شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلاف سنی در ازدواج

1. سلام
    از دوستان عزیز خواهش می کنم منو راهنمایی کنید
    من یه خواستگار دارم که ایشون از لحاظ شرایط مالی و موقعیت شغلی و اجتماعی یه ادم کامل هست (پزشک عمومیه) . ولی مسئله ای که هست ایشون 33 ساله هستن و باهم 14 سال اختلاف سنی داریم . به نظر شما این ازدواج صلاح هست ؟ از طرفی هم بهش علاقه دارم ولی همه می گن اختلاف سنی تون زیاده و از این حرفا . به نظرتون من باید چیکار کنم؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنین

2. FLANKER

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    میدونی دوست عزیز سن مهم هست ولی گاهی علاقه درست و اصولی طرفین میتونه زندگی خوبی رو به ارمغان بیاره......... صرف سن نمیشه حرف زیادی زد موارد بسیارند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوست عزیز
    مسئله اختلاف سن در ازدواج مسئله است که نمی شود به همین راحتی که آقای flanker مطرح کردند ازش گذشت.
    اما اختلاف سنی تا زمانی تاثیر خودش را در ازدواج نشان نمیدهد که مرد پا به سن 40 سالگی نگذاشته باشد.در این سن معمولا آقایان دچار تنش های روحی زیادی میشوند که از چمله این تنش ها سردی مزاجی،افسردگی،احساس نیاز به استراحت و تنهایی میتوان نام برد زمانی که خواستگار شما پا به سن 40 سالگی میگذارد تازه شما به سن 26 سالگی رسیده اید و  بهترین دوران زندگی شماست در صورتیکه خواستگار شما دیگه اینجور نیست!!
    یکی از اقوام نزدیکمان با مردی ازدواج کرده که 18 سال از خودش بزرگتر و پزشک عمومی میباشد در حال حاضر با توجه به اینکه این شخص مرد بسیار خوب و ایده آلی است این خانوم پشیمان و افسرده است و مدام به گلایه از زندگی اش میپردازد.
    این آقا با رنگ کردن موهای سفیدش و تراشیدن ریش های سفیدش سعی به جوان نگه داشتن خودش دارد و نگرانی این آقا از دست دادن خانوم جوانش است.
    خلاصه بگم خرج هایی میکند که هیچکدام تاثیر گذار نیست بیچاره هر چه سعی بر راضی کردن همسرش به  بچه دار شدن میکند بی فایده است.همسرش عقیده دارد که شوهرم پیر است و دیگر امکان باردار شدن سالم وجود ندارد.
    من نمیخواهم شما را ترغیب به ازدواج به این شخص یا جواب رد دادن به این شخص را بدهم من قصدم راهنمایی شماست به زندگی جاودانه.
    شاید این شخص بتواند شما را خوشبخت کند و هیچ یک از احتمالات موجود وجود نداشته باشد اما بهتر است عاقلانه فکر کنید زن و شوهر مکمل یکدیگرند پس باید از لحاظ اخلاق و روحیات با هم پیشروند.تفوت سنی باعث میشود که همسر شما وسط راه زندگی جا بماند.
    راه را برای خودتان و خواستگارتان پر از تلاطم نفرمایید.
    کبوتر با کبوتر باز با باز

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. خیلی سخته فقط از روی اختلاف سنتی قضاوت کرد دو نفر بهم می خورن یا نه
    خیلی فاکتورهای دیگه هست که باید لحاظ بشود . یکیش اختلاف سنی هست

اما چیزی که می خوام بگم اینه که
    یک خانم 30 ساله می تونه همسر مرد 42 ساله بشه
    یک خانم 18 ساله هم می تونه همسر مرد 30 ساله بشه
    هردو 12 سال اختلاف سنی دارد اما اولی کجا و دومی کجا ؟

یک خانم 30 ساله خیلی موارد زندگی برای تثبیت شده هست و بخوبی می دونه از زندگی چی می خواد و ...
    اما طبیعیه که یک دختر 18 ساله هنوز  بلحاظ روحی و فکر تثبیت نشده و 3 سال دیگه بکل عقاید و نظراتش عوض می شه و ... و از انتخاب 18 سالگیش احتمال پشیمون میشه
    بنظر من ازدواج رو باید گذاشت وقتی که آدم دقیقا بدونه از زندگی چی  می خواد
    و افکار و عقاید و ایده آل هاش تقریبا ثابت شده باشه
    البته در هر سنی انسان فکر می کنه این اتفاق براش رخ داده
    مثلا ما همینجا یه پسر 15 ساله داشتیم که وقتی بهش گفتم باید به بلوغ فکری برسی گفت من رسیدم !! و راستش منم نخواستم باهاش بحث کنم و چیزی نگفتم اما بعنوان یک پسر می دونم که یک پسر 15 ساله نگاهش به زندگی چه مدلیه و چقدر با 25 سالگیش متفاوته

در هرصورت درسته این چیزا استاندارد سنی نداره
    اما خیلی خیلی بیش از خیلی بعیده که دختر و پسر بخصوص پسر زیر 20 سال ( تخفیف دادم می خواستم بگم 22-3 سال ) واقعا به ثبات شخصیت نزدیک شده باشه
    تجربه در این زمینه حرف اول رو می زنه و باید زندگی کرد تا به یک پختگی نسبی رسید

بهرحال اختلاف سنی حتی اگر همیشه دردسر ساز نباشه
    در مورد شما جالب نیست اصلا . بذارید دستکم 2-3 سال بگذره اونوقت انتخاب بهتری خواهید کرد
    انتخاب همسر خریدن کیف و کفش نیست
    یک عمر زندگی کناره یک اشتباه ، بنظرم جهنمه

5. مرسی از راهنمایی دوستان .
    یه مسئله دیگه اینکه اصلاً از لحاظ سطح تحصیلات هم با هم یکی نیستیم .  این آقا دکتره ولی من فوقمم نگرفتم . از الان هیچی نشده داره برام تعیین تکلیف می کنه مثلاً میگه من دوست دارم زنم مثل خودم دکتر باشه تو لازم نیست این رشتتو ادامه بدی برو یکی از رشته های پزشکی یا پرستاری رو بخون یا مثلاً احساس می کنم می خواد منو محدود کنه میگه تو هم باید مثل من شاغل بشی زندگیمون مثل غربی ها باشه هردومون صبح بریم سرکار شب بیایم یا همش از پول حرف می زنه . نظرتون راجب این حرفا چیه ؟ به نظرتون جدا از اختلاف سنی این آقا فرد مناسبی برای زندگی هست؟

6. دوست عزیز یکی از بدیهای اختلاف سنی همینه که شوهری که سنش خیلی بالاتر باشه همسرش رو بچه فرض میکنه، توی مشکلات زندگی اون رو دخیل نمیکنه، برای تمام زندگی خودش تصمیم گیری میکنه و حتی خیلی چیزها رو هم به زنش تحمیل میکنه.
    به نظر من درست و عاقلانه تصمیم بگیر اگه تو واقعا میتونی با این فشارها و تحمیل ها زندگی کنی قبولش کن.گرچه شاید واقعا این آقا درست فکر کنه و ایشون به نسبت شما خیلی عاقل تر و جا افتاده تر باشن اما به نظر من زن و شوهر باید با هم زندگی رو بسازن نه اینکه یکی بسازه و اون یکی به دلیل اینکه بچه تره فقط ناظر زندگی باشه!
    و در ضمن با نظر آقای سامی هم خیلی موافقم که سن شما برای ازدواج اونهم با این تفاوت خیلی کمه.
    موفق باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام
    شما یه جوری حرف میزنین که اگه این آقا بخواد با من ازدواج کنه بدبخت می شه . مثلاً من بچم یا هنوز به لحاظ روحی و فکر تثبیت نشدم یا مثلاً هنوز عقلم ناقصه . ولی اگه این منو بچه فرض می کنه چرا می خواد باهام ازدواج کنه . یا مثلاً این آقا خیلی عاقل تر تشریف دارن بیاد من بچه رو بگیره حتماً براش دردسر می شم

8. سلام
    دوست عزیز واقعیت هایی در زندگی وجود دارد که انسان با انتقاد پذیر بودن باید آنها را قبول کند و سر لوحه زندگی اش قرار دهد.
    شما باید از این دوستان ممنون باشد که شما را راهنمایی میکنند.تمام راهنمایی های دوستان از روی دلسوزی و بر اساس تجربیات بدست آمده از زندگی خودشان یا اطرافیانشان است.
    شما به یک مشاور مراجعه بفرمایید میبینید که حرفهای همین دوستان را به شما میزند.
    کسی به شما نگفته با ازدواج با ایشان اون بنده خدا بدبخت میشود همه نظرشون بر اینه که اختلاف سنی زیاد باعث بروز مشکلات در زندگی میشود حال شما مختاری.............
    با این شخص ازدواج کنی یا نکنی فرقی به حال این کاربران عزیز نخواد کرد.
    حتما به یک مشاور خانواده مراجعه کن.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. helen68 نوشته است: سلام
    شما یه جوری حرف میزنین که اگه این آقا بخواد با من ازدواج کنه بدبخت می شه . مثلاً من بچم یا هنوز به لحاظ روحی و فکر تثبیت نشدم یا مثلاً هنوز عقلم ناقصه . ولی اگه این منو بچه فرض می کنه چرا می خواد باهام ازدواج کنه . یا مثلاً این آقا خیلی عاقل تر تشریف دارن بیاد من بچه رو بگیره حتماً براش دردسر می شم

هلن عزیزم سلام
    دوست عزیز اختلاف سنی یکی از فاکتورهایی هست که خیلی برای امر ازدواج مهم هست مخصوصا زمانی که اونقدر زیاد باشه که فرد را در دو نسل متمایز قرار بده هرچی باشه وقتی شما وارد قسمتی از سنی خاص خودتون قرار میگیرید این اقا از اون رنج در میاد زمانی که میخواهید در اون سن درک بشید ایشون شرایط درک اون سن را ندارند چون ازش خارج شدند هرچی هم بگیم سواد داره یا شعور، خود تحمل کسی و درک کاملش برای کسی که اصلا توی زمانش نیستی خیلی سخته برای هردوتون
    شما در سن شیطنت های جوانی هستید و ایشون یک اقا شدند که شیطنت های یک زن را ممکنه جلفی بدانند و دوست داشته باشند همسرشون خیلی خانم باشه و مثالههای از این قبیل
    در کل تفاوت سنی خیلی خیلی خوب نیست
    مخصوصا اینکه شما هنوز خیلی بزرگ نیستید اقای سامی خیلی خوب فرمودند اما حرفی از بچگی شما نشد اما خیلی خوبه که بدونید یک انسان 60 ساله فرد 40 ساله را جوان میداند یک 40 ساله یک 20 ساله را بچه میداند و یک 20 ساله یک بچه 10 ساله را نی نی میداندو میگوید دهنت هنوز بوی شیر میده این یک حس درونی هست که فرهنگ و تربیت هم تشدیدش میکنه پس انتخاب فردی با سنی بیشتر از خودتون اگر اشتباه نباشه خیلی خیلی اگاهی میخواهد اگاهی دو طرفه نه فقط از طرف شما
    اما انتخاب شما سخت تر شده چون این اقا چیزی میخواهد که فعلا شما ندارید ایشون الان شما رو باید بخواهد نه انچه که در اینده خواهی شد شایدم نتوانی شد اون موقع چه میکنه؟
    اما عزیزم از من به شما نصیحت با کسی ازدواج کن که ایشون شرایط شما را بپذیرند ان هم در زمانی که انتخاب میشویدنه در زمان اینده و رویاگونه و  شرایطی غیر قابل پیش بینی براتون تعیین کنند  
    کسی را انتخاب کن که همانگونه که هستی بخواهدت نه آنگونه که خواهی شد ازدواج شوخی نیست انتخاب سرنوشت سازیه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید