شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افزايش وزن به دليل مسايل هورموني

1. سلام،
        مدت 4 ماه است كه من تصميم به بارداري گرفتم اما در عرض اين 4 ماه بدون تغيير در ميزان تغذيه و تحرك با افزايش وزني حدود 3 كيلو روبرو شدم. كه اين اضافه وزن تا به حال سابقه نداشته و به نظرم غير عادي است.(لازم به توضيح است كه در 2 سال اخير جلوگيري بصورت طبيعي صورت گرفته و از هيچ دارويي استفاده نشده.)  حال با عنايت به اين مسئله علت افزايش وزن ميتواند به دليل عدم جلوگيري از بارداري باشد؟

لطفا راهنمايي كنيد.

2. farzaneh_00 نوشته است: سلام،
        مدت 4 ماه است كه من تصميم به بارداري گرفتم اما در عرض اين 4 ماه بدون تغيير در ميزان تغذيه و تحرك با افزايش وزني حدود 3 كيلو روبرو شدم. كه اين اضافه وزن تا به حال سابقه نداشته و به نظرم غير عادي است.(لازم به توضيح است كه در 2 سال اخير جلوگيري بصورت طبيعي صورت گرفته و از هيچ دارويي استفاده نشده.)  حال با عنايت به اين مسئله علت افزايش وزن ميتواند به دليل عدم جلوگيري از بارداري باشد؟

لطفا راهنمايي كنيد.

سلام

البته قدیمی ها معتقد بودند دختر که ازدواج می کنه - رابطه جنسی برقرار می کنه - به اصطلاح یک آبی زیر پوستش میره و چاق میشه اما افزایش وزن 3 کیلو طی 4 ماه ، خیلی هم افزایش وزن عجیب و غریبی نیست . کافیست شما کمی بیش از قبل کالری دریافت کنید و یا کمی تحرکتون کمتر شده باشه
    بهرحال بنظر من نقش تغذیه و تحریک قاعدتا پررنگتر از نقش رابطه بدون جلوگیری هست .

3. سلام،
    من هنوز توجيه نشدم. آيا اين مسئله ميتواند عامل چاقي شود يا نه؟
    لطفا راهنمايي كنيد.

4. farzaneh_00 نوشته است: سلام،
    من هنوز توجيه نشدم. آيا اين مسئله ميتواند عامل چاقي شود يا نه؟
    لطفا راهنمايي كنيد.

سلام،
    جلوگیری شما به صورت طبیعی بوده است، پس الان هم تغییر خاصی در روند هورمونی شما ایجاد نشده است که اضافه وزن ارتباطی با آن داشته باشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید