شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

varicocele grade 3

1. سلام.من به دليل درد بيضه دكتر رفتم كه سونوگرافي داد.در سونوگرافي بيضه سمت راست واريكوسل درجه 1(قطر وريد 2.5 ميليمتر) و بيضه سمت چپ واريكوسل درجه 3(قطر وريد 4 ميليمتر) تشخيص داده شد و دكترم گفت كه بايد عمل كنم.پيش يك دكتر معروف رفتم و ايشون با ديدن ظاهر بيضه ام گفت كه من مشكلي ندارم چون در واريكوسل درجه 3 رگهاي بيضه به صورت آشكار متورم و بادكرده هستند.حالا من موندم كي راست ميگه؟سونوگرافي رو تكرار كردم و نتايج مشابه بود.آيا حتما بايد رگهاي بيضه متورم باشه تا مطمئن شم واريكوسل درجه 3 كه نياز به عمل داره رو دارم يا ميشه ظاهر بيضه سالم باشه و واريكوسل درجه 3 رو داشت؟در ضمن درد بيضه ام خيلي حاد نيست . بعضي وقتا بعد فوتبال يا احتلام شبانه اذيتم ميكنه!!!!!!!!! با تشكر از دوستان گرامي

2. milad_mhb نوشته است: سلام.من به دليل درد بيضه دكتر رفتم كه سونوگرافي داد.در سونوگرافي بيضه سمت راست واريكوسل درجه 1(قطر وريد 2.5 ميليمتر) و بيضه سمت چپ واريكوسل درجه 3(قطر وريد 4 ميليمتر) تشخيص داده شد و دكترم گفت كه بايد عمل كنم.پيش يك دكتر معروف رفتم و ايشون با ديدن ظاهر بيضه ام گفت كه من مشكلي ندارم چون در واريكوسل درجه 3 رگهاي بيضه به صورت آشكار متورم و بادكرده هستند.حالا من موندم كي راست ميگه؟سونوگرافي رو تكرار كردم و نتايج مشابه بود.آيا حتما بايد رگهاي بيضه متورم باشه تا مطمئن شم واريكوسل درجه 3 كه نياز به عمل داره رو دارم يا ميشه ظاهر بيضه سالم باشه و واريكوسل درجه 3 رو داشت؟در ضمن درد بيضه ام خيلي حاد نيست . بعضي وقتا بعد فوتبال يا احتلام شبانه اذيتم ميكنه!!!!!!!!! با تشكر از دوستان گرامي

با سلام!
    واریکوسل کلا به سه درجه تقسیم میشه!
    درجه ی یک به سختی و با لمس توسط پزشک تشخیص داده می شود ، درجه ی دو با فشار دادن عروق قابل مشاهده است و درجه ی سه از نظر ظاهری قابل تشخیص است!
    در هر صورت دوست عزیز اگر این مشکل برای شما ایجاد آزار و اذیت نکند و شما بتوانید به فعالیت های روزمره رسیدگی کنید نیاز به درمان خاصی ندارد و درمان و جراحی معمولا رد مواردی پیشنهاد می شود که مشکل حاد شده باشد و باعث بروز مشکلاتی از جمله ناباروری و ... شده باشد! با تئجه به روش های جدید درمان و جراحی ، ضررها و مشکلات بعد از جراحی به حداقل رسیده و دوره ی نقاهت هم کوتاه شده! با این حال هر عمل جراحی عوارض خودش رو داره که اگر در مقابل منفعت، ناچیز باشد اقدام به انجام آن می شود.
    اگر پزشک شما توصیه ای به جراحی نکرده به پزشکتون اعتماد کنین و لازمه که شما برای بررسی دوره ای معمولا 6 ماه یک بار از نظر فرم بیضه ها ، روند پیش روی بیماری ، کیفیت اسپرم ها ( مخصوصا اگر در سنین باروری باشی ) به پزشکتون مراجعه کنید تا مشکلاتی مانند ناباروری و ... براتون به وجود نیاد!
    موفق باشی!

3. milad_mhb نوشته است: سلام.من به دليل درد بيضه دكتر رفتم كه سونوگرافي داد.در سونوگرافي بيضه سمت راست واريكوسل درجه 1(قطر وريد 2.5 ميليمتر) و بيضه سمت چپ واريكوسل درجه 3(قطر وريد 4 ميليمتر) تشخيص داده شد و دكترم گفت كه بايد عمل كنم.پيش يك دكتر معروف رفتم و ايشون با ديدن ظاهر بيضه ام گفت كه من مشكلي ندارم چون در واريكوسل درجه 3 رگهاي بيضه به صورت آشكار متورم و بادكرده هستند.حالا من موندم كي راست ميگه؟سونوگرافي رو تكرار كردم و نتايج مشابه بود.آيا حتما بايد رگهاي بيضه متورم باشه تا مطمئن شم واريكوسل درجه 3 كه نياز به عمل داره رو دارم يا ميشه ظاهر بيضه سالم باشه و واريكوسل درجه 3 رو داشت؟در ضمن درد بيضه ام خيلي حاد نيست . بعضي وقتا بعد فوتبال يا احتلام شبانه اذيتم ميكنه!!!!!!!!! با تشكر از دوستان گرامي

سلام،
    علاوه بر توضیحالت بالا، توجه داشته باشید که تشخیص واریکوسل بالینی است و سونوگرافی به تنهایی معیار نمی باشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید