شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

وسواس در نوجوانان

1. با سلام
    مدت چند ماه  است که پسر 13 ساله ام دچار وسواس در زمینه ی طهارت وپاکی و نحوه ی نماز خواندن شده است .تا کنون چند بار به مشاور رجوع کرده ام و توصیه هایی به وی و بنده و پدرش داشته اند ولی این مشکل هنوز کاملا رفع نشده است . لطفا مرا راهنمایی فرمایید.
    با تشکر

2. سلام

وسواس به دلايل مختلف ايجاد ميشه كه براي درمانش بايد اين دلايل كاملا شناسايي بشه
    تصور نمي كنم با چند بار مراجعه به روانپزشك و كاربرد چند توصيه نتيجه بگيريد
    وسواس از دوران بلوغ و نوجواني به تدريج شكل ميگيره كه بايد در همين دوره درمان بشه.
    بايد به شكل جدي و مراجعه به يك روانشناس خبره به درمان پسرتون بپردازين

3. در ادامه

به نظر من به هیچوجه این جریان رو ساده نگیرید چون ایشون فعلا 13 ساله هستند و وسواسشون روی کثیف و تمییز بودن هست ولی بلوغ رو که بگذرونن کم کم به اینکه " این کی بود باهات حرف زد ؟ " " اون چرا تو رو نگاه می کرد ؟ " " لازم نکرده از خونه بری بیرون " و " لازم نیست بری دستشویی من خودم بجات می رم !! " هم می کشه ...
    ما موردشو توی آشناها داشتیم
    و اگر خدایی نکرده به اینجا بکشه ، نه خودش زندگی می کنه نه زندگی زناشویی درست و درمونی خواهد داشت .

تنها توصیه من مراجعه به مشاور ها  و روانشناس های مجرب هست .

4. مشكل پسر شما به خاطر حساسيت در احكام شرعي وجود اومده كه ايشون درصدد اين هستند كه اعمالشون رو صحيح انجام بدهند شما بايد به پسرتون بفهمونيد كه وسواس خودش در اسلام ناپسند و حساسيت بيشتر در احكام شرعي از تله هاي شيطان هست
    اگر حرفهاي شما واين راه كار نيز تاثيري نداشت به روانشناس مراجعه كنيد

پسر شما بايد به وسواس هاشون اعتنا نكنند حتي اگر سبب بطلان نماز ش بشه چون مرض وسواس بدتر از باطل شدن نمازه ؛بايد به همين كار ادامه بده تا مطمئن بشه كه ديگه وسواسي نيست تنها علاجش اينه كه به شكياتش اعتنا نكنه ودر ضمن يك متخصص در زمينه ي علوم ديني بهتر مي تواند پسر شما رو راهنمايي كند

اگر مسئله جدي باشه بايد هرچه زودتر به فكر چاره باشيد

5. با عرض سلام خدمت دوستان
    من پسری 17ساله هستم که خیلی وسواسم و اذیتم میکنه! وسواسی من روی چیزهایی هستش که دوسشون دارم و واسم مهم هستن.
    مثلا وقتی که می خوام کار مهمی انجام بدم یا چیزی خرید کنم همش افکار منفی میادتو ذهنم! یا بعضی موقع ها یه کاری رو 10بار تکرار می کنم تا مطما شم درسته!
    ممکنه راهنماییم کنید تا این وسواسی دست از سرم برداره؟!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید