شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آزمايش هپاتيت ب

1. سلام من 15 روز پيش در انتقال خون آزمايش هپاتيت ب و سي و ايدز دادم متاسفانه هپاتيت ب را مثبت اعلام كردند 7 روز بعد در آزمايشگاههاي خصوصي تكرار كردم هپاتيت ب را منفي اعلام كردند لطفا راهنمايي كنيد
      1 . منفي را بپذيرم يا مثبت را؟
    2. دليل تناقض اين دو چيست ؟
    3. مي گويند شايد مثبت انتقال خون كاذيب باشد يعني چه ؟ آيا ممكن است؟
    4. اعتبار انتقال خون تا چه حد است؟
    از جوابتون ممنونم

2. سلام

اعتبار سازمان انتقال خون در حد خیلی زیاده
    اما با این حال

احتمال اشتباه از یکی از طرفین وجود داره
    احتمال پایین رفتن سطح ویروس هپاتیت ب در حدی که در آزمایش قابل تشخیص نباشه وجود داره

و تنها توصیه من به شما

1- پرهیز از هرگونه رابطه جنسی و رفتار پرخطر
    2- مراجعه به آزمایشگاه سوم برای تست تاییدی ( پاسخ این تست هرچه بود به  احتمال قریب به یقین ، وضعیت شما هم همان است )

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. سلام من  در انتقال خون آزمايش هپاتيت ب و سي و ايدز دادممتاسفانه هپاتيت ب را مثبت اعلام كردند 7 روز بعد در آزمايشگاههاي خصوصيتكرار كردم هپاتيت ب را منفي اعلام كردند.. دوباره به توصيه پزشك براي بارسوم در ازمايشگاه خصوصي تكرار كردم باز منفي شد انزيم هاي كبد نيز نرمالهستند  . حالا 2 منفي و 1 مثبت برا هپاتيت ب  دارم .. لطفا راهنمايي كنيد
    ب2.تب خفيفي مدت زياديه دارم از علايم ان نيست
    3. مي گويند شايد مثبت انتقال خون كاذب باشد يعني چه ؟ آيا ممكن است؟
    4. اعتبار انتقال خون ا ز ازمايشگاههاي شخصي كه بيشتر است
    5. بد طور فكر اين قضيه ازارم مي دهد احساسم اينه به هپاتيت يا ايدز مبتلايم چه كار كنم؟

4. yesyanina نوشته است: سلام من  در انتقال خون آزمايش هپاتيت ب و سي و ايدز دادممتاسفانه هپاتيت ب را مثبت اعلام كردند 7 روز بعد در آزمايشگاههاي خصوصيتكرار كردم هپاتيت ب را منفي اعلام كردند.. دوباره به توصيه پزشك براي بارسوم در ازمايشگاه خصوصي تكرار كردم باز منفي شد انزيم هاي كبد نيز نرمالهستند  . حالا 2 منفي و 1 مثبت برا هپاتيت ب  دارم .. لطفا راهنمايي كنيد
    ب2.تب خفيفي مدت زياديه دارم از علايم ان نيست
    3. مي گويند شايد مثبت انتقال خون كاذب باشد يعني چه ؟ آيا ممكن است؟
    4. اعتبار انتقال خون ا ز ازمايشگاههاي شخصي كه بيشتر است
    5. بد طور فكر اين قضيه ازارم مي دهد احساسم اينه به هپاتيت يا ايدز مبتلايم چه كار كنم؟

سلام

نظر شخصی من اینه که درسته درصدی از آزمایشگاههای شخصی بسیار پیشرفته و دقیق هستند اما بطور کل نظر من اینه که اعتبار و دقت آزمایشگاه انتقال خون از 90% آزمایشگاههای شخصی بالاتر هست .
    توصیه های من اینه

1- اگر تهران هستید به سازمان انتقال خون ( خ وصال ) مراجعه کنید و آزمایش بدید ( البته قبل از 118 شماره رو بگیرید و ببینید هنوزم اونجا آزمایش هپاتیت می گیرن ؟ ) و اگر هم شهرستان هستید دوباره با سازمان مراجعه کنید و اگر شد به مرکز دیگری از سازمان

2- تا نگرفتن پاسخ از این آزمایشگاه و راحت نشدن خیالتون از رابط جنسی و رفتارهایی که باعث انتقال هپاتیت می شوند بپرهیزید

3- اینو بدونید که احتمال پاسخ مثبت کاذب و بی دلیل هم هست اما بهتره سهل انگاری نکنید

ایدز هم ندارید دوست من ( یعنی لااقل - بسته به حساسیت آزمایش و کیت آزمایشگاهی - تا سه ماه قبل از زمانی که پاسخ اچ ای وی شما منفی بوده ایدز نداشتید )

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید