شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عوارض مصرف آسپرین در بارداری

1. با سلام
    من در هفته پنجم بارداریم و با مراجهع به دکتر به من آسپرین داده اند. من با جستجو در اینترنت به نتایج متضادی رسیدم.
    1. در سلامت نیوز گفته شده:
    آسپرين ممكن است در برابر پي‌آمدهاي ناگوار بارداري، مانند پري ‌اكلامپسي، به زنان باردار كمك كند.

2. بي.بي. سي: محققان علم پزشكي هشدار داده‏اند، خطر سقط جنين در زنان بارداري كه از آسپرين يا مسكن‏هاي ديگر استفاده مي‏كنند. بيشتر است.

3.فارس نما:مصرف آسپرين در دوران بارداري خطر نابينايي نوزاد را افزايش مي‌دهد .

4.جایی گفته شده موجب سقط می شود و جایی گفته عدم سقط!!!!

از اونجایی که یکی از اقوامم در بارداری آسپرین می خورد و بچه اش که 20 سالش است به این قرص حساسیت داره دکترها گفتند به خاطر مصرف مادر در بارداریه.

حالا من نمی دونم چیکار کنم ؟؟

2. nini84 نوشته است: با سلام
    من در هفته پنجم بارداریم و با مراجهع به دکتر به من آسپرین داده اند. من با جستجو در اینترنت به نتایج متضادی رسیدم.
    1. در سلامت نیوز گفته شده:
    آسپرين ممكن است در برابر پي‌آمدهاي ناگوار بارداري، مانند پري ‌اكلامپسي، به زنان باردار كمك كند.

2. بي.بي. سي: محققان علم پزشكي هشدار داده‏اند، خطر سقط جنين در زنان بارداري كه از آسپرين يا مسكن‏هاي ديگر استفاده مي‏كنند. بيشتر است.

3.فارس نما:مصرف آسپرين در دوران بارداري خطر نابينايي نوزاد را افزايش مي‌دهد .

4.جایی گفته شده موجب سقط می شود و جایی گفته عدم سقط!!!!

از اونجایی که یکی از اقوامم در بارداری آسپرین می خورد و بچه اش که 20 سالش است به این قرص حساسیت داره دکترها گفتند به خاطر مصرف مادر در بارداریه.

حالا من نمی دونم چیکار کنم ؟؟

با سلام!
    دوست عزیز همان طور که مخصوصا در دوران بارداری مصرف داروی بدون تجویز پزشک خطرآفرینه ، برخی از داروها توسط پزشک برای کاهش خطر و با تشخیص خود او تجویز می شوند.
    اگر به پزشکتون اعتماد دارید دستوراتش رو اجرا کنید که به نفعتونه و بدانید که تجویز کلیه ی داروها در دوران بارداری با تشخیص پزشک و با توجه به منافعی که برای مادر و جنین در پی خواهد داشته انجام می شه! و داروهایی که در این دوران تجویز میشن منفعتشون بیشتر از ضررشونه!
    آرامشتون رو حفظ کنین و به پزشکتون اعتماد داشته باشید، حتما ایشون همه ی این ها رو در نظر گرفته و لازم دونسته که براتون این دارو رو تجویز کنه، همانطور که در برخی از بارداری ها برای جلوگیری از برخی عوارض این تجویز صورت می گیره!
    موفق باشی!

3. من در حال حاضر که مشکل به خصوصی ندارم که این قرص را دادند و می خواهم بدونم برای چه افرادی در بارداری این قرص تجویز میشه. راستش یکی از اقوام نزدیکم پزشک متخصص هستند( البته زنان نیست) ولی به من گفتند این قرص رو نخور.

می خواهم بدونم برای چه افرادی در بارداری این قرص تجویز میشه.

4. در مورد آسپرین حرف و حدیث زیاده
    شما بهترین کاری که می تونی بکنی اینه که از پزشکتون بپرسید چرا این قرص رو تجویز کرده اند ؟
    اینکه خودتون بفرمایید من هیچ مشکلی ندارم کافی نیست ممکنه ایشون مسئله خاصی رو دیده باشند

آسپرین معمولا به خانمهایی که سابقه سقط داشته اند توصیه می شود .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. سلام من اقدام به بارداری کرده ام در زمان شروع دکتر به من گفت آسپیرین بخورم شما میدانید واسه چیست . البته خودم دوست دارم زودتر باردار بشم

6. دوست عزیز سلام

من خودم به دلیلی این قرص رو مصرف می کردم و خیلی تحقیق کردم توی کتابهای پزشکی که با بارداری سازگار هست یا نه که  این قرص رو از نوعی نوشته بودند که در دوران بارداری توصیه نمی شه ولی هنوز مضرات قطعی آن روی جنین مشخص نیست پس حتما دوباره به پزشک متخصص مراجعه کن و سوال کن تا خدای نکرده پشیمون نشی در ضمن یادت باشه داری مادر می شی پس در مواقعی که برات چیزی تجویز می شه که علت رو نمی دونی حتما سوال کن که بعدا پشیمون نشی که چرا نپرسیدی .
    امیدوارم یه کوچولوی سالم و خوشگل دنیا بیاری به تغذیه ات هم خیلی اهمیت بده تعداد دفعات بیشتر با حجم کمتری غذا و میوه و... بخور مطمئنم که خودت همه رو می دونستی ببخشید زیاد حرف زدم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام.
    در مورد آسپرین پزشک من اصرار به استفاده داشت به قول خودش برای جلوگیری از سقط ولی من با مراجعه به دو تا متخصص دیگه متوجه شدم این قرص رو برای افرادی که قبلا سابقه سقط داشتند تجویز میکنن و برای بقیه افراد حتی می تونه باعث خونریزی هم بشه.من هم از این قرص استفاده نکردم .البته پزشک اولی هم که مراجعه کردم فرد حاذقی بود و اگه خودم پیگیر قضیه نبودم حتما بهش اعتماد میکردم . متاسفانه توجه به مسایل مالی موجب فراموش کردن سوگند پزشکی توسط برخی از پزشکان شده است و وقتی سه تا بیمار رو همزمان به داخل مطب می فرستند بیشتر از این هم نباید انتظار داشت.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید