شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تاثیر قطره لیمو ترش وزیره در کاهش وزن

1. reza911

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ایا قطره لیمو ترش وقطره زیره که بعضی از پزشکان در رژیمهای غذایی تجویز میکنن واقعاً در کاهش وزن و
    از بین بردن چربیها تاثیر داره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. reza911 نوشته است: سلام
    ایا قطره لیمو ترش وقطره زیره که بعضی از پزشکان در رژیمهای غذایی تجویز میکنن واقعاً در کاهش وزن و
    از بین بردن چربیها تاثیر داره

سلام

من نمی خوام درمورد صحت تاثیر قطره لیموترش در کاهش وزن صحبت کنم چون نیازمند تحقیقات بسیاری هست که فکر کنم هیچوقت این تحقیقات صورت نگرفته و خلاصه استفاده از این قطره بطور علمی برای کاهش وزن توصیه نمیشه

در سایت داروسازی باریج ( سازنده قطره لیموترش ) آمده

مکانيزم تاثير؛ عمدتاً افزايش ترموژنز( افزايش سرعت متابوليسم و تسهيل ليپوليز) و نيز سرکوب گرسنگي ذکر شده که مورد اخير بخصوص با مصرف مقادير زياد و در کساني که مواد موثره به سهولت از سد خوني- مغزي عبور ميکنند، آشکارتر است

منبع : سایت باریج

بنظر من حتی اگر تاثیر لیموترش در بالا رفتن سوخت و ساز بدن صحیح باشد و البته اگر این تاثیر نسبت به عوارض جانبیش مثل افت فشار خون و تاثیرش روی حافظه کوتاه مدت ( که قبلا جزو عوارضش ذکر شده بود و الان نیست ) بازهم شهرتی که فرضا چای سبز و قهوه ( کافئین ) در بالابردن متابولیسم دارند رو لیموترش نداره

پس اگر دنبال چیزی شبیه چربی سوز هستید . بنظر من بهتره ابتدا چای سبز رو انتخاب کنید و اگر نشد استفاده از قهوه هم خوب ( و در هیچ کدوم بخصوص در مصرف قهوه زیاده روی نکنید )

امروزه قرص چای سبز هم در داروخانه ها ( عمدتا داروخانه گیاهی ) بصورت ایرانی و خارجی موجود هست
    و در نهایت از هیچکدوم این ترکیبات انتظار معجزه نداشته باشید

اگر رژیم اصولی و ورزش رو در دستور کار نداشته باشید با هیچکدوم این ترکیبات وزن کم نخواهید کرد اما چای سبز و قهوه ( یکساعت پیش از شروع ورزش ) در کنار رژیم اصولی حتما به شما کمک خواهد کرد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید