شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سفیدی مو سکه ای

1. باسلام
    من پسری 22ساله هستم که از حدود یک سال پیش تعدادی از مو های من سفید شد. این سفیدی مو به صورت سکه ای و در وسط فرق سرم قرار دارد .میخواستم بپرسم درمان این عارضه چیست ؟
    با تشکر.

2. .
    .
    .كمبود ويتامينهایي مانند C، B5، اسيد فوليك و ويتامين A باعث سفيدي زود هنگام موي سر مي‌شود.
    به هنگام تغذیه کامل فوليكول مو، موي سالم ايجاد می شود ولي هنگام تغذيه ناقص اين بخش، سلولهاي اين ناحيه دچار سوء تغذيه شده و به تدريج مي‌ميرند و يا وظيفه خود را به درستي انجام نمي‌دهند.
    كاهش نمك مصرفي،‌ حذف يا محدود كردن مصرف اسيد چرب اشباع، كاهش مصرف آجيل، شكلات، غذاهاي سرخ كردني و پرادويه و مصرف فراوان آب، سبزي و ميوه تازه مي‌تواند در جلوگيري از سفيد شدن مو و ريزش آن، ابتلا به شوره سر و شكنندگي مو مفيد باشد

3. سلام!

2 ماه پیش متوجه شدم دقیقا زیر ناف موهاش به قطر چند سانتیمتر ریخته! اما با کمی دقت میشد فهمید که موهاش خیلی نازک و سفید یا بی رنگ شده!، زیاد پی گیرش نشدم! تا اینکه به روی شکمم هم صرایت کرد و چند جا هم از اونجا موهاش به این صورت شد! روی صورت (ریش) هم به قطر 1 سانتیمتر چند جا اینطوری شده بود! رفتم دکتر پوست ! گفت واسه عصبی بودنه! گفت زیاد عصبی میشی؟ گفتم تقریبا!
    3 تا آمپول داد و یه دارو که باید میدادم تا داروخانه برام بسازه و گفته بود که هر روز 2 مرتبه روی اون نواحی بزنم!
    اسم آمپول ها "متیل پردنیزولون استات" بود !اما اسم اون داروی دست ساز رو نمیدونم روش هم خیلی ناجور و بد خط نوشته!
    حالا بد از گذشت 1 ماه و چند روز کماکان مشکل پا برجاست و حتی هیچ بهبودی نسبی هم حاصل نشده! تازه بدتر هم شده (!)

تقریبا 1 سال پیش هم روی کیسه بیضه قارچ داشتم که با مراجعه به دکتر پوست رفع شد!
    می تونه دلیل ریزش مو ها قارچ باشه؟

ممنون!

4. Farzad137 نوشته است: سلام!

2 ماه پیش متوجه شدم دقیقا زیر ناف موهاش به قطر چند سانتیمتر ریخته! اما با کمی دقت میشد فهمید که موهاش خیلی نازک و سفید یا بی رنگ شده!، زیاد پی گیرش نشدم! تا اینکه به روی شکمم هم صرایت کرد و چند جا هم از اونجا موهاش به این صورت شد! روی صورت (ریش) هم به قطر 1 سانتیمتر چند جا اینطوری شده بود! رفتم دکتر پوست ! گفت واسه عصبی بودنه! گفت زیاد عصبی میشی؟ گفتم تقریبا!
    3 تا آمپول داد و یه دارو که باید میدادم تا داروخانه برام بسازه و گفته بود که هر روز 2 مرتبه روی اون نواحی بزنم!
    اسم آمپول ها "متیل پردنیزولون استات" بود !اما اسم اون داروی دست ساز رو نمیدونم روش هم خیلی ناجور و بد خط نوشته!
    حالا بد از گذشت 1 ماه و چند روز کماکان مشکل پا برجاست و حتی هیچ بهبودی نسبی هم حاصل نشده! تازه بدتر هم شده (!)

تقریبا 1 سال پیش هم روی کیسه بیضه قارچ داشتم که با مراجعه به دکتر پوست رفع شد!
    می تونه دلیل ریزش مو ها قارچ باشه؟

ممنون!

دوست عزیز این بیماری تنها علتش عصبی شدن هست و باید سیکل خودش رو طی کنه
    شما بهتر هست که دوره درمانتون را کامل کنید و از عصبی شدن های شدید و غیر منتظره خودداری کنید و فرصت بدید تا زمان بگذره معمولا این حالت پریدگی رنگ در قسمت هایی از پوست و مو به علت کم شدن رنگ دانه های پوست به علت عصبی شدن هست و این داروها سبب میشه که پوست تحریک بشه تا رنگدانه هاش بکار بیفتن تا اونجا که من میدونم داروهای درمانشم عوارض داره که خیلی خوشایند نیست پس بهتر هست فقط به خودتون فرصت بدید تا سیکلشو رد کنه عصبی نشید ویتامین e و اسید فولیک بخورید برای ارامش اعصابتون هم شربت عرق بیدمشک مصرف کنید سعی کنید با ورزش و رفت و امدهای خوب ارامشتون را حفظ کنید
    زمان درمانشم طولانی هست خیلی عجله نکنید اما چیز مهمی نیست خیلی ها دچار میشوند خود من هم در صورتم لکه امد و بعد چند سال درست شد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید