شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اینتر لاک ران

1. سلام دکتر
    من یک پژوهشگرم می خواستم خواهش کنم واسم در مورد اینتر لاک ران توضیح بدین انواعش رو بگین و موارد مصرف و طریقه استفاده.تعاقبا از همکاریتون ممنونم.

2. patuma نوشته است: سلام دکتر
    من یک پژوهشگرم می خواستم خواهش کنم واسم در مورد اینتر لاک ران توضیح بدین انواعش رو بگین و موارد مصرف و طریقه استفاده.تعاقبا از همکاریتون ممنونم.

سلام،
    امیدوارم مقاله زیر به شما کمک کند:

شكستگي هاي ران و ساق از شايع ترين شكستگي هاي بدن هستند. از آنجا كه اين دو استخوان در اندام تحتاني در تحمل وزن نقش به سزايي دارند، شكستگي آنها مي تواند به معلوليت و ناتواني قابل توجهي منجر شود. امروزه تثبيت شكستگي با ميخ داخل كانال درمان ترجيحي اغلب شكستگي هاي تنه ران و ساق مي باشد.
    ميخ داخل كانال چه نوع با تراش كانال و چه نوع بدون تراش كانال را مي توان به دو صورت باز (جاگذاري ميخ از طريق باز كردن محل شكستگي) و بسته (جاگذاري ميخ بدون باز كردن و دستكاري محل شكستگي) كار گذاشت.
    هدف از اين تحقيق، مقايسه اثر باز كردن محل شكستگي بر روي سرعت جوش خوردگي و درمان شكستگي هاي بسته ران و ساق مي باشد.
    اين تحقيق بر روي 65 بيمار كه در سه بيمار شكستگي توام ران و ساق داشتند (جمعا 68 شكستگي) با شرايط يكسان انجام شد و با تجزيه و تحليل آماري با استفاده از تست فيشر و آزمون تي دانشجويي نتايج بررسي گرديد.
    نتايج نشان داد كه سرعت ايجاد كال استخواني در شكستگي ران كه به طريقه باز عمل مي شوند با شكستگي ران كه بطور بسته عمل مي شوند، يكسان است و همچنين سرعت ايجاد كال استخواني در شكستگي ساق كه به روش باز عمل مي شوند با روش بسته يكسان است. مدت زمان جوش خوردگي در شكستگي ران با روش بسته و باز يكسان است ((P<0.01 ولي مدت زمان جوش خوردگي در شكستگي ساق كه به روش بسته درمان مي شود كمتر از روش باز ساق است (P<0.01). بطور كلي، تاثير هماتوم محل شكستگي در سرعت جوش خوردگي شكستگي هاي ساق معني دار است ولي در شكستگي هاي ران اختلاف آماري مبني بر تاثير هماتوم محل شكستگي روي جوش خوردگي موجود نيست.

منبع: مجله دانشکده پزشکي مشهد

3. سلام آقای دکتر ممنونم از زحماتتون.مرسی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید