شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اسپرموگرام طبیعی + واریکوسل

1. با سلام و خسته نباشید بنده 27 ساله و همسرم 28 ساله و مبتلا به واریکوسل گرید 2 می باشد باتوجه به اینکه آزمایش اسپرموگرام ایشان نرمال است آیا نیازی به عمل است؟(موتیلیتی 70)(مرفولوژی40)(تعداد کل اسپرم22 میلیون)چه خطراتی در آینده ممکن است ایشان را تهدید کند؟بعد از چند ماه پیشگیری نکردن و باردار نشدن با این شرایط آیا باید عمل کنند؟خواهشمند است پاسخم را بدهید از روزی که مطلع شدم فشارهای عصبی و استرس شدیدی را تحمل می کنم.به چند دکتر هم مراجعه کردم که جز سردر گمی چیز دیگری نداشت

2. love_story نوشته است: با سلام و خسته نباشید بنده 27 ساله و همسرم 28 ساله و مبتلا به واریکوسل گرید 2 می باشد باتوجه به اینکه آزمایش اسپرموگرام ایشان نرمال است آیا نیازی به عمل است؟(موتیلیتی 70)(مرفولوژی40)(تعداد کل اسپرم22 میلیون)چه خطراتی در آینده ممکن است ایشان را تهدید کند؟بعد از چند ماه پیشگیری نکردن و باردار نشدن با این شرایط آیا باید عمل کنند؟خواهشمند است پاسخم را بدهید از روزی که مطلع شدم فشارهای عصبی و استرس شدیدی را تحمل می کنم.به چند دکتر هم مراجعه کردم که جز سردر گمی چیز دیگری نداشت

سلام
    جراحی واریكوسل منوط به این است كه مشكل ناباروری در مرد اثبات شود.گاهی واریكوسلهای خفیف مشكلی در باروری ایجاد نمی كند.بنابراین نظر چند متخصص اورولوژیست را جویا شوید.
    واریكوسل درجه 2 در صورتی كه در آزمایش اسپرموگرام اختلالی دیده نشود نیازی به درمان ندارد و از بابت تشدید آن نگران نباشید.با احتمال بالا این مشكل تأثیری در تولید اسپرم نگذاشته است و بیشتر به عنوان یك تغییر طبیعی مطرح می شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    بیماری واریکوسل به 2 علت توصیه به جراحی میشود
    1:اینکه مشکلات ناباروری ایجاد کرده باشد
    2: اینکه دچار درد شده باشد
    در غیر این صورت نیازی به عمل جراحی نیست.
    این 20 میلیون اسپرم در چند میلی لیتر مایع منی بوده ؟این مقدار اگر در حجم کل باشه خیلی رقم خوبی نیست.ولی بازم جای نگرانی نداره چون فاکتورهای دیگش خوبه و برای بارداری اگه 1 دونه اسپرم سالم از این 20میلیون هم بتونه مسیر خودشو طی کنه کافیه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید