شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

روند پایین آمدن قند

1. با سلام و آرزوی تندرستی و موفقیت . من مردی هستم 38 ساله . 90 کیلو وزن و 181 قد دارم . حدود 20 روز پیش بود که پس از انجام آزمایش خون متوجه شدم میزان قند خون ناشتایم 180 است . تا حدودی سابقه فشار هم دارم ( 14 روی 9 ) و قرص آتونولول مصرف میکنم . به دکتر مراجعه کردم و روزی نصف قرص بنگلامید برایم تجویز کرد . از 20 روز پیش روزی یک ساعت و 20 دقیقه پیاده روی انجام میدم و رژیم غذایی خود را تغییر داده ام . قند و شیرینی و شکلات و نوشابه ها وچربیها  و فست فودها و برنج را کلا حذف کرده ام و میوه و سبزیها را زیاد مصرف میکنم . دیروز که مجدد قند خون ناشتای خود را تست کردم 155 بود . میخواستم بدانم میزان و روند کاهش قند خون با چنین تغییر روش زندگی و تغذیه ای چقدر است ؟ آیا کم شدن 25 تا از قند خونم پس از 20 روز طبیعی است یا کم ؟ پس از چند روز و چه مدت میتوان انتظار داشت قند خونم به 100 برسد ؟ متشکر از پاسخ و راهنمایی شما . بهروز باشید .

2. سلام
    دوست عزیز واکنش بدن هرکس نسبت به این میزان دز از گلی بنکلامید و تغییر رژیم غذایی متفاوت است و نمیشه گفت شما چند روز بعد باید به قند نرمال برسید

اما روشی که در پیش گرفتید بخصوص پیاده روی و تغییر رژیم غذایی خیلی مفید است
    مسئله ای که باید بدانید و حتما میدانید اینست که قند تنها در منابع قندی موجود نیست و منابع نشاسته و ... هم می تواند برای شما مضر باشد

حذف هیچ ماده ای بجز مواد دقیقا قندی رو به شما توصیه نمی کنم
    اما محدود کردن منابع غذایی حاوی قند بسیار مفید است

و توصیه آخر من اینست که با توجه به اینکه قند ناشتای شما 180 بوده و بعد از پرهیز و تحرک بدنی هنوز به رنج نرمال نرسیده

1- شما به متخصص دیابت یا داخلی مراجعه کنید و درمان دقیق تر و آگاهانه تری رو آغاز کنید . حسن مراجعه به مراکزی مثل انجمن دیابت ایران اینست که لااقل آگاهی عمومی شما در مورد نشانه ها و روشهای کنترل این بیماری بیشتر می شود

2- توصیه می کنم اگر دستگاه تست قند خون در منزل ندارید و قصد تهیه کردنش رو هم ندارید ، با توجه به سابقه فشار خونتون لااقل یک دستگاه کنترل فشار خون تهیه بفرمایید که کنترل فشار خون در کسانی که بیماری دیابت دارند و یا درمعرض آن هستند از اهم واجبات است

خلاصه
    بنظر من ساده از کنار این موضوع نگذرید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید