شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مراقبت از پوست حساس

1. سلام. من خانمی 32 ساله با پوستی نسبتا خشک هستم. مشکل من این است که با کوچکترین تماس با آفتاب و سرما صورتم خصوصا نوک بینی و گونه هایم میسوزد و قرمز میشود و  و از حدود 2 سال پیش که توی هوای زمستان به خاطر خشکی و سردی بیش از حد هوا روی گونه هایم حالت سوختگی قرمز مانند بوجود آمد که لکه  آن  بعد از چند وقت قهوه ای شد و  حالا دوتا لکه قهوهای روی گونه هایم است که با گرما و سرما شدت می یابد.
    آیا این لکه ها درمان دارند؟ آیا تغییرات هورمونی معمول در خانمها روی آن تاثیر دارد؟ یک ضد آفتاب خوب برای من معرفی کنید من اوایل اوریج  استفاده میکردم. ولی حالا مای. در ضمن زمینه مشکل پوستی پسوریازیس  را دارم.ممنونم

2. esdha نوشته است: سلام. من خانمی 32 ساله با پوستی نسبتا خشک هستم. مشکل من این است که با کوچکترین تماس با آفتاب و سرما صورتم خصوصا نوک بینی و گونه هایم میسوزد و قرمز میشود و  و از حدود 2 سال پیش که توی هوای زمستان به خاطر خشکی و سردی بیش از حد هوا روی گونه هایم حالت سوختگی قرمز مانند بوجود آمد که لکه  آن  بعد از چند وقت قهوه ای شد و  حالا دوتا لکه قهوهای روی گونه هایم است که با گرما و سرما شدت می یابد.
    آیا این لکه ها درمان دارند؟ آیا تغییرات هورمونی معمول در خانمها روی آن تاثیر دارد؟ یک ضد آفتاب خوب برای من معرفی کنید من اوایل اوریج  استفاده میکردم. ولی حالا مای. در ضمن زمینه مشکل پوستی پسوریازیس  را دارم.ممنونم

سلام

ببین دوست عزیز پوست حساس مراقب زیادی می خواد
    شما باید در تمام طول روز بخصوص از ساعت 11 الی 4 بعد از ظهر و بخصوص در فصول گرم ، از کرم ضدآفتاب مناسب پوستتون استفاده کنید . یعنی اگر پوستتون چربه از ضدآفتاب فاقد چربی و ...
    همچنین سرمای شدید حتما مرطوب کننده استفاده کنید
    در مورد مارک هم خیلی نباید متفاوت باشه و مهم اینه که محصول به پوست شما بسازه یا نه
    کرم مای هم مارک بدی نیست و البته مشخصه که مارک اوریج معتبرتره . در ایران SPF 30 مناسب هست و شما با این SPF هرمارک مورد تایید وزارت بهداشتی رو استفاده کنید ، جواب خواهید گرفت

و در نهایت لک های صورت گاهی هم به مشکلات هورمونی و کبدی و ... مربوط می شوند اما بعید می دونم دو تا لک به این چیزا ربط داشته باشه . کاری که شما می کنید اینه که تشریف می برید متخصص پوست ، ایشون شما رو ویزیت می کنن و علت لک ها رو تشخیص می دهند و به احتمال زیاد با استفاده از کرمهای لایه بردار ( و صد البته مراقب پوست با ضدآفتاب ) این لکها از بین می روند ...
    استفاده مرتب از ضدآفتاب در کم رنگتر شدن این لکه ها موثره
    کرم لایه بردار هم می تونه بهتون کمک کنه
    و در نهایت لیزر و ...
    خلاصه کلی راه و روش هست
    که باید زیر نظر متخصص انجام بشه .
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید