شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نگراني از مصرف طولاني مدت مدروكسي پروژسترون و همچنين نگراني از قطع مصرف آن!

1. sahar_s

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام و خسته نباشيد.دختري 24 ساله هستم كه از همون سال اول قاعدگي دردهاي كشنده اي در ناحيه شكم و كمر و پاها داشتم كه معمولا  روز اول اين دردهاي شديد به مدت 8-7 ساعت بطور مداوم و بي وقفه طول ميكشيد.بطوري كه آرزوي مرگ مي كردم.به پزشكهاي متخصص زنان و زايمان زيادي مراجعه كردم.اكثرا مفنامیک اسيد و ويتامين ب تجويز مي كردن كه هيچ تاثيري نداشت.به پزشك ديگه اي مراجعه كردم.قرص ضد بارداري برام تجويز كردن كه بصورت معجزه آسايي دل دردم رو قطع كرد.بمدت 2 سال از اين قرص استفاده كردم.اما به خاطر نگراني از اثر منفي اين دارو روي بارداري بعد از ازدواجم به پزشك ديگه اي مراجعه كردم.ايشون گفتن مدتي مصرف قرص ضد بارداري رو قطع كنم و بعد بهشون مراجعه كنم.مجددا دل دردهاي زيادي گرفتم.بعد از اتمام اين مدت , برام آزمايش هورمون نوشتن كه با بررسي نتيجه آزمايش گفتن  من مشكل هورموني دارم و هورمونهاي مردانه بالاتر و زنانه پايينتر از حد نرمال بود.گفتن به همين علته كه قويترين مسكنها مثل مفنامیک اسيد روم تاثير ندارن و اول بايد اين مشكل حل شه تا مفنامیک اسيد موثر باشه.برام روزي 2 عدد  مدروكسي پروژسترون تجويز كردن.اين دارو هم دردم رو انداخت و هم وضعيت هورمونيمو متعادل كرد.چون اسم ضد بارداري نداشت ديگه نگران نبودم.دكتر گفته بود بايد تا اولين بارداريم اين قرص رو مصرف كنم.متاسفانه ايشون 3 سال پيش به خارج از كشور رفتن و من توي اين 3 سال از ترس اينكه اين دارو رو قطع نكنم و دوباره دل درد نگيرم پيش دكتر ديگه اي نرفتم تا داروي جديدي تجويز نكنه.يعني 3 ساله كه دارم از اين قرص استفاده ميكنم.به نظر شما ميتونم طبق گفته ايشون اين قرص رو ادامه بدم؟مصرف مداوم اين قرص مشكلي براي قابليت بارداري ايجاد نميكنه؟البته با اينكه گفتن تا اولين بارداري قرص رو بخورم , وقتي ايران بودن گفتن بصورت آزمايشي ماهي يك عدد از تعداد قرصهايي كه ميخورم كم كنيم تا ببينيم نتيجه چي ميشه.اما رفتن و اين آزمايش نيمه كاره موند.اما ميدونم اگه قطع كنم دوباره دل درد ميگرم.
    از طرفي به علت وجود موهاي زائد روي چونم , چند روز پيش به پزشك متخصص براي ليزر مراجعه كردم كه ايشون گفتن مصرف مدروكسي پروژسترون رو قطع كنم و جايگزينش سيپروترون كامپاند رو تجويز كردن.مي ترسم دوباره دل درد بگيرم.ضمنا تجويز ايشون با حرف دكتر زنانم كه گفته بود تا اولين بارداريم بايد مدروكسي رو بخورم مغايرت داره.نميدونم چي كار كنم.ميشه بفرماييد كه آيا سيپروترون كامپاند جايگزين خوبي براي مدروكسي هست يا نه؟تو رو خدا راهنماييم كنيد.اگر ممكنه در مورد اين قرص هم كمي توضيح بدبد و بهم بگيد با اين مشكل چي كار كنم.
    ببخشيد كه صحبتام طولاني شد
    منتظر پاسختون هستم
    ممنون و متشكرم

2. sahar_s نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشيد.دختري 24 ساله هستم كه از همون سال اول قاعدگي دردهاي كشنده اي در ناحيه شكم و كمر و پاها داشتم كه معمولا  روز اول اين دردهاي شديد به مدت 8-7 ساعت بطور مداوم و بي وقفه طول ميكشيد.بطوري كه آرزوي مرگ مي كردم.به پزشكهاي متخصص زنان و زايمان زيادي مراجعه كردم.اكثرا مفناميك اسيد و ويتامين ب تجويز مي كردن كه هيچ تاثيري نداشت.به پزشك ديگه اي مراجعه كردم.قرص ضد بارداري برام تجويز كردن كه بصورت معجزه آسايي دل دردم رو قطع كرد.بمدت 2 سال از اين قرص استفاده كردم.اما به خاطر نگراني از اثر منفي اين دارو روي بارداري بعد از ازدواجم به پزشك ديگه اي مراجعه كردم.ايشون گفتن مدتي مصرف قرص ضد بارداري رو قطع كنم و بعد بهشون مراجعه كنم.مجددا دل دردهاي زيادي گرفتم.بعد از اتمام اين مدت , برام آزمايش هورمون نوشتن كه با بررسي نتيجه آزمايش گفتن  من مشكل هورموني دارم و هورمونهاي مردانه بالاتر و زنانه پايينتر از حد نرمال بود.گفتن به همين علته كه قويترين مسكنها مثل مفنا ميك اسيد روم تاثير ندارن و اول بايد اين مشكل حل شه تا مفناميك اسيد موثر باشه.برام روزي 2 عدد  مدروكسي پروژسترون تجويز كردن.اين دارو هم دردم رو انداخت و هم وضعيت هورمونيمو متعادل كرد.چون اسم ضد بارداري نداشت ديگه نگران نبودم.دكتر گفته بود بايد تا اولين بارداريم اين قرص رو مصرف كنم.متاسفانه ايشون 3 سال پيش به خارج از كشور رفتن و من توي اين 3 سال از ترس اينكه اين دارو رو قطع نكنم و دوباره دل درد نگيرم پيش دكتر ديگه اي نرفتم تا داروي جديدي تجويز نكنه.يعني 3 ساله كه دارم از اين قرص استفاده ميكنم.به نظر شما ميتونم طبق گفته ايشون اين قرص رو ادامه بدم؟مصرف مداوم اين قرص مشكلي براي قابليت بارداري ايجاد نميكنه؟البته با اينكه گفتن تا اولين بارداري قرص رو بخورم , وقتي ايران بودن گفتن بصورت آزمايشي ماهي يك عدد از تعداد قرصهايي كه ميخورم كم كنيم تا ببينيم نتيجه چي ميشه.اما رفتن و اين آزمايش نيمه كاره موند.اما ميدونم اگه قطع كنم دوباره دل درد ميگرم.
    از طرفي به علت وجود موهاي زائد روي چونم , چند روز پيش به پزشك متخصص براي ليزر مراجعه كردم كه ايشون گفتن مصرف مدروكسي پروژسترون رو قطع كنم و جايگزينش سيپروترون كامپاند رو تجويز كردن.مي ترسم دوباره دل درد بگيرم.ضمنا تجويز ايشون با حرف دكتر زنانم كه گفته بود تا اولين بارداريم بايد مدروكسي رو بخورم مغايرت داره.نميدونم چي كار كنم.ميشه بفرماييد كه آيا سيپروترون كامپاند جايگزين خوبي براي مدروكسي هست يا نه؟تو رو خدا راهنماييم كنيد.اگر ممكنه در مورد اين قرص هم كمي توضيح بدبد و بهم بگيد با اين مشكل چي كار كنم.
    ببخشيد كه صحبتام طولاني شد
    منتظر پاسختون هستم
    ممنون و متشكرم

سلام،
    به نظر من ادامه مصرف مدروکسی مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد ولی بهتر است برای ارزیابی شرایط فعلی به پزشک مراجعه نمایید و شرح حال خود را بیان کنید چون نحوه رویش موهای زاید در شما هم نشاندهنده مشکل هورمونی است که در صورت رفع آن مشکل موهای زاید هم کمتر خواهد شد؛ توصیه من مراجعه به پزشک زنان است قطعا ایشان با توجه به شرح حال و وضعیت فعلی برایتان تجویز مناسبی انجام خواهند داد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید