شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اصرار زندگی

1. با سلام
    می خواستم بدونم آیا ازدواج با دختری که تمام اصرار زندگی من رو می دونه آیا می تونه خطر ساز باشه در آینده یا نه؟
    منظور از اسرار زندگی شامل همه چیزه-روابط گذشته من حتی با زن های ناسالم یا با دوست دخترهام و همه خلافهایی که کردم و حتی چیزهای جزیی و اشتباهاتی که قبلا داشتم.
    این مسایل توی بحث های ما مطرح شده و بعد از مطرح شدن دختر مورد علاقه من به من گفته که اینها اصلا واسش مهم نیست و واسه همیشه فراموششون می کنه و از اینکه من اینقدر صادقانه همه چیزوبهش گفتم خیلی خوشحاله.
    من حتی چند بار بهش گفتم که به هر حال زندگی روزهای بدی هم داره و نمی خوام این مسایل باعث تغییر دیده اون نسبت به من در زمان مشکلات بشه.یا نمی خوام باعث حساسیت روی من  پیدا بکنه یا رو ذهنش اثر منفی بزاره.اما اون بهم گفته مطمین باشم برای همیشه فراموش می کنه.من واقعا نیاز دارم مطمین بشم.به زودی می خوام برم خواستگاری.می ترسم این حرفها رو بر اساس علاقه فعلی بزنه و بعدا باعث درد سر بشه.لطفا راهنمایی بفرماییدو

2. با سلام

این دقیقا بستگی به فرهنگ و سطح اون آدم داره
    گاهی دونستن همه چیز میشه مبنای صداقت که زندگی شروع کنیم بدون هیچ نقطه تاریک و مبهم
    گاهی دونستن همه چیز میشه آتویی برای اینکه فردا وسط هر دعوا و معرکه ای کوبیده بشه توی ملاج طرف

کی می دونه همسر شما کدومشونه ؟ شاید فقط خود شما و شاید هیچکس جز خودش ...
    فی نفسه این آگاهی بد نیست اما اگر طرف از این دانسته ها بخواد بد استفاده کنه اونوقت خیلی هم بده ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوست عزیز
    من هم با نظر آقای سامی موافق هستم . من خودم هم یه زنم و از طرز فکر خانومها آگاهی دارم شاید الآن خیلی عاشق شما باشه و قول بده که هیچ سرکوفتی در کار نخواهد بود ولی اگه روزی یه شوخی کوچیک و یا خیلی خیلی کم از شما کم توجهی ببینه حتما فکرش میره سراغ گذشته و اعمال شما توی اون زمونا .... فکر بد یا سوء زن توی زندگی مشترک حتی اگه خیلی ریز هم باشمه خیلی لطمه به هر دو شخص وارد میکنه حتی زندگی رو هم از هم میپاشه .....
    حالا من نظر شخصی خودم رو اعلام میکنم و میگم بهتر اینه که شما بی خیال این دختر خانم بشید ......

4. teceng5

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز
    منم با نظر سمیه خانم موافقم برای زندگی یک پرده حجاب وجود دارد اگه اون آسیب ببینه دیگه زندگی رنگ واقعی خودشو نداره
    به نظر منم هر چه قدر تو یکسال اولش خوب باشه بالاخره خانمه دیگه و حساس
    اون موقع ممکنه به رخت بکشه
    به خدا توکل کنو بهش بگو هرچی خیر و صلاحه منه ،همون بشه

5. دوست عزیز سلام
    صداقت در زندگی امر بسیار مهمیه
    ولی نه در این موارد
    کوچکترین اختلاف........کوچکترین شک میون همسران گذشته رو به وضوح جلوی چشماشون میاره
    ================
    البته اینم نباید نادیده گرفت که اگر علاقه واقعی و پایبند بودن به اصول و اخلاق در زندگی زناشویی حکمران باشه............جای نگرانی نیست

6. با سلام
    دوست گرامی چند مطلبی را جهت اطلاع ، بازگو میکنم:
    اصولاً اگر هر عمل و اقدامی طبق خرد ومنطق بررسی و اجرا شود قطعاً  درصد کمی شکست  را پذیرا خواهد بود.همه میدانیم در جامعه با وجود افراد گوناگون ،سلایق و فرهنگهای متنوعی وجود دارند و قاعدتاً وجود این تفاوتهاست که موجب تشخیص بد و خوب-شر و خیر- زیبائی و زشتی-حق و باطل و.... میگردد.پس همگان بر این اصل که همه از هم متمایز و متفاوت و دارای اختلافهایی از قبیل فرهنگ ، زبان،دین و...هستیم ،تفاهم داریم.حال برمیگردیم به موضوع اصلی ، که همان زندگی مشترک باشد.با لحاظ کردن قانون نا نوشته بالا ،قطعاً در زندگی مشترک فرد فرد ماها بروز اختلاف بر اساس اختلافهای بر شمرده شده ،حادث شده و مشهود است.لذا شک نکنید در زندگی آینده شما نیز این موضوع رخ خواهد نمود.
    -------
    حال در حاشیه  کمی بحث رو  باز میکنم .
    حاصل  جر و بحث و اختلافات در زندگی مشترک عمداً به 3 قسمت عمده تقسیم میگردد:
    1-اختلافات جزئی و یا کلی که در حریم  خانه وخانواده حل میشود و به بیرون از آن درز نمیکند.
    2- اختلافات از حریم خانه خارج و به محیط خویشان کشیده شده که در این صورت هم با پا در میانی ریش سفید ها موضوع حل و فصل میشود.
    3-متاسفانه این اختلافات از دو حریم فوق عبور کرده و منجر به متارکه میگردد.
    --------
    باز برمیگردیم به موضوع شما، به هر حال شما هم از این موضوعات مستثنا نیستید و در زندگی آینده اتون تحقیقاًو عملاً و قطعاً دارای اختلاف با همسرتون خواهید بود حال برخورد با این موضوع از طرف شما و طرفتون دو وجه داره:
    الف-همدیگر را درک کرده و در همون محیط خانواده مشکل بر طرف میکنید.(البته در اختلافات جزئی این امکان هست ولی در معضلات بزرگ بعید بنظر میرسد)
    ب-در این بگو و مگو ها در اثر عدم تحمل یکدیگر ، اغلب به نقاط ضعف یکدیگر روی آورده و علیه هم استفاده میکنید.(و این قسمت ،متاسفانه  عمدتاًدر بیشتر دعواهای بزرگ خانوادگی مطرح شده و رواج دارد)
    ------
    قسمت ب به دو قسمت دیگر مشتق میشود:
    1-تمامی حرفهای همسرتون رو گوش کرده و از موضوع با حلم و صبر میگذرید.(که در آقایان ایرانی کمتر دیده شده)
    2-شما هم از نقاط ضعف ایشان کمال سو استفاده را کرده و به پرخاش متقابل روی میاورید.  
    ------
    نتیجهSadچون بیشتر از این در این مقال نمیگنجد):
    زندگی مشترک دارای اختلاف خواهد بود و غالباًبرای رفع و رجوع آن طرفین از هر حربه و دستاویزی استفاده خواهند نمود .میماند که چقدر زوجین قدرت تحمل و از خود گذشتگی را دارا میباشند.که این نیز بنا به تجربه ، تا زمانیکه ازدواج صورت نگرفته و در زیر یک سقف نرفته باشید امکان برآورد آن نمیباشد.
    ------
    اظهار نظر:
    میخواستم طبق سنت نظر خودم رو هم لحاظ کنم ولی امکان دارد موجبات برداشت غلط گردد لذا شما را با وجدان ، عقل،وخدای خود وا میگذارم تا خودتان تصمیم بگیرد.
    -----
    موفق و پیروز باشید.

7. با سلام
    من هم با نظر اغلب دوستان موافقم اما به عنوان یک فرد متاهل که دارای تجربه زندگی با همسرم را دارم باید بگویم که شانس شما  تا 10 درصد شاید نرسد چون زنان ذاتا حسودند (البته با شرمندگی)و تا حدود زیادی زود رنج که این طبع زنان است اما نکته قابل مقایسه بعضی هاشون کنترل خودشان در هنگام عصبانیت هست چه بسا از تمام پیشامدهای گذشته چشم بپوشند و چه بسار  به محض رویارویی با کوچکترین مشکلی دنیا پیش چشماشون بیاد و تمام زندگی آدم رو زیرو زبر میکنن تا دخل طرف رو بیارن
    به نظر من شما دو کار میتونید بکنین اول اینکه قید این خانوم رو بزنین و دوم اینکه چربی این جنگ سرد رو به تن بمالید تا فردا حسرت نخورید

باز هم از تمام خانومها معذرت میخام

8. من نمی دونم چرا همه به خانما میگن حسود ولی مردا اسم حسادت خودشون و غیرت می دونن.

بابا اگه بخوای واقعیت و بگی مردا مافوق حسودن.

ولی قبول دارم خانمها هم حساسن ولی بازم نه به اندازه اقایون که اونم به نظر من طبیعیه این حساسیت از عشق منشا میگیره.

اگه الان با وجوده عشقی که به شما داره میگه فراموش میکنه و حساسیت نشون نمیده فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد فقط بهش اطمینان بدید هرچی تا حالا اتفاق افتاده دیگه تموم شده و شما تا همیشه پایبند عشقش میمونید و تا اخر بهش وفادارید.

9. می دونین
    حقیقتش اینه که من این گذشته رو در جواب یک سوال اون واسش تعریف کردم.اونم چند بار با جزئیات و به صورتی که کاملا فهمید تحت فشار هستم از گذشته ام و پشیمونم.حتی چند بار با جزئیات واسش تعریف کردم و ازش خواستم که تایید کنه همه چیزو میدونه.
    اون منو خیلی آدم صادقی می دونه
    من بارها بهش گفتم که شاید من اونقدر که فکر می کنی ایده آل نباشم
    شاید بعدها تو زندگی و تو مشکلات به یاد این گذشته بیوفتی و این زندگیمونو خراب کنه.ازش خواستم این موضوع رو بدون هیچ عشقی بررسی کنه
    اون بهم می گه گذشته اهمیتی نداره براش.می گه به حال و آینده فکر کنم
    یه نکته دیگه هم هست
    من اونو یه دختر منطقی می دونم اما در عین حال می دونم که واقعا عاشقمه

10. از قدیم گفتن:

دروغ نگو ولی همه راست ها ؛ رو هم نگو

بنظر من شک نکن که زندگی همیشگی با کسی که تمام اسرار زندگی آدم رو میدونه ؛ کار عاقلانه ای نمیتونه باشه.
    ولی اگه کار تموم شده و مراحل ازدواج رو پیش رفتی که هیچی ؛ سعی کن زمینه رو برای سوء استفاده از این اطلاعات برای شریک زندگی ات فراهم نکنی !
    این رو هم بگم زیاد هم نگران نباش , چون در طول زندگی رفتار های واقعی انسان بالاخره آدم رو به شخص معرفی خواهد کرد و اکثر این رازها خودبخود نمایان خواهد شد !

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید