شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نحوه مصرف قرص LD

1. سلام

من يه مقاله اي در مودر نحوه مصرف قرص LD خوندم اما چند جاشو متوجه نشدم و چند سئوال مبهم دارم .

ممنون ميشم به اين سئوالاتم  طبق شماره جواب بديد فقط خواهشا سريع چون اور‍ژانسيه.

1- من با نامزدم امروز در تاريخ 9-4-88 را بطه جنسي همراه با دخول كامل بدون كاندوم داشتم اما از خارج شدن اسپرم به دستگاه خانمم جلوگيري كردم و مايع رو به خارج از دستگاه ريختم ، آيا احتمال حاملگي هست يا نه؟

2- نيازي به خوردن قرض LD هست يا نه ؟

3- من الان 2 بسته قرص LD از داروخانه خريدم اما نميدونم چه جوري بايد خانمم مصرف كنه يه چيزي هم پشت بسته قرص نوشته اما من متوجه نميشم،من خانمم حدودا 1 ماه پيش پريود شده اما پشت قرض نوشته 5 روز اول قائدگي بايد مصرف بشه ، اما من الانم خانمم پريود نيست الان تكليف چيه؟ بايد كي مصرف كرد اين قرصها رو ؟ خانمم اگه بخواد  صبر كنه پريود شه كه 72 ساعت ميگذره و نميشه !! ميشخ از امشب مصرف كنه ؟؟ ( لطفا ممنون ميشم دقيق و واضح راهنمايي كنيد )

4- الان اين قرض از امشب خورده بشه نحوه مصرف به چه صورته؟ همو ن شبي يكي هست كه پشت قرصم نوشته ؟

خواهشا سريع و واضح جواب بديد چون بسيار اورژانسيه .

با سپاس .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. احتمال بارداري پايينه ولي احتياط شرط عقله
    در اين مورد الان قرص ال دي فايده نداره بايد از روش اورژانسي پيشگيري از بارداري استفاده كنيد
    كه 4عدد قرص ال دي الان و 4 عدد 12 ساعت بعد بخورد
    يا به جاي 4 تا ال دي 2تا اچ دي بخورد كه اونم بايد به فاصله 12 ساعت دوتاي ديگه بخوره تنها روشي كه الان كارسازه همينه اونم وقتي مؤثره كه كمتر از 72 ساعت از نزديكي گذشته باشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. یاس خانم ممنون

الان با این روشی که شما فرمودید مثلا اگه ساعت 11 شب تعداد 4 قرص LD خورده بشه و 11 صبح فردا هم 4 تای دیگر خورده دیگه نیازی نیست 13 تای بقیه اون  قرضا خورده بشه ؟بقیه چی میشه میشه پس ؟ یعنی 2 مرتبه 4 تا قرص به فاصله 12 ساعت باید خورده بشه  جواب مییده وخطر از بین میره ؟

من خانمم پریود نشده مشکلی نیست ؟

من الان سئوال شماره 3 برام مبهمه ، لطفا راهنمایی کنید.

خواهشا سریعتر راهنمایی کنید .

4. alex2009 نوشته است: یاس خانم ممنون

الان با این روشی که شما فرمودید مثلا اگه ساعت 11 شب تعداد 4 قرص LD خورده بشه و 11 صبح فردا هم 4 تای دیگر خورده دیگه نیازی نیست 13 تای بقیه اون  قرضا خورده بشه ؟

با سلام!
    دوست عزیز از آنجا که پیشاب هم ممکنه حاوی مقدار کمی اسپرم باشه بد نیست که از روش اورژانسی استفاده کنید.
    دستوری که روی بسته ی قرص ها نوشته مربوط به شرایط عادی و غیر از مواردیه که پیشگیری اورژانسی در میون باشه و باید از روز 5 سیکل به طور منظم مصرف بشه.
    اما در مورد شما و برای روش اورژانسی باید در دو نوبت به فاصله ی 12 ساعت از هم ، هر نوبت از 4 قرص ال دی و یا از 2 قرص اچ دی استفاده کنین. در ضمن احتمالا با این روش خونریزی ماه بعد کمی نا منظم می شود که طبیعیست و در دوره های بعدی رفع می شود. در روش اورژانسی کلا یا 8 قرص ال دی و یا 4 قرص اچ دی به فاصله ی 12 ساعت از هم مصرف می شود و بقیه ی قرص ها لازم نیست مصرف بشوند.
    بهتره همراه با قرص ها از ویتامین ب6 هم استفاده بشه تا عوارض جانبی قرص ها مثل حالت تهوع کمتر بشه!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  5. momena نوشته است:
    alex2009 نوشته است: یاس خانم ممنون

الان با این روشی که شما فرمودید مثلا اگه ساعت 11 شب تعداد 4 قرص LD خورده بشه و 11 صبح فردا هم 4 تای دیگر خورده دیگه نیازی نیست 13 تای بقیه اون  قرضا خورده بشه ؟

با سلام!
    دوست عزیز از آنجا که پیشاب هم ممکنه حاوی مقدار کمی اسپرم باشه بد نیست که از روش اورژانسی استفاده کنید.
    دستوری که روی بسته ی قرص ها نوشته مربوط به شرایط عادی و غیر از مواردیه که پیشگیری اورژانسی در میون باشه و باید از روز 5 سیکل به طور منظم مصرف بشه.
    اما در مورد شما و برای روش اورژانسی باید در دو نوبت به فاصله ی 12 ساعت از هم ، هر نوبت از 4 قرص ال دی و یا از 2 قرص اچ دی استفاده کنین. در ضمن احتمالا با این روش خونریزی ماه بعد کمی نا منظم می شود که طبیعیست و در دوره های بعدی رفع می شود. در روش اورژانسی کلا یا 8 قرص ال دی و یا 4 قرص اچ دی به فاصله ی 12 ساعت از هم مصرف می شود و بقیه ی قرص ها لازم نیست مصرف بشوند.
    بهتره همراه با قرص ها از ویتامین ب6 هم استفاده بشه تا عوارض جانبی قرص ها مثل حالت تهوع کمتر بشه!
    موفق باشی!

momena خانم ممنون ببخشید فقط یه سئوای،خطر کاملا رفع میشه ؟

هم اینکه مصرف قرص چه زمانی توصیه میشه ؟بعد از قضا ؟کی؟

سئوال دیگم اینه که خانمم با خوردن این قرصها کی پریود میشه ؟

در ضمن اگه 4 تا قرض خورده شد و خانمم استفراغ کرد باید 4 تا قرض دیگه مجددا خورده بشه ؟خانمم اگه هی استفراغ کرد مجبور شد هر قرض بخوره چی؟عوارض نداشته باشه !!

خواهشا این 3 سئوال رو جواب بدید ممنون میشم .

با تشکر .

6. alex2009 نوشته است:
    momena خانم ممنون ببخشید فقط یه سئوای،خطر کاملا رفع میشه ؟

هم اینکه مصرف قرص چه زمانی توصیه میشه ؟بعد از قضا ؟کی؟

سئوال دیگم اینه که خانمم با خوردن این قرصها کی پریود میشه ؟

در ضمن اگه 4 تا قرض خورده شد و خانمم استفراغ کرد باید 4 تا قرض دیگه مجددا خورده بشه ؟خانمم اگه هی استفراغ کرد مجبور شد هر قرض بخوره چی؟عوارض نداشته باشه !!

خواهشا این 3 سئوال رو جواب بدید ممنون میشم .

با تشکر .

با روش اورژانسی با درصد بالایی اگر در حدود 72 ساعت بازه ی زمانی بعد از نزدیکی انجام بشه ، احتمال بارداری کاهش پیدا می کنه و خیالتون راحت باشه!
    اگر قرص ها با معده ی خالی مصرف نشوند بهتره چون حالت تهوع ممکنه بیشتر بشه. البته از آن جایی که این قرص ها هر چه زودتر بعد از نزدیکی مصرف بشوند تاثیر زودتری دارند می تونین توی مقداری آب حلش کنین و بعد مصرف کنین. ویتامین ب6 حالت تهوع حاصل از قرص ها رو کاهش میده.
    تاریخ دقیقی برای پریود ایشون نمیشه تعیین کرد. ولی هم به دلیل بر هم خوردن سطح هورمونی و هم ممکنه به دلیل استرس ناشی از این قضیه ، در تاریخ قبلی پریود نشن و احتمالا چند روز دیرتر و شاید زودتر پریود بشن.
    می توینن از عرق نعنا برای کاهش عوارض هم استفاده کنین. اگر استفراغ بلافاصله باشد و قرص جذب نشده باشد خوردن مجدد برای یک بار دیگر ایرادی ندارد. ولی اگر هر دو بار این اتفاق افتاد می تونین به اورژانس برای نوع تزریقی آن مراجعه کنید.
    البته احتمال بارداری برای ایشون بسیار کمه و به خصوص اگر در دوره ی تخمک گذاری نبوده باشن! بهتره بعد از استفراغ چند ساعتی به معده استراحت بدین تا وضعیت طبیعی تر بشه و بعد قرص ها رو بخورن. اگر بعد از بار دوم هم استفراغ کرد دیگر روش رو تکرار نکنین و به اورژانس مراجعه کنین. البته گفتم که اگر بلافاصله قرص ها خارج شدند و اگر بعد از گذشت چند ساعت باشد ، مقداری از دوزاژ توسط بدن جذب شده و 12 ساعت بعد دور دوم را تکرار کنید.
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  7. سلام

ببخشید من خانمم دیشب ساعت 11 قرص LD رو مصرف کرده و الان که ساعت 10 باشه بالا اورده، آیا قرص اثر کرده تو این مدت (تو این 11 ساعت ) یا باید 4 تای دیگه به خاطر استفراغ خورد ؟

سئوال دیگم اینه که الان باید 4 تای بعدی رو ( که 12 ساعت بعد خوردن 4 تای اول باید مصرف بشه )باید ساعت 11 بخوره که الان که ساعت 10 هست بالا آورده ، آیا مشکلی نیست  ؟ روال عادی رو ادامه بده ؟

اینم بگم از هیچ قرص ضد تهوع یا ویتامینی هم استفاده نشده .

خواهشا هرچه سریعتر راهنمایی کنید ممنون میشم .

8. چی میشه اگر یکبار وقت بذارید و تاپیکهای مرتبط رو بخونید و خودتون به پاسخ برسید ؟

بالا اوردن اگر کمتر از 2-3 ساعت از خوردن قرصها باشه اثر قرص رو از بین می بره و اون وعده باید تجدید بشه . پس در حال حاضر وعده اول نیاز به تکرار ندارد

وعده دوم رو هم سرساعت بخورن فقط با شکم خیلی خالی و خیلی پر اینکار رو نکنن
    و بازهم اگر تا 2-3 ساعت اول بالا اوردن باید قرصها تکرار بشن و الا بعد از اون مشکلی نیست

9. سلام

من 21 سالمه من قرض LD تعداد 4 تا مصرف کردم اما سه ساعت و نیم بعد بالا اوردم(4 تا قرص نوبت دوم بود) ، آیا نیازی به تکرار هست یا نه؟ تو کتاب تنظیم تو دانشگاه بود اگه قبل 2 ساعت بالا آوردید باید تکرار کنید برای همین نوشته های آقای سامی که فرمودند 3-2 ساعت با کتاب که نوشته 2 ساعت فرق داره برای من جای سئوال شده .

متاسفانه گرسنه بودم و قضا خوردم بالا آوردم ، آیا نیازی به تکرار 4 قرص دیگه هست یا نه ؟

خواهشا سریعتر راهنماییم کنید .

10. azita_azita نوشته است: سلام

من 24 سالمه من قرض LD تعداد 4 تا مصرف کردم اما سه ساعت و نیم بعد بالا اوردم ، آیا نیازی به تکرار هست یا نه؟ تو کتاب تنظیم تو دانشگاه بود اگه قبل 2 ساعت بالا آوردید باید تکرار کنید برای همین نوشته های آقای سامی که فرمودند 3-2 ساعت با کتاب که نوشته 2 ساعت فرق داره برای من جای سئوال شده .

متاسفانه گرسنه بودم و قضا خوردم بالا آوردم ، آیا نیازی به تکرار 4 قرص دیگه هست یا نه ؟

خواهشا سریعتر راهنماییم کنید .

بعد دو ساعت صحیحه
    به تاپیک زیر مراجعه کنید
    http://www.roham.ws/web/ftopict-178.html

11. سلام
    خسته نباشین
    من با همسرم نزدیکی داشتم که در حین نزدیکی متوجه شدم کاندوم من پاره شده . با توجه به این که من 90% مطمئن هستم که منی وارد واژن نشده و همچنین چون ما بچه شیرخواره داریم 2 تا سوال داشتم :
    1 - برای روش پیش گیری اورژانسی مسئول داروخانه ای که رفتم بع من گفت 2تا ال دی هر 12 ساعت و بعد اون تا پايان بسته قرص هر 12 ساعت 1 عدد خانم من بخوره . می خواستم بدونم روش درسته یا نه ؟
    2- قرص ال دی به شیر دهی کاری داره یا نه
    فقط نکته این که خانم من در 1 ساعت اول 2 عدد ال دی رو خورده
    اگر لطف کنی سریع به من جواب بدین ممنون میشم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید