شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اصل مطلب برای خونواده ها

1. یهو اصل مطلب
    خونواده ها برای خوندن صیغه محرمیت میگن یه آزمایشاتی بدیم تا چندین ماه بعد که باید ازمایشات اصلی برا عقد بدیم خیالمون راحت باشه
    بیشتر هم خونواده ها تاکیدشون روی ازمایشات خونه (چون برا راحت شدن خیال خودمون میخوایم امایش بدیم)
    اما
    من برای شروع یه کار چند هفته پیش دو ازمایش دادم که توی اون آزمایش بعضی جوابها ایناست
    WBC ******* 4.5
    RBC******* 5.05
    HB******** 13.8
    HCT******** 42.9
    MCV******** 85.0
    MCH******** 27.3
    MCHC******** 32.2
    PLATRLET******* 254
    ESR 1ST HR ********* 12
    CRP********* NEGATIVE
    RF********** NEGATIVE
    WIRGHT********* NEGATIVE
    WIDAL********* NEGATIVE
    VSRL********** NEGATIVE
    SGOT (AST) *********** 22
    SGPT (ALT) ************** 12

(این نتایج ازمایش برا دو هفته قبل هس)
    حالا با توجه به اینا به نظرتون باید چه ازمایشهایی دیگه ای بدم  یا بدیم؟
    با توجه به این آزمایشات نمیشه گفت مینور هستم یا نیستم؟
    ایا با وجود این آزمایشات نیازی هس طرف مقابل هم آزمایش بده؟
    راستی
    گروه خونی من هس : O+

در مورد طرف مقابلم هم اطلاعات پزشکی ندارم

پیش پیش ممنون از جواب تون

2. سلام<xml><o></o>

****گروهای خونی برای ازدواج هیچ منعی ایجاد نمی کند یعنی هر گروه خونی با هم گروهی خودش و یا هر گروه خونی دیگر ی می تواند ازدواج نماید آنچه که برای ازدواج مشکل ایجاد می کند عواملی مثل تالاسمی و بیماریهای ژنتیکی می باشد.
    گروههای خونی یک عامل دیگر در کنار خودشان دارند به نام
    rh

که در این مورد وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند در هنگام بچه دار شدن فقط این عامل است که بین مادر و بچه باید چک شود به این صورت که اگر مادر
    rh

- باشد و جنین
    rh

+ باشد از نظر آنتی بادیها مشکلاتی ایجاد خواهد شد که معمولا توصیه می کنند مادر از آمپول روگام استفاده نماید.<o></o>

<o></o>

<o></o>

*****اگر این ازمایشها مربوط به تالاسمی است از بین پارامترها و اندکس‌های خونی آن‌چه در وهله اول به آن توجه می‌شود MCH

و
    MCV

است.
    MCH

متوسط غلظت هموگلوبین و
    MCV

متوسط حجم گلبول‌های قرمز نشان می‌دهد برای
    MCH

مقادیر بیش از 27 و برای
    MCV

مقادیر بیش از 80، (و البته کمتر از 100) نرمال تعریف شده است.خداروشکر تا جایی که دیده میشه خدارو 100 هزار مرتبه شکر که در این دو مورد مشکلی نیست.<o></o>

<o></o>

****دلیل آن این است که تعداد زیادی از زنان در جامعه به کم‌خونی حاصل از فقر آهن مبتلا هستند. در این بیماری اندکس‌های مورد نظر مثل تالاسمی مینور کمتر از حد نرمال است و از آن‌جایی که ملاک غربالگری فقط اندکس‌های فوق است، بنابراین مجبور خواهیم بود در مقابل این خانم‌ها، مردان بیشتری را مورد بررسی قرار بدهیم.
    هر نمونه پس از اندازه‌گیری پارامترهایش توسط دستگاه، اگر مقادیر یکی یا هر دو اندکس مورد نظر را کمتر از حد نرمال را نشان دهند به عنوان مشکوک در نظر گرفته می‌شوند تا اقدامات بعدی انجام شود.
    اقدام بعدی فراخواندن خانم مورد نظر برای نمونه‌گیری خون و بررسی اندکس‌های وی می‌باشد. در صورتی که خانم نرمال باشد، وضعیت آقا برای ازدواج از نظر صفت تالاسمی اهمیتی ندارد لذا بدون مشاوره ویژه، جواب آن‌ها صادر می‌شود. <o></o>

شما برای مطالعه بیشتر میتونید این تاپیک رو بخونید<o></o>

<o></o>

گروه خون و ازمایشات قبل از ازدواج<o></o>

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    اقای دکتر در مورد اصطلاحات این ازمایش توضیح دهید

4. قربونه اقا
    بابت پیام اولت ممنون

خداییش پیام دوم رو نفهمیدیم

این ازمایشی که من داده بودم  یه  آزمایش کلی برای استخدامی در یه اداره دولتی بود
    هر نوع ازمایشی ازمون گرفتن
    هر طورم خواستن معاینه (بازدید بدنی) ازمون کردن
    همه جامونو

توی تاپیکی که ادرس داده بودی دیدم بعضی اصطلاحات برا ازدواج لازمه برا همین اونا رو  لیست وار اینجا نوشتم که لطف کردی  جواب دادی

اما یه سوال  توی ذهنمه
    برای عقد باید حتما ازمایشات مفصلی داد
    اما حالا خودمون برای خودمون میخوایم ازمایش بدیم چی ها رو بدیم بهتره تا خیالمون راحت باشه
    اخه به نظرم ازمایش عدم اعتیاد و یا ازمایش های از این دست الان به درد ما نمیخوره

اصلا سوالم اینه الان رفتیم پیش دکتر بگیم چه ازمایشی برامون بنویسه

5. robrab نوشته است: قربونه اقا
    بابت پیام اولت ممنون

خداییش پیام دوم رو نفهمیدیم

این ازمایشی که من داده بودم  یه  آزمایش کلی برای استخدامی در یه اداره دولتی بود
    هر نوع ازمایشی ازمون گرفتن
    هر طورم خواستن معاینه (بازدید بدنی) ازمون کردن
    همه جامونو

توی تاپیکی که ادرس داده بودی دیدم بعضی اصطلاحات برا ازدواج لازمه برا همین اونا رو  لیست وار اینجا نوشتم که لطف کردی  جواب دادی

اما یه سوال  توی ذهنمه
    برای عقد باید حتما ازمایشات مفصلی داد
    برای اما حالا خودمون خودمون میخوایم ازمایش بدیم چی ها رو بدیم بهتره تا خیالمون راحت باشه
    اخه به نظرم ازمایش عدم اعتیاد و یا ازمایش های از این دست الان به درد ما نمیخوره

اصلا سوالم اینه الان رفتیم پیش دکتر بگیم چه ازمایشی برامون بنویسه

چاکرتم داش
    داش میتونی اسم کل ازمایشهایی که انجام دادی رو برام بفرستی؟به همراه اون اداره
    منظورم دکتر رهام بود که این اصطلاحات مثل CRP،WIRGHTو... رو توضیح بدن!!!!!!!!
    من تا جایی که خبر دارم ازمایش اعتیاد و سیفیلیس و تالاسمی و تو این سایت هم خوندم که هپاتیت هم اضافه شده فکر نکنم اونهمه مفصل باشه!!!!!!!!!
    من خودم به دکتر گفتم میخوام تست تالاسمی بدم اونم نوشت خداروشکر که اعتیاد نداری(چون تو اداره دولتی هستی قبلا ازت تست گرفتن)تالاسمی هم که خداروشکر با توجه به نتایج بالا منتفیه.در مورد سیفیلیس هم انشالله منتفیه(تو همین سایت سیفیلیس رو سرچ کنی اطلاعات دستت میاد)همچنین هپاتیت
    فقط اگه زحمتی نیست برام جوابو به صورت خصوصی بفرست
    مرسی
    موفق باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید