانوم تا اندازه ای کم کرده...حالا با این تفاصیل شما می گین که مشکل خاصی نیست و همین ورزش کافیه؟

6. من نمی تونم بگم مشکل خاصی هست یا نیست
    اگر من متخصص ارتوپد و مفاصل بودم هرکس در مطبم می خورد زمین از مفصلش MRI می گرفتم چون می دونم سهل انگاری در آسیب مفاصل و غضروف و رباط چه عواقبی داره . شما هم دردت مزمنه و باید مورد بررسی درست حسابی قرار بگیری تا پزشک بتونه بهت بگه چیزی نیست و برو عضلاتت رو قوی کن

من موردی رو دیدم که 3 سال بی دلیل به علت درد زانو گلوکوزامین مصرف می کرد و بعدا معلوم شد که رباط پاش پاره شده بوده !

7. fardeen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    مرسی
    نگران شدم ...
    واجب شد پیگیری های بیشتری انجام بدم
    بازم ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید