شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

1. سلام من شبها قرص دیلتیازم 60.روی .ویتامین ای وفرفولیک میخورم با هم تداخل داروویی دارن یا نه ؟ ممنون

2. mamanamirreza نوشته است: سلام من شبها قرص دیلتیازم 60.روی .ویتامین ای وفرفولیک میخورم با هم تداخل داروویی دارن یا نه ؟ ممنون

سلام

انشالله که این قرصها رو با تجویز پزشک استفاده می کنید دیگه ؟

بطور کلی بهتره قرصهایی که در جذب بهتر به همدیگر کمک نمی کنند رو با فاصله زمانی استفاده کنید .
    مثل ویتامین سی در جذب بهتر روی و ویتامین ای موثره و  حالا شما اگر اینا رو باهم میل کنید مشکلی نیست ولی در مورد بقیه توصیه می کنم فاصله لااقل 2 ساعته رو رعایت کنید

روی و ویتامین ای که مشخص هستند چی هستند . فرفولیک هم ترکین آهن و اسید فولیک هست . دیلتیازم هم روی فشار خون کار می کنه

در مورد تداخل دیلتیازم و فرفولیک چیزی نمی دونم و توصیه می کنم همون فاصله رو رعایت کنید اما در مورد روی و آهن مطلب :

قبل از اينكه از مكمل های روی استفاده كنيد يا پزشك متخصص تغذيه مشورت كنيد. وقتي شما بهترين فايده را از مكمل هاي روی ميبريد كه آن را با آب و يا آب ميوه (نه با شير) در بين غذاها مصرف كنيد و همزمان با مكمل هاي آهن و كلسيم،‌ آنها را مصرف نكنيد. اگر براي معده شما مشكل ايجاد كرده باشد مي توانيد آنرا همراه غذا مصرف كنيد.
    مصرف زیاد روی می‌تواند با جذب مس تداخل کرده و باعث کمبود مس شود. این مسئله به میزان آهن بدن اثر گذاشته و می‌تواند منجر به کم خونی شود.
    مصرف زیاد آهن و مس با جذب روی تداخل می‌کند. روی با جذب فولات تداخل دارد. قبل از مصرف روی یا هر مکمل دیگر با پزشکتان مشورت کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید