شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

داروی لاغری ریداکتیل (reductil) و زنیکال

1. سلام :
    سوال من در باره قرص (reductil) هست، يكي از دوستان من 24 سالشونه و مجرد هم هستن ولي اضافه وزن زيادي دارن فكر ميكنم حدود 100 كيلو باشند ، قدشون 166 هست، چند روز پيش به يك دكتر تغذيه مراجعه كرده بودن كه اين آقاي دكتر به جز رژيم غذايي براي ايشون دارويي رو تجويز كردن به ناهم(reductil) اين دارو ، كپسولهاي 15 ميلي گرمي هست كه دكتر بهشون گفتن هر روز بايد نصف اين قرص رو مصرف كنند ، راستش من از اونجايي كه به شخصه زياد درباره مضرات قرص لاغري شنيدم از دوستم خواستم كه اين قرص رو مصرف نكنه تا من از دوستانه دكتر در اين سايت در باره اين قرص سوال كنم  كه آيا اين قرص ضرري نداره ؟ ميشه عوارض و مزاياي اين كپسول رو اينجا معرفي كنيد لطفاً! پيشاپيش ممنون.

2. faribakiyani نوشته است: سلام :
    سوال من در باره قرص (reductil) هست، يكي از دوستان من 24 سالشونه و مجرد هم هستن ولي اضافه وزن زيادي دارن فكر ميكنم حدود 100 كيلو باشند ، قدشون 166 هست، چند روز پيش به يك دكتر تغذيه مراجعه كرده بودن كه اين آقاي دكتر به جز رژيم غذايي براي ايشون دارويي رو تجويز كردن به ناهم(reductil) اين دارو ، كپسولهاي 15 ميلي گرمي هست كه دكتر بهشون گفتن هر روز بايد نصف اين قرص رو مصرف كنند ، راستش من از اونجايي كه به شخصه زياد درباره مضرات قرص لاغري شنيدم از دوستم خواستم كه اين قرص رو مصرف نكنه تا من از دوستانه دكتر در اين سايت در باره اين قرص سوال كنم  كه آيا اين قرص ضرري نداره ؟ ميشه عوارض و مزاياي اين كپسول رو اينجا معرفي كنيد لطفاً! پيشاپيش ممنون.

سلام

رداکتیل با نام ژنریک سیبوترامین یکی از داروهاییست که گفته می شود روی اشتهای افراد تاثیر می گذارد و با کم کردن اشتها باعث کاهش وزن می شود . چیزی شبیه داروی معروف تینوئیت . توجه کنید که  این داروها با کنترل اشتها روی چاقی تاثیر می گذارند و عملا اگر شما تحت تاثیر دارو قرار نگیرید و حجم کالری دریافتیتون کاهش پیدا نکنه و یا کم بخورید اما از مواد پر کالری مثل نوشابه و شکلات و ... استفاده کنید ، هیچ تاثیری روی اضافه وزن نخواهند داشت .
    جدا از مشکلاتی مثل تاثیر روی سیستم عصبی - که کمترین عارضه هر رژیم سفت و سختی هست - ، عمده عوارض این داروها تاثیر روی فشار خون هست که توصیه شده افرادی که مشکلی در سیستم قلب و عروق دارند از این دارو پرهیز کنند و افراد عادی هم در طول روز فشار خونشون رو چک کنند .

در نهایت درسته دوست شما اضافه وزن زیادی دارند و این داروها سرجای خودشون موثر هم هستند اما بنظر من هیچ پزشک متعهدی در وهله اول سراغ دارو بره و راستش مطمئن هم نیستم که این دارو تایید FDA رو هنوز هم داشته باشه .

کاهش وزن با تحرک بیشتر و رژیم اصولی تنها توصیه من هست با این رمز که
    هدف کم کردن بیش از 45 کیلو وزن اضافه نباید باشه . بلکه باید 5 کیلو 5 کیلو هدف گذاری کنند .
    هدف هرقدر دستیافتنی تر باشه انگیزه و همت هم بالاتر میره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام ممنون از پاسختون، فقط چون به كاهش اشتها اشاره كرده بودين بايد خدمتتون عرض كنم از اونجايي كه من با اين دوستم 3 سال هم خونه بوديم  هيچوقت نديدم ايشون پر خوري كنه، منظورم اينكه مثل باقيه ما غذا مي خوردند شايد هم كمتر ولي هله هوله زياد استفاده مكرد، من فكر كنم اگه اين قرص فقط كارش كم كردن اشتهاست نبايد به ايشون كمك كنه، دكتر به ايشون گفته تعداد سلولهاي چربيش دارن اضافه ميشن و يه جورايي نا اميدش كرده كه چون 24 سالش هست كم كردن وزنش خيلي سخته به همين خاطر ايشون خوردن اين دارو رو آغاز كرده.

4. اینکه ایشون 24 سالشونه و کم کردن وزنشون سخته حرف خیلی اشتباهیه . اصلا این حرفها نیست . من خانم 36 ساله و 61 ساله ای رو دیدم که با رعایت رژیم متعادل خیلی خوب به وزن دلخواه رسیدند .
    از طرفی بقول دکتر کرمانی ، چاقی نه از آسمون روی سر کسی نازل میشه و نه از غیب به آدم می رسه . بگذریم اگر از مواردی که مشکلات و بیماریهای و داروها انسان رو چاق می کنه ، در اغلب موارد چاقی بعلت تحرک کم و دریافت کالری بالا رخ می ده .

شما ممکنه وعده های غذاییت شبیه یک انسان متناسب باشه اما در کنارش روزی یک پاکت چیپس و پفک و بستنی و شکلات و ... می  خوری که اینها هرکدومش یک وعده غذایی کامله . اتفاقاهله هوله خورها اغلب تاحدودی بالای وزن نرمال هستند ، از جمله خود من که دنیا رو با پفک نمکی عوض نمی کنم !

بهرحال من نمی تونم قرص خوردن رو تایید کنم حتی قرصهای مورد تاییدی مثل تینوئیت یا زنیکال
    بنظر من اراده قوی ، هدفهای دستیافتنی ، رژیم اصولی ، و محدود کردن اکید هله هوله خوری ، می تونه به ایشون کمک کنه

نگاه نکنید که 45 کیلو اضافه وزن خیلی زیاده .
    اولین 10 کیلو که کم بشه ، لباسها بهتر به تن می نشینه ، اعتماد بنفس زیادتر میشه و انگیزه برای ادامه راه هم به همچنین ....

5. سلام بازم از پاسختون ممنون، اگه مطب مي زديد حتما دوستمو مجبور مي كردم بياد پيشتون تا يه مقدار روحيه بگير چون از وقتي رفته دگتر من حس مي كنم بيشتر دچار افسردگي شده، و فكر كنم اين اصلا بهش كمك نمكنه چون من خودم وقتي عصبي يا افسرده ميشم بيشتر مي خورم.

6. من اگر مطب می زدم که هر روز 2 کیلومتر صف در مطب ایجاد می شد
    اصلا به همین خاطر مطب نزدم :دی

در مورد دوستتون
    بنظر من مراجعه به متخصص تغذیه کاربلد برای ایشون از اهم واجباته
    متخصص تغذیه اونجا نشسته که هرفرد چاقی که از در وارد میشه رو برای رسیدن به وزن ایده آل و زندگی بهتر راهنمایی کنه . اگر یک دختر 24 ساله با کلی انگیزه برای زیبا تر بنظر رسیدن رو نشه لاغر کرد ، سوال اینه که پس کی رو میشه لاغر کرد ؟
    بعضی ها متاسفانه ذاتا " نمیشه " رو اول و آخر جملاتشون جای نقطه بکار می برند و حالا ممکنه یکی از اینها پزشک هم شده باشه ! بنظر من دوستتون باید همه ی انگیزه اش رو بریزه توی یک کوله پشتی و بندازه روی دوشش که همیشه همراهش باشه .
    اونوقت به یک متخصص درست و درمون مراجعه کنه
    شاید در حین رژیم گاهی به دارو هم رو بیاره و یا از مکمل هایی مثل قهوه و چای سبز ( کافئین ) روی استفاده بکنه
    اما کاهش وزن تنها با تکیه به دارو اگر 100% اشتباه نباشه 120% اشتباهه
    در کنار اینها ورزش هم خیلی خوبه .
    فقط می دونی اشتباه افراد چاق چیه ؟
    وقتی می گی وزن کم کن ، یدفعه می گه : خب من تا آخر تیر می خوام باربی بشم و وقتی اول مرداد می رسه به خودش می گه : دیدی فایده نداشت !
    وقتی می گی ورزش رو شروع کن ، فرداش می ره کلاس صخره نوردی ثبت نام می کنه ، بعدشم که دید از پسش بر نمیاد ، می گه : دیدی ورزش هم جواب نداد !

بنظر من دوست شما باید به خودش بگه من امروز 100 کیلو هستم و می خوام تا آخر تابستون بشم 90 کیلو . در این مدت هم ورزش یعنی پیاده روی ، نه صخره نوردی و کیوکوشین !
    ممکنه به خودت بگی خب 90 کیلو هم زیاده اما یکبار تجسم کن 10 کیلو چربی چه حجمی رو می گیره ؟ بعد این حجم رو از بدن دوستت کم کن . می بینی که درسته هنوز اضافه وزن داره اما اینبار اوضاع خیلی بهتره و بعد به خودش می گه تا آخر آبان 80 کیلو می شم !
    اینجوری دم عید بین 60 تا 70 کیلو وزن داره و لباسهای بهتری می تونه بپوشه
    باید به مراجعه کننده انگیزه داد
    اگر هرکی از در اومد تو بهش بگی تو خیلی چاقی و هیچوقتم درست نمیشی که هنر نکردی !
    باید تا عید رو براش مدل سازی کنی
    البته توی این راه یکدفعه می بینی وزن یکجایی قفل میشه و انگار پایین نمیاد . یک روزایی از دستت در میره . همه اینها هست . نباید رویا پردازی کنی
    اما از الان تا عید حدودا 200 روز وقت هست . چه اهمیتی داره اگر در مجموع 20 روزم از دستت خارج بشه ؟

همه اینحرفا رو بهش بزنید و بگید حالا که سامی مطب نداره لااقل بیاد اینجا رو بخونه و عبرت بگیره و از همین فردا رژیم اصولی رو آغاز کنه

7. مرسي واقعا معركه بود تاثير حرفاتون انقدر بود كه من خودم هم همين الان  تصميم گرفتم رژيم بگيرم شايد تا عيد من هم  تونستم به تناسب اندام اسكارلت اوهارا برسم  ، حتماً اين صفحه رو براش پرينت ميگيرم بهش ميدم بزنه توي اتاقش كه هر وقت افسرده شد ياد حرفاي شما بيفته . بازم ممنون آقا سامي.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید