شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشكل بي اشتهايي

1. آقاي دكتر رهام
    سلام ،وقتتون بخير

ممنون ميشم اگه به سوالم جواب بدين

من وقتي يه مشكلي برام پيش مياد كه از نظر روحي بهم ميريزم تا يكي دو روز ديگه اشتهايي به غذا خوردن ندارم.حتي با وجود گرسنگي نمي تونم چيزي بخورم.
    خيلي زود هم لاغر ميشم .و خيلي دير وزن اضافه ميكنم

قبلا به متخصص تغذيه مراجعه كردم. كه كمك چنداني بهم نكردند و براي اضافه كردن وزن بهم گفتن بايد برم بدن سازي .و قرصهاي  گياهي افزايش اشتها تجويز كردن كه اونها هم نتيجه نداد.(البته من همشونو مصرف نكردم)

الان نمي دونم چطوري بايد اين مشكل رو حل كنم.مواقعي كه گرفتار بي اشتهايي ميشم بايد چيكار كنم

2. mosafer_bahar نوشته است: آقاي دكتر رهام
    سلام ،وقتتون بخير

ممنون ميشم اگه به سوالم جواب بدين

من وقتي يه مشكلي برام پيش مياد كه از نظر روحي بهم ميريزم تا يكي دو روز ديگه اشتهايي به غذا خوردن ندارم.حتي با وجود گرسنگي نمي تونم چيزي بخورم.
    خيلي زود هم لاغر ميشم .و خيلي دير وزن اضافه ميكنم

قبلا به متخصص تغذيه مراجعه كردم. كه كمك چنداني بهم نكردند و براي اضافه كردن وزن بهم گفتن بايد برم بدن سازي .و قرصهاي  گياهي افزايش اشتها تجويز كردن كه اونها هم نتيجه نداد.(البته من همشونو مصرف نكردم)

الان نمي دونم چطوري بايد اين مشكل رو حل كنم.مواقعي كه گرفتار بي اشتهايي ميشم بايد چيكار كنم

سلام دوست عزیز!
    ببخشین من نظر خودم رو میگم!
    شما به طور کلی کم اشتها هستین و با بروز مشکلات بی اشتها میشین و یا در مواقع عادی اشتهاتون خوبه و با خوردن کافی لاغر هستید!؟!!!
    در هر صورت اگر از نظر هورمونی و گوارشی مشکلی ندارید و بیماری خاصی ندارید ، باید به این قضیه فکر کنین که با نخوردن و کم خوردن غذا در مواقع بروز مشکلات علاوه بر وارد شدن استرس و فشار حاصل از مشکلتون یه مشکل دیگه هم با سوء تغذیه برای خودتون درست می کنین و نباید اجازه بدین که مشکلات تا این حد بر شما غلبه کنن!
    اگر در این مواقع دچار حالات تهوع و استفراغ میشوید باید اول از همه خودتان حساسیت بیش از حد خودتون رو کم کنین و از نظر روحی تقویت شین. راه آخر در غیر این صورت استفاده از داروهای جانبی برای ایجاد آرامش در شماست که باز هم اگر خودتان نخواهید و اراده نکنید کاملا موقت و دوره ای هستند! البته تا موقعی که فرد با خوردن غذا دچار استفراغ نشه توصیه می شه که از نخوردن غذا دوری بشه که نخوردن باعث تضعیف معده می شود.
    پس هیچ وقت اجازه ندین که مشکلاتتون بر شما غلبه کنن و خودتون هم با حاد کردن این مشکلات، نمک رو زخمتون نپاشین!
    موفق باشید!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید