شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفع هماتوم بیضه

1. سلام خسته نباشید آقای دکتر

متاسفانه شوهرم هفته پیش در یک تصادف بیضه هایش و اطراف آن دچار هماتوم شده است.طبق عکس رادیولوژی مجرای اسپرم سالمه.ولی خیلی ورم داره.طبق دستور اورولوژیست بیضه را به سمت بالا نگه می داریم تا خونابه ها جذب بشه که به تدریج داره این اتفاق می افته.
    سوال اول چه راه دیگری برای رفع سریع این مساله هست؟
    سوال دوم آیا این مساله روی اسپرم سازی و فعالیت دوباره جنسی او اثر میذاره؟
    در حال حاضر در بستر و دچار شکستگی پا هیچگونه تحریکی روی آلت او تاثیر نمیذاره و حالت نعوظ(اگر درست نوشته باشم) پیدا نمی کند هردو نگران هستیم آیا بعد از رفع هماتوم خوب میشه؟در ضمن قبلا گغته بودم که ایشون واریکوسل درجه1و2در دو طرف، قبل از تصادف داشت.

با آرزوی سلامتی همیشگی برای شما خواهشمندیم پاسخ دهید.

2. saharbarg نوشته است: سلام خسته نباشید آقای دکتر

متاسفانه شوهرم هفته پیش در یک تصادف بیضه هایش و اطراف آن دچار هماتوم شده است.طبق عکس رادیولوژی مجرای اسپرم سالمه.ولی خیلی ورم داره.طبق دستور اورولوژیست بیضه را به سمت بالا نگه می داریم تا خونابه ها جذب بشه که به تدریج داره این اتفاق می افته.
    سوال اول چه راه دیگری برای رفع سریع این مساله هست؟
    سوال دوم آیا این مساله روی اسپرم سازی و فعالیت دوباره جنسی او اثر میذاره؟
    در حال حاضر در بستر و دچار شکستگی پا هیچگونه تحریکی روی آلت او تاثیر نمیذاره و حالت نعوظ(اگر درست نوشته باشم) پیدا نمی کند هردو نگران هستیم آیا بعد از رفع هماتوم خوب میشه؟در ضمن قبلا گغته بودم که ایشون واریکوسل درجه1و2در دو طرف، قبل از تصادف داشت.

با آرزوی سلامتی همیشگی برای شما خواهشمندیم پاسخ دهید.

سلام

مشکل دقیقا برای بیضه ها پیش آمده یا شکستگی آلت هم رخ داده ؟ البته اگر تصادف بوده باشه که شکستگی آلت معنی خاصی نداره

پاسخ سوال اول : معمولا تمام آن چیزی که برای این موارد لازم هست باید در ساعتهای اول بصورت اورژانسی انجام گیرد که حتما گرفته . از جمله استفاده از کیسه یخ برای جلوگیری از افزایش خونریزی و تورم و اگر متخصص لازم دونسته باشه - اگر لازم بوده - تخلیه هماتوم . تخلیه هماتومها - البته بسته به شدتشان - در شکستگی آلت معمولا مورد توجه هست چون باقی ماندش احتمالا مصادف خواهد بود با تبدیل به فیبر شدن و این برای عملکرد آلت تناسلی مشکل بوجود می آورد
    خلاصه در حال حاضر تنها همان دستور متخصص و پرهیز از زور زدن و برداشتن اجسام سنگین و استراحت دادن به اعضای تناسلی به کمک ایشان می آید
    ضمنا خونریزی در کیسه بیضه می تواند باعث بروز عفونت شود و حتما پزشک متخصص در این زمینه هم تمهیداتی درنظر گرفته . شما هم مراقب باشید با مشاهده هر مورد مشکوکی حتما پزشک رو در جریان بگذارید

پاسخ سوال دوم : شما برای تحریک کردن و کارهایی شبیه فعالیت جنسی از دکتر مجوز گرفتید ؟ معمولا در اینگونه موارد توصیه می شود یک مدتی خویشتنداری کنید و از تحریک کردن و معاشقه بپرهیزید
    اینکه آیا آسیب به بیضه ها چقدر جدی بوده و چقدر برای ایشون می تونه مشکل بوجود بیاره اگرچه ممکن است بسته به شدت ضایعه همین الان هم توسط متخصصی که ایشان را ویزیت کرده و احتمالا سونوگرافی بعمل آورده مشخص شود اما در نهایت جواب قطعی وقتی مشخص می شود که تورم بیضه کاهش پیدا کند و خونریزی های زیر جلدی جذب شوند . آنگاه متخصص با بررسی کیسه بیضه و آنالیز مایع منی به شما خواهد گفت که مشکلی هست یا نه
    بنظر من اگر مشکل خیلی خیلی حاد بود احتمالا بیضه های ایشون رو خارج می کردند و الان بهتره نگران نباشید و دوران نقاهت رو مطابق دستور پزشک طی کنید تا ببینید در آینده چی پیش میاد

در مورد نعوظ هم چه دل خجسته ای دارید شما
    دوست ما یک چهارشنبه سوری رفت بیرون و مورد اصابت ترقه قرار گرفت تا دوماه بعدش ناتوانی داشت حالا بعد از اون تصادف و در حالیکه دست و پا شکسته هستند و بیضه متورم است و خونریزی کرده و ... دیگه چه انتظاری دارید ؟
    اگر به خود آلت و کپسولهای خونی آن آسیب نرسیده باشد احتمالا جای نگرانی نیست و به مرور این جریان درست خواهد شد

توصیه من اینه که نقاهت رو عینا مطابق دستور پزشک طی کنید
    در هیچ موردی عجله نداشته باشید
    احتمالا و به امید خدا به مرور همه چیز درست خواهد شد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. با سلام و خسته نباشید
    از پاسخ شما ممنونم.ضربه مستقیما به قسمت بیضه و آلت برخورد نکرده بلکه فشار کمربند ایمنی و ضربه به شکم و قسمت ران موجب خونریزی در قسمت ران و بالای آلت شده که ایجاد هماتوم در بیضه کرده است.خدا را شکر مشکلی برای اعضای داخلی پیش نیومده.
    در مورد تحریک هم خودش خیلی ترسیده بود و این کار را می کرد تا نتیجه ببینه که تا حدودی هم دید.ولی نظر شما رو در مورد خویشتنداری بهش گفتم و اطاعت امر نمود.
    بخش اعظم خونابه ها جذب شده و آنتی بیوتیک مصرف می کنه.کمی درد در این قسمتها داره و سوزش در قسمت ران.
    و سوال جدید دارم:
    اینکه من پریودهای منظم وگاهی با یکی دو روز تاخیر دارم.وسط سیکلم علائم تخمکگذاری (درد زیر شکم،بزرگ و دردناک شدن سینه،افزایش ترشحات رقیق)دارم.ممکنه بدن من تخمک تولید نکنه؟ویا اندازه تخمک مناسب جهت لقاح نباشه؟از کجا باید بفهمم من مشکلی ندارم؟عفونت ندارم و آزمایش پاپ اسمیر من موردی نداشته.

درد در ناحیه سینه و بزرگ شدن آن از وسط سیکل تا زمان شروع سیکل بعدی ادامه داره!آیا این طبیعیه؟

و سوال بعد،من تا کی کاربر جدید محسوب میشم و محدودیت دارم؟

*از اینکه وقت خود رو درخدمتگذاری به مردم می گذرونید و به سوالات پاسخ می دهید نهایت تشکر را دارم.
    با آررزوی سلامتی همیشگی برای شما*

4. سلام

دوست عزیز لطفا سوالتون رو در ادامه تاپیکی مرتبط و یا جداگانه و با عنوانی مرتبط که نشان دهنده محتوی سوال باشد مطرح کنید .
    سوالهایی که در تاپیک بی ارتباط مطرح شوند یا عنوان مناسبی نداشته باشند حذف خواهند شد

ضمنا در مورد درجات کاربرها هم می تونید از طریق لینک زیر اطلاعات کسب کنید

درجات کاربری

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید