شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استخوان ساق پا و وزن زیاد

1. سلام. من 32 سالمه. قد 162 و وزن 87  میدانم اضافه وزن دارم. اول اینکه چطوری بفهمم من در روز چند کالری باید مصرف کنم؟ استخوان ساق پای راستم در قسمت  جلو  حدود 10 سانت پایینتر از زانو فرو رفتگی ایجاد شده  که به صورت قایق است منظورم که یک دفعه گود نشده و  براحتی به چشم می آید خصوصا موقع دامن پوشیدن  علاوه بر این باعث درد و فشار بر زانو میشود آیا با حاملگی این مشکل شدیدتر میشود؟ ممنونم.

2. esdha نوشته است: سلام. من 32 سالمه. قد 162 و وزن 87  میدانم اضافه وزن دارم. اول اینکه چطوری بفهمم من در روز چند کالری باید مصرف کنم؟ استخوان ساق پای راستم در قسمت  جلو  حدود 10 سانت پایینتر از زانو فرو رفتگی ایجاد شده  که به صورت قایق است منظورم که یک دفعه گود نشده و  براحتی به چشم می آید خصوصا موقع دامن پوشیدن  علاوه بر این باعث درد و فشار بر زانو میشود آیا با حاملگی این مشکل شدیدتر میشود؟ ممنونم.

سلام
    در مورد محاسبه وزن ایده آلتون می تونید از لینک زیر استفاده کنید
    http://www.roham.ws/web/bmi.html

در مورد محاسبه کالری
    دکتر گيتي بهدادي پور،كارشناس تغذيه در گفتگوی اختصاصی با سامانه خبری سلامت نیوز راه های محاسبه انرژی روزانه را توضیح می دهند.

1-ابتدا انرژی پايه را حساب می کنيم( با استفاده از فرمول هريس بنديکت):
    (سن×4.7)-(قد×1.7)+(وزن×9.6)+55=برای زنان
    (سن×6.Cool-(قد×5)+(وزن×13.7)+66= برای مردان
    (قد را به سانتيمتر و وزن را به کيلوگرم در نظر می گيريم)

2-سپس فاکتور فعاليت را برای فرد تعيين می کنيم:
    -برای افراد بسيار غير فعال= 1.3
    -برای افرادی که کمی فعال هستند= مردان: 1.6 / زنان: 1.5
    -برای افرادی که فعاليت متوسط دارند= مردان: 1.7 / زنان: 1.6
    _برای افرادی که فعاليت سنگين دارند=مردان: 2.1 / زنان: 1.9

3-انرژی پاِيه را درفاکتور فعاليت ضرب می کنِيم. کالری مورد نياز روزانه بدست می آيد.
    65-55% اين کالری را برای کربو هيدرات 30-25% را برای چربی و20-15% آن را برای پروتئين در نظر می گيريم.

برای محاسبه وزن نرمال به طريق زير عمل می کنيم:

(اختلاف قد از 150×0.9)+45=زنان-
    (اختلاف قد از 150×1.1)+48=مردان-

منبع : سلامت نیوز
    .....

در مورد مشکل گود شدن استخوان ساق پاتون نمی تونم کمکی بکنم . چیزی به ذهنم نمی رسه جز اینکه به متخصص ارتوپد ارجاعتون بدم
    و در مورد مشکل زانو تاپیک زیر رو مطالعه کنید

http://www.roham.ws/web/ftopicp-15045.html

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید