شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ارتباط تزریق پروژسترون با پریود دوره بعدی

1. سلام
    من معمولا پریود منظمی داشتم اما در اوایل اردیبهشت ماه به خاطر رابطه مشکوکی که داشتم و ترس از بارداری
    استرس زیادی گرفتم و وقتی دیدم سر موعدم پریود نشدم بعد از 3 روز با مراجعه به پزشک و ازمایش خون گه خوشبختانه در 2 هفته بعد از اون رابطه انجام شد و منفی بود دکتر برای من 2 تا امپول پروژسترون 50 میل تجویز کردند که با تزریق اونها 3روز بعد پریود شدم اما الان 3 روز از پریود ماه بعدم میگذره(دوره پریود من دقیقا 28 روز بود ) و هنوز اتفاقی نیفتاده .... میخواستم بپرسم میتونه از عوارض اون امپول باشه یا اینکه تا کی اگرپریود نشم اشکالی نداره ؟ و اگر تا چه زمانی نشم باید به پزشک مراجعه کنم ؟
    درضمن آیا تزریق پروژسترون و بعد از آن اتفاق افتادن پریود میتونه دلیل محکمی بر عدم بارداری باشه با توجه به اینکه آزمایش خون هم صفر بوده و منفی ؟

2. امپول پروزسترون برای این تجویز می شود که قاعدگی صورت گیرد که سبب خونریزی شدید در اوایل قاعدگی می شود که سپس کم می شود که از عوارض ان عقب افتادن قاعدگی است تا 35 روز
    یعنی از زمان قاعدگی قبلی که با پروژسترون اتفاق افتاده قاعدگی بعدی شما 35 روز دیگه اتفاق می افتد و اگر 35 روز گذشت و قاعدگی رخ نداد پیشنهاد می کنم به دکتر بروید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. extrimist نوشته است: سلام
    من معمولا پریود منظمی داشتم اما در اوایل اردیبهشت ماه به خاطر رابطه مشکوکی که داشتم و ترس از بارداری
    استرس زیادی گرفتم و وقتی دیدم سر موعدم پریود نشدم بعد از 3 روز  با مراجعه به پزشک و ازمایش خون گه خوشبختانه در 2 هفته بعد از اون رابطه انجام شد و منفی بود دکتر برای من 2 تا امپول پروژسترون 50 میل تجویز کردند که با تزریق اونها 3روز بعد پریود شدم اما الان 3 روز از پریود ماه بعدم میگذره(دوره پریود من دقیقا 28 روز بود )  و هنوز اتفاقی نیفتاده .... میخواستم بپرسم میتونه از عوارض اون امپول باشه یا اینکه تا کی اگرپریود نشم اشکالی نداره ؟ و اگر تا چه زمانی نشم باید به پزشک مراجعه کنم ؟
    درضمن آیا تزریق پروژسترون و بعد از آن اتفاق افتادن پریود میتونه دلیل محکمی بر عدم بارداری باشه با توجه به اینکه آزمایش خون هم صفر بوده و منفی ؟

سلام،
    با توجه به ترزیق داروی هورمونی تغییر در زمان قاعدگی غیر طبیعی نیست، اگر در طی این مدت رابطه مشکوک دیگری نداشته اید، منتظر خونریزی باشید؛ اگر رابطه در زمان نزدیک به تخمک گذاری داشته اید؛ اگر بیش از 10 روز خونریزی به تعویق افتاد جهت ارزیابی بیشتر به پزشک مراجعه نمایید.

4. سلام
    ممنونم از پاسخ شما ... و همچنین دوست خوبم zamin
    من تقریبا با 6 روز تاخیر پریود شدم یعنی 34 روز بعد از شروع خونریزی اول که با پروژسترون اتفاق افتاده بود .... یک پریود معمولی و نرمال 6 روزه (مثل دوره های قبل) در این مدت هم دیگه هیچگونه رابطه ای نداشتم ... پس اقای دکتر با توجه به این که 2 بار بعد از رابطه مشکوک
    پریود اتفاق افتاده( دفعه اول با پروژسترون و بار دوم بصورت طبیعی) میتونم از عدم بارداری مطمئن باشم ؟

متشکرم

5. extrimist نوشته است: سلام
    ممنونم از پاسخ شما ... و همچنین دوست خوبم zamin
    من تقریبا با 6 روز تاخیر پریود شدم یعنی 34 روز بعد از شروع خونریزی اول که با پروژسترون اتفاق افتاده بود .... یک پریود معمولی و نرمال 6 روزه (مثل دوره های قبل) در این مدت هم دیگه هیچگونه رابطه ای نداشتم ... پس اقای دکتر با توجه به این که 2 بار بعد از رابطه مشکوک
    پریود اتفاق افتاده( دفعه اول با پروژسترون و بار دوم بصورت طبیعی) میتونم از عدم بارداری مطمئن باشم ؟

متشکرم

سلام،
    بله مطمئن باشید، شما باردار نیستید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید