شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

4 سوال (گوارش-استمنا-چشم-تعریق)

1. 1-در مورد علل مشکل گوارشي که در سوال قبلي ام ذکر کرديد دو علت استرس شديد ونيز گاز معده و روده را دارم به طوری که پس از صرف غذا مجبورم گاز های زيادی را که نمي دانم منشا آن معده يا روده است مکررا از ناحيه دهان تخليه کنم و گاهي کلافه ام مي کند.با اين توضيحات راه حل ويژه چيست؟
    2- در مورد سوال استمنا بايد بگويم که من نيز چندين بار مرتکب اين عمل شدم و پس از آن احساس گناه شديدی به من دست داد.آيا به نظر شما ناشي از القائات مذهبي است؟آيا آزمايشات پزشکي مي تواند کسي را که مرتکب اين عمل شده تشخيص دهد؟در کتاب دکتر پاک نژاد ذکر شده بود که انجام اين عمل حتي براي يک بار در طول زندگي مضر است . در يک کتاب مذهبي به نام کتاب گناهان کبيره دستغيب به نقل از منابع پزشکی می گفت که مضرات بسيار زياد مثل کوچک شدن بيضه ها و از دست دادن توانايي جنسي، عدم ميل به ادامه زندگي، کاهش اعتماد به نفس و بدترين حالت به جنون و حتی خودکشي اشاره کرده بود که مرا بسيار بسيار نگران کرد.نظر شما چيست؟
    3-چشم چپ من طبق نظر پزشک متخصص دارای بيماری پيش انحنای قرنيه است و با عينک قابل درمان نيست.طبق گفته پزشک بعضي از افراد در سنين 23-25 دچار چنين عارضه ای مي شوندبه گونه ای که من در چشم چپ دارای ديد 10/5 مي باشم و ديد چشم ديگر کامل است حال انکه چند سال پيش ديد هر دو چشم کامل بود.آيا امکان دارد که اين عارضه تشديد گردد.من احساس ميکنم گيرايي من در درک مسائل درسي و علمي کمي کاهش يافته و ديرتر مسائل را ميگيرم .آيا مساله ربطي به اين بيماری دارد؟راه حل چيست؟
    4-دستها، پاها و بعضي نواحی خاص بدن مثل زير بغل به شدت عرق ميکند به گونه ای که با اينکه هر روز استحمام ميکنم در همان روز اول در لباسم در ناحيه زير بغل اثرات لکه های زرد بجا مي ماند و من از خجالت نمي توانم با مردم رفت و آمد کنم مگر اينکه روزی دو بار لباسم را عوض کنم که طاقت فرساست.عرق دست و پا که بماند.گفته ميشود دستگاه هايي موجود است که مشکل عرق دست و پا را حل ميکند اما عوارض دارد.نظر شما چيست؟

2. rezaparvaneh نوشته است: 1-در مورد علل مشکل گوارشی که در سوال قبلی ام ذکر کردید دو علت استرس شدید ونیز گاز معده و روده را دارم به طوری که پس از صرف غذا مجبورم گاز های زیادی را که نمی دانم منشا آن معده یا روده است مکررا از ناحیه دهان تخلیه کنم و گاهی کلافه ام می کند.با این توضیحات راه حل ویژه چیست؟

به نظرم اولین راه ، همان رعایت نکات ذکر شده می باشد. در صورتی که بهبود نیافتید به پزشک مراجعه نمایید.
    rezaparvaneh نوشته است:
    2- در مورد سوال استمنا باید بگویم که من نیز چندین بار مرتکب این عمل شدم و پس از آن احساس گناه شدیدی به من دست داد.آیا به نظر شما ناشی از القائات مذهبی است؟آیا آزمایشات پزشکی می تواند کسی را که مرتکب این عمل شده تشخیص دهد؟در کتاب دکتر پاک نژاد ذکر شده بود که انجام این عمل حتی برای یک بار در طول زندگی مضر است . در یک کتاب مذهبی به نام کتاب گناهان کبیره دستغیب به نقل از منابع پزشکی می گفت که مضرات بسیار زیاد مثل کوچک شدن بیضه ها و از دست دادن توانایی جنسی، عدم میل به ادامه زندگی، کاهش اعتماد به نفس و بدترین حالت به جنون و حتی خودکشی اشاره کرده بود که مرا بسیار بسیار نگران کرد.نظر شما چیست؟

در مورد تشخیص، خیر چنین آزمایشی وجود ندارد. در مورد اظهارنظرها هم بهتر است از کسی که اظهار نظر نموده علت را جویا شوید. من هم آن چیز که در کتابها و منابع در دسترسم بود منتقل کردم.

rezaparvaneh نوشته است:
    3-چشم چپ من طبق نظر پزشک متخصص دارای بیماری پیش انحنای قرنیه است و با عینک قابل درمان نیست.طبق گفته پزشک بعضی از افراد در سنین 23-25 دچار چنین عارضه ای می شوندبه گونه ای که من در چشم چپ دارای دید 10/5 می باشم و دید چشم دیگر کامل است حال انکه چند سال پیش دید هر دو چشم کامل بود.آیا امکان دارد که این عارضه تشدید گردد.من احساس میکنم گیرایی من در درک مسائل درسی و علمی کمی کاهش یافته و دیرتر مسائل را میگیرم .آیا مساله ربطی به این بیماری دارد؟راه حل چیست؟

در مورد ارتباط بین کاهش یادگیری و این مساله به نظر نمی آید اشکالی در سیستم عصبی وجود داشته باشد چون طبق معاینه پزشک علت کاهش بینایی اشکال در قرنیه می باشد. در مورد راه حل، پزشکی که معاینه انجام داده است بهتر می تواند شما را راهنمایی نماید.

rezaparvaneh نوشته است:
    4-دستها، پاها و بعضی نواحی خاص بدن مثل زیر بغل به شدت عرق میکند به گونه ای که با اینکه هر روز استحمام میکنم در همان روز اول در لباسم در ناحیه زیر بغل اثرات لکه های زرد بجا می ماند و من از خجالت نمی توانم با مردم رفت و آمد کنم مگر اینکه روزی دو بار لباسم را عوض کنم که طاقت فرساست.عرق دست و پا که بماند.گفته میشود دستگاه هایی موجود است که مشکل عرق دست و پا را حل میکند اما عوارض دارد.نظر شما چیست؟

علل مختلفی باعث تعریق شدید می شوند که برخی طبیعی بوده و برخی دیگر به علت وجود بیماری زمینه ای ایجاد می شوند .
    از علل طبیعی می توان به ورزش، یائسگی ، تب و دمای بالای محیط اشاره نمود.
    از مواردی که به دلیل بیماری ایجاد می شود می توان به افزایش کارکرد تیروئید (هیپرتیروئیدی) یا استفاده از داروها اشاره نمود.
    درمان تعریق شدید، درمان بیماری زمینه ای می باشد و برای یافتن علت می بایست به بررسی علل زمینه ای پرداخت .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید