شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لکه های قیری شکل در زمان پریودی....

1. باسلام.ایا منظم بودن پریود نشانه منظم بودن تخمک گذاری است؟ 25 سال دارم و حدود 1سال است که جلوگیری داشتم ولی از 3ماه پیش برای بارداری برای اولین فرزند اقدام کردم ولی نه به طور جدی و مرتب ولی از وقتی که اقدام کردیم پریودهایم کمی نامنظم شده 2ماه پیش 3 تا 4 روز عقب افتاد این ماه هم 2 روز جلو افتاد؟ایا این نشانه وجود کیست ویا حساسیت به هورمون مردانه است؟لازم است بگویم که من از همان ابتدا هنگام شروع پریود 2 روز اول را به طور کامل لکهای قهوه ای ای رنگ وگاهی قیری میبینم و روز سوم درد و خونریزی اغاز میشود ایا مشکلی وجود دارد؟(دردهایم تقریبا شدید اند و چند ساعتی بیشتر طول نمیکشند)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. honijoon نوشته است: باسلام.ایا منظم بودن پریود نشانه منظم بودن تخمک گذاری است؟ 25 سال دارم و حدود 1سال است که جلوگیری داشتم ولی از 3ماه پیش برای بارداری برای اولین فرزند اقدام کردم ولی نه به طور جدی و مرتب ولی از وقتی که اقدام کردیم پریودهایم کمی نامنظم شده 2ماه پیش 3 تا 4 روز عقب افتاد این ماه هم 2 روز جلو افتاد؟ایا این نشانه وجود کیست ویا حساسیت به هورمون مردانه است؟لازم است بگویم که من از همان ابتدا هنگام شروع پریود 2 روز اول را به طور کامل لکهای قهوه ای ای رنگ وگاهی قیری میبینم و روز سوم درد و خونریزی اغاز میشود ایا مشکلی وجود دارد؟(دردهایم تقریبا شدید اند و چند ساعتی بیشتر طول نمیکشند)

با سلام!
    بله دوست عزیز اگر فرد دارای بیماری خاصی نباشد و از نظر اندام تناسلی نیز سالم باشد ، منظم بودن سیکل ماهانه منظم بودن تخمک گذاری را نیز به دنبال دارد.
    در هر صورت ممکن است فردی دارای سیکل منظم باشد ولی تخمک گذاری انجام نشود!!!
    اگر قبلا از این نظر بررسی شده اید و تا کنون مشکلی نداشته اید! در بازه ی زمانی میان سیکل ماهانه در شما تخمک گذاری انجام میشه.
    لکه بینی قبل از شروع عادت معمولا طبیعی است و به دلیل ریزش دیواره ی آندومتر است. ولی اگر با علائم غیر طبیعی مثل رنگ و بوی بد همراه بود حتما به پزشک مراجعه کنید. این موضوع کع 2 روز اول پریودتون به صورت لکه بینی است بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید تا از نظر برخی بیماری ها بررسی شوید.
    اگر تا 3 ماه پیش از دارو برای جلوگیری استفاده می کردید نیز این امر می تونه به خاطر قطع داروها باشه و تا یکی ، دو دوره بعد از قطع مصرف اگر سیکلتون طبیعی و منظم نشد حتما به متخصص زنان مراجعه کنید. در این صورت شما بعد از این مدت قدرت باروری مجدد را به دست میاورید.
    هورمون مردانه این علائم را برای شما ایجاد نکرده است!!!!!
    پس حتما برای مراقبت های پیش از بارداری و اطلاع از اینکه آمادگی پذیرایی از یک مهمان را در رحم خود دارید بهتره به متخصص زنان از همین الان مراجعه کنید.
    با این کار با یک تیر دو نشان را می زنید:
    1- در صورت وجود بیماری یا اشکال در خودتون از آن آگاه می شوید و خیالتان راحت می شود.
    2- برای بارداری آمادگی بیشتری پیدا می کنید.
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید