شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد قرص FINASTERIDE (پروپشیا هندی)

1. با سلام خدمت آقاي دكتر  رهام:
    يك سوال داشتم و آن اين بود كه من پسري مجرد 21 ساله هستم كه قر ص FINASTERIDE را به مدت يك سال مصرف كردم وتا حدودي هم موثر بود ولي به علت اينكه اين قرص روي توان جنسي اثر مي گذرد لذا نسبت به قطع قرص به صورت ناگهاني اقدام كردم و الان كه حدود 3ماه از ترك من مي گذرد دچار ريزش مو شديدي شده ام لذا از شما درخواست راه حل داشتم كه چه كار كنم به نظر شماآيا به دكتر ديگري مراجعه كنم يا داروي ديگري مصرف كنم؟
    لازم به ذكر است كه من حدود 1 سال تحت نظر يك پزشك بودم وبه دليلي كه ذكر شد اقدام به قطع دارو كردم.

2. سلام

دوست عزیز استفاده از پروپشیا ( فیناستراید 1 میلی گرم ) برای درمان ریزش مو یکی از روشهای مرسوم و مورد تایید FDA هست .
    در بروشور این داروها آمده که این دارو تا وقتی موثر است که مصرف بشود و بعد از قطع آن - بعد از مدتی - تاثیر دارو از بین رفته و موها شروع به ریزش می کنند .

شما از ترس کاهش میل جنسی دارو رو قطع کردید یا واقعا دچار کاهش شدید ؟

در نهایت تنها داروی خوراکی مورد تایید برای درمان ریزش مو همین فیناستراید 1 میلی گرم هست و داروهای دیگری که تایید خاصی هم ندارند اگر بیش از فیناستراید 1 میلی گرم روی میل جنسی تاثیر نگذارند کمتر از اون هم تاثیر نمی گذارند

شما باید به متخصص مراجعه کنید و از داروهای تاپیکالی ( موضعی ) جایگزین مثل ماینوکسیدیل یا قطره های گیاهی مثل سینره و ایروکس و ... استفاده کنید
    در کنار اینها می تونید از مکملهای خوراکی هم مثل زینک پلاس و ... با تشخیص متخصص استفاده نمایید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید