شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خوردن آب دریا در دوران بارداری

1. با سلام ، من شنیده ام که خوردن مقداری آب دریا در دوران بارداری مادر ، برای افزایش هوش کودک مفید می باشد .
    لطفاً صحت و یا عدم صحت این موضوع را با دلیل پزشکی برای بنده بیان کنید .
    متشکرم

2. abbas2518 نوشته است: با سلام ، من شنیده ام که خوردن مقداری آب دریا در دوران بارداری مادر ، برای افزایش هوش کودک مفید می باشد .
    لطفاً صحت و یا عدم صحت این موضوع را با دلیل پزشکی برای بنده بیان کنید .
    متشکرم

با سلام
    من تا بحال چنین چیزی نشنیدم و فکر نمیکنم درست باشه
    تصور نوشیدن آب دریا که همش بوی ماهی میده و پر از آشغالهایی است که مردم ریختند و با لجن رنگش عوض شده برای یک ادم معمولی وحشتناکه چه برسه برای یک خانم حامله که در این زمان معدش هم حساس میشه و به قولی ویار داره و حالت تهوع
    اما در مجموع نوشیدن آب به مقدار کافی و یکم بیشتر برای خانم باردار خیلی خوبه و نیز برای همه
    ولی نوشیدن اب دریا رو توصیه نمیکنم شاید اب دریا حاویه  ویتامین و املاح باشه اما دلیل نمیشه بنوشیش
    پس همون ابی که از شیر ظرفشویی میاد رو بنوشند کافیه و راه برای باهوش کردن بچه به صورت منطقی زیاده
    مثل خوردن میوه انگور مصرف معجون کنجد عسل  و زغفران و خوردن یک حبه کندر در روز

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام

آب دریا مینرالهای مختلفی داره و از همه بارز تر ید هست
    اما شما می تونید همین مینرالها و املاح و اصلا همین ید رو از مکمل ها هم بصورت بهداشتی و استاندارد دریافت کنید .
    ولی اگر بشکل عجیب و غریبی به این گفته هایی که فکر نمی کنم علمی هم باشند اعتقاد دارید حتما آب دریا رو اول بجوشانید بعدشم سعی کنید از اواسط دریا این آب رو تهیه کنید ( هرچند هنوزم می گیم نکنید بهتره ، بخصوص الان که دریاها به انواع آلودگی های فیزیکی و شیمیایی دچار هستند )

ولی
    خوردن ماهی در دوران بارداری و اصولا در تمام عمر بسیار مفید خواهد بود و شما اغلب مواد موجود در آب دریا رو در ماهی هم خواهید یافت .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. sami28 نوشته است: سلام

آب دریا مینرالهای مختلفی داره و از همه بارز تر ید هست
    اما شما می تونید همین مینرالها و املاح و اصلا همین ید رو از مکمل ها هم بصورت بهداشتی و استاندارد دریافت کنید .
    ولی اگر بشکل عجیب و غریبی به این گفته هایی که فکر نمی کنم علمی هم باشند اعتقاد دارید حتما آب دریا رو اول بجوشانید بعدشم سعی کنید از اواسط دریا این آب رو تهیه کنید ( هرچند هنوزم می گیم نکنید بهتره ، بخصوص الان که دریاها به انواع آلودگی های فیزیکی و شیمیایی دچار هستند )

ولی
    خوردن ماهی در دوران بارداری و اصولا در تمام عمر بسیار مفید خواهد بود و شما اغلب مواد موجود در آب دریا رو در ماهی هم خواهید یافت .

با سلام
    در مورد ید باید بگم که پیاده روی در کنار دریا و اقامت در کنار ساحل و افتاب گرفتن در انجا به علت ید موجود در هوا و ویتامین د موچود در نور افتاب خیلی خیلی برای رشد جنین و نیز نوزاد خوب است و معمولا اگر نوزادی با وزن پایین و ضعیف بدنیا بیاد و بتونه مدتی در کنار دریا بگذرونه میتونه به رشد نرمال و خوبی برسه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید