شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تریگلیسیرید

1. با سلام و خسته نباسید
    همسر من 30 سالشه،متاسفانه طی 4 ماه اخیر تری گلیسیردش به شدت بالا رفته
    در آزمایش اول مقدارش 252 ،  آزمایش دوم 206،  سومین آزمایشش 361 و در آخرین آزمایش مجدد 206 بود. با مراجعه به پزشک مصرف قرص جم فیبروزیل رو آغاز کردن،ولی تاثیر چندانی نداشته، می خواستم ببینم راه دیگه ای وجود داره برای پایین  آوردن تریگلیسیرید. و اینکه همسرم دچار یبوسته آیا این مشکل خودش علتی بر بالا رفتن تریگلیسیرید می باشد؟ این رو هم اضافه کنم که همسرم گیاه خواره و از مواد روغنی بسیار کمی استفاده می کنه و اشتهاشم بسیار کمه
    لطفا" راهنماییم کنید
    ممنون

2. با سلام!
    دوست عزیز شما نگفتین چه مدته همسرتون از این دارو استفاده می کنن؟
    این دارو اثر اولیه ی خودش رو طی 2 تا 5 روز بعد از آغاز مصرف و اثر نهاییش رو بعد از 4 هفته بر روی بدن میذاره! اگر هنوز این مقدار نگذشته کمی صبر کنین و آیا شما آزمایش مجدد دادید که می فرمایید بهبودی در ایشون صورت نگرفته؟
    برای یبوست هر احتمالی میتونه باشه! استفاده از این دارو خودش ایجاد اختلالات گوارشی ممکنه کرده باشه ولی با توجه به رژیم غذایی همسرتون ، کمی تغییر در این رژیم غذایی لازمه تا به حل مشکل یبوست کمک بشه!
    در هر صورت گزینه ی اصلی که می تونه به شما کمک کنه پزشک معالج هست و ایشون با داشتن اطلاعات کافی از بیماری ایشون بهترین فرد برای درمان ایشون هستن.
    در صورتی که احساس می کنید دارو برای همسرتون فایده ای نداشته با پزشکشون در میون بذارین تا پیگیر قضیه بشن!
    معمولا استفاده از این داروها با رژیم غذایی مناسب خیلی کمک کننده ست. در خیلی موارد هم رژیم غذایی به تنهایی تاثیری بیشتر از درمان دارویی داشته.
    پس حتما با پزشک معالجتون مشورت کنید!
    در ضمن خودسرانه دارویتان را قطع نکنید چون ممکنه بعد از قطع ناگهانی میزان تری گلیسیریدتون ناگاهن خیلی بالا رود.
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. با سلام
    از زمانی که متوجه بالا بودن تریگلیسیرید شدیم با مراجعه به پزشک مصرف قرص رو شروع کرد یعنی همان 4 ماه، آخرین آزمایش هم مربوط به 28 اردیبهشت بود که مقدار تریگلیسیرید 206 بوده.
    من شنیدم که مصرف قرص جم فیبروزیل بر روی کبد اثرات بدی می زاره این گفته صحیحه یا خیر؟

4. chaste نوشته است: با سلام
    از زمانی که متوجه بالا بودن تریگلیسیرید شدیم با مراجعه به پزشک مصرف قرص رو شروع کرد یعنی همان 4 ماه، آخرین آزمایش هم مربوط به 28 اردیبهشت بود که مقدار تریگلیسیرید 206 بوده.
    من شنیدم که مصرف قرص جم فیبروزیل بر روی کبد اثرات بدی می زاره این گفته صحیحه یا خیر؟

سلام

این قرص فی البداهه به کبد آسیب نمی رساند
    اما برای کسانی که نارسایی کبد و کلیه و سنگ کیسه صفرا دارند منع مصرف دارد
    از طرفی مصرف توامانش با " لوواستاتين " می تواند به کلیه آسیب برساند
    همچنین با داروهای ضد انعقاد بهتر است مصرف نشود

در نهایت مصرف خودسرانه هیچ دارویی مجاز نیست و اگر متخصص تجویز کرده مشکلی نیست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. با سلام
    من میخواستم بدونم برای تریگلیسرید بالا و کلسترول به چه دکتر متخصصی باید رجوع کرد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید