شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیا تاییدیه وزارت بهداشت ملاک خوبی برای تایید یا رد یک محصول بهداشتی میباشد؟

1. سلام و درود بر شما

بسیاری از داروها و محصولات بهداشتی ممکن است بدلایل سیاسی یا تجاری در ایران مجوز و تاییدیه وزارت بهداشت یا سایر مراجع قانونی ذیربط را نداشته باشند در حالیکه ممکن است از کیفیت و استاندارد بسیار بالایی برخوردار بوده و یا برعکس در قالب تبلیغات بسیار خوب از طریق ماهواره یا شرکتهای اینترنتی به مصرف کنندگان معرفی شوند .
    در اینگونه موارد چه شاخصها و نشانه هایی در تشخیص مصرف کنندگان میتواند مد نظر قرار گیرد ؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    موضوع به سادگی فرمایش شما نیست هرچند بخشی از حرفهاتون دقیقا درسته
    مثال واضحش کپسول زینک پلاس هست .
    یکروز در تمام روزنامه ها از طرف وزارت بهداشت نوشته شد مصرف این دارو ( مکمل ) مضر هست و مجوز نداره و ...
    اون موقع زینک پلاس 4800 تومن الی 5000 تومن بود
    بعد از 2-3 ماه
    یک لیبل دوریالی تایید وزارت بهداشت روی اون محصول خورد و با قیمت 7800 الی 8000 تومان در تمام داروخانه ها بفروش رسید
    این بازی ها متاسفانه در سیستم بهداشت و دارو هست و بشخصه - این نظر شخصی منه - خیلی روی اون لیبل و تاییدیه حساب باز نمی کنم . در حقیقت من به تایید وزارت بهداشتمون بیشتر اطمینان دارم تا عدم تاییدش !

اما در مورد محصولات ماهواره ای
    خیلی از محصولات ابدا محصولات مورد تاییدی نیستند و صرفا با ذرق و برق خاصی تبلیغ می شوند . اصولا بذار یک چیز ساده بگم
    حتما در ماهواره بارها شنیدید که " این محصول 100% گیاهی و مورد تایید FDA امریکاست "
    اما این جمله ماهیتش دروغی هست . چرا ؟
    چونFDA بعنوان معتبرترین مرجع دارویی ، تنها روی محصولات دارویی شیمایی نظارت دارد و مسئول تایید داروهای گیاهی ارگان دیگریست ( CFSAN ) ! و اصلا در صلاحیت FDA نیست که داروی 100% گیاهی رو تایید کنه !!!!
    شما همین رو بگیر برو جلو تا ببینی چند درصد این تبلیغات مورد تایید FDA تقلبی و جعلی هستند .

من بشخصه دمپایی هم می خوام بخرم در مورد تحقیق می کنم
    اتفاقا بیشتر از اینکه نظرات سازنده ی کلا برام مهم باشه ، نظرات استفاده کننده ها برام جالب و ملاکه
    پس تنها راه فهمیدن صحت یک دارو
    اگر شیمیایی هست ، از طریق سایت FDA یا EMEA و اگر گیاهی هست از طریق ارگانهای مربوط ( مثل CFSAN که خوده FDA نیست و از زیر مجموعه های اونه ) باید مورد بررسی قرار بگیره

بنظر من به تمام تبلیغات ماهواره ای بخصوص شبکه های ایرانی با دیده تردید بنگرید . اینجوری ضرر نمی کنید و حتما قبل از خرید دارو در مورد اون تحقیق کنید ما اینجا بارها از کاربرها شنیدیم که پولهای زیادی بابت ژل و صابون و دمپایی و قرص و کرمی که در ماهواره دیده اند پرداخته اند بدون گرفتن کمترین نتیجه )

سایت FDA

سایت CFSAN

سایت EMEA

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید