شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ف.ت.ی.ش بیمار گونه چیست ؟(چند مقاله از بیماری ف.ت.ی.ش)

1. سلام خدمت دوستان عزیز
    مدتی است که شاهد ارسال سوالاتی در مورد ف.ت.ی.ش هستیم که بسیاری از دوستان اطلاعات کافی در مورد این بیماری ندارند.
    لازم دونستم که در مورد این بیماری هر جوری که شده مقاله ای تهیه کنم.متاسفانه عبارت ف.ت.ی.ش ف.ی.ل.تر شده علتش هم اینه که اشخاصی هستند که تبلیغات گسترده ای نسبت به این رفتار دارند که سعی در خراب کردن ذهن جوانها و گرایش آنها به رفتار های جنسی خشن دارند.رفتار هایی مانند کتک زدن یا شلاق زدن به هنگام نزدیکی و ..... که اینگونه رفتار در شان ما ایرانیان با فرهنگ و مهربان نیست در ضمن باید بگم کلیه سایت های مبلغ ف.ت.ی.ش سایت های فارسی زبان هستند.
    با هر بدبختی و دنگ و فنگ از ف.ی.ل.تر ها گذشتم و چند تا مقاله پیدا کردم که به نظر من با خواندن این مقالات اطلاعات کافی راجع به این موضوع بدست خواهید آورد:
    در مقاله ای که ازیک سایت به نام ویکی پدیا به دست آوردم ف.ت.ی.ش را اینگونه تعریف کرده بود:

ف.ت.ی.ش جنسی ( #F.e.t.ish# ) نوعی اختلال روحی است که بصورت ابراز تمایل و جاذبه جنسی غیر طبیعی و غیر معمول نسبت به اشیا مادی (همچون لاستیک ،چرم ،پارچه و..) یا عوامل دیگر (همچون اندامی از بدن) بروز می کند و زندگی فرد را دچار اختلال می کند. این بیماری اولین بار توسط آلفرد بینت شاخته و معرفی شد.

برخی افراد کنار آمدن با این بیماری را بر مداوای آن ترجیح می دهند. ف.ت.ی.ش پا یکی از شایع ترین این نوع بیماری می باشد.

در مقاله دیگری که از یک سایت به نام http://www.siavashataee.com دریافت کردم راجع به ف.ت.ی.ش اینگونه صحبت کرده بود حتما اینو بخونید:

ف.ت.ی.ش بیمار گونه چیست ؟
    زمانی که رابطه جنسی منحصرا به یک عمل در یک زمان و در یک مکان معطوف می شود ف.ت.ی.ش بیمار گونه گویند .
    کلا رفتارهای مشترکی که باعث لذت بیشتر جنسی مردان می شود را به طور اختصار در زیر اشاره می کنم :

به کاربردن حرفهای تحریک آمیز به تنهایی پاسخگو نمیباشد شیوه بیان آنها نیز باید با لحن آرام و شکیل باشد ، نوع پوشش برخی زنان بر این باورند که اگر تما م پوششهای خو را از تن در بیاورند مردان زود تر تحریک میشوند اما معمولا اگر بخشهای از بدن نمایان باشد عطش جنسی مردان بیشتر می شود ، آرایش و زیبایی برخی زنان وقتی قرار است بریا خرید ، کلاس ، مهمانی و ... به بیرون بروند شاید دو ساعت اقدام به آرایش کردن و انتخاب لباس و عطر مناسب می کنند این در حالیست که وقتی نوبت به همسر خود میرسه به زور در خانه آرایش می کنند این رفتار به علت عادی شدن ( عادت کردن ) افراد میباشد و نا صحیح است . انجام حرکات تحریک آمیز و ... تمامی اینها صرفا به منظور تحریک شوهر خود بود اما در رابطه جنسی آنچه که باید در نظر داشته باشیم ایست که طرف مقابل ما یک ماشین برای ارضا کردن نیاز جنسی ما نمیباشد رابطه جنسی یک رابطه دو طرفه میباشد از خودگذشتگی در سایر روابط زناشوئی و رابطه جنسی فراموش نشود در این رابطه مردان از یک سری  اعمال فیزیکی به ارضای جنسی خواهند رسید اما ارضای روحی و روانی را فراموش نکنیم اکثر مردان از رابطه جنسی به سبک دهانی لذت میبرند این در حالیست که انجام این رابطه برای برخی زنان چندش آور است مسلما برخی رفتارها به علت عدم تجربه جنسی در حین رابطه جنسی شکل میگیرد یعنی شاید شما از انجام برخی اعمال اجتناب ورزید اما در حین رابطه جنسی زمانی که حالت و رفتارهای همسر خودرا ببنینید راضی به انجام آن کار بشوید کلا مردان نیازدارند که همسر خود کاملا در اختیار آنها باشد البته نا گفته نماند در ف.ت.ی.ش برخی مردان مایلند که خود کاملا در اختیار همسر خود باشند . در دوران نامزدی و پیش از ازدواج راجع به نیازهای جنسی خود صحبت کنید ، صحبت کردن در زمینه مسائل جنسی به منظور ازدواج فاکتوری ضروری میباشد و همیشه در ذهن خودتان بپروراندی که تنها کسی که در زندگی می تواند به نیاز جنسی شما پاسخ دهد کسی نیست جز همسر شما پس ذهن وی را آماده سازید فراموش نکنید رفتارهای شما باید متقابل باشد پس همانگونه که از همسر خود انتظار دارید عمل خاصی را در جهت ارضا کردن شما که برگرفته از تفکرات جنسی شماست را انجام دهد خود نیز در جهت ارضای جنسی و روحی همسر خود اقدام نمایید.

مقاله ای دیگر کاملا این بیماری رو توضیح داده بود که از یک بلوگ یاهو دریافت مردم حتما بخونید کامل تر ار بقیه توضیح داده :

ف.ت.ي.ش چيست؟
    واژه ف.ت.ي.ش در زبان انگليسي به معناي بت مي باشد ( نمي دونم چطور براي فارسي اون واژه پيدا کنم. اين بت بمعناي کلمه ايدول نيست! ) در زندگي همه آدمها چيزي وجود دارد که باعث مي شود سلايق بوجود بياد. در زمينه جنسي اين سلايق ف.ت.ي.ش ناميده مي شود . همه آدمها اين ف.ت.ي.ش رو دارا هستند . مثلاٌ اينکه يه نفر از پوست سفيد خوشش مياد و يا از چشمهاي قهوه اي . زندگي و شخصيت و روان فرد در ساخته شدن اين ف.ت.ي.ش نقش اساسي داره و به همين دليل سلايق و در نتيجه ف.ت.ي.ش افراد کاملاٌ با هم فرق مي کنه! مثلاٌ من دوستي رو دارم که در زمانيکه براي ماموريت کاري به سفر ميره هميشه توي چمدونش يه دونه از لباسهاي زير همسرش رو هم ميبره . ميگه وقتي چمدونم رو باز مي کنم از ديدنش توي وسايلم حس خوبي دارم .يا کسي رو مي شناسم که ديدن جورابهاي ساق بلند در پاي همسرش کاملاٌ مي تونه تحريکش کنه. اِِينها تماماٌ طبيعي است . همه افراد در وضعيتي گرايشي رو نسبت به کسي حس مي کنند . شايد براتون اتفاق افتاده باشه که مثلاٌ فلان دختر با اينکه زياد جذاب يا گيرا نيست بخاطر پوشيدن فلان لباس و ست ( فرضاً شلوار جين با فلان رنگ پيراهن ) خيلي دلنشين شده باشه . يا فلان پسر با وجود داشتن صورت نچندان جالبش بخاطر استفاده از فلان ادوکلن خيلي براي شما جذاب شده باشه و هزاران مثال ساده ديگه . اينها تماماٌ ف.ت.ي.ش ناميده ميشه . اينکه مثلاٌ فلاني موي بلوند دوست داره و به اصطلاح عاميانه اينجوري رابطه جنسیي تره ! يکي از شماها در مورد نقش لباس خواب زنها و رنگ اون در تحريک همسر پرسيده بود . اين مسئله دقيقاٌ ف.ت.ي.ش ناميده ميشه . اينکه همسر مثلاٌ لباس خواب رو با رنگ آبي روشن دوست داره و نه سياه ! و چقدر هم اينکه يه زوج بدونن ف.ت.ي.ش همسرشون در چيه براي روابط في مابين اهميت داره . همونطور که گفتم ف.ت.ي.ش در طول زندگي افراد ساخته ميشه ولي هنوز نتونسته اند دقيق مشخص کنند که چرا بوجود مياد! البته من بشخصه عقيده دارم که دليل قدرتمند فعلي اون تنها و تنها رسانه ها هستند که تعاريف زيبايي و روابط رو براي ما تفسير مي کنند و درواقع اونها رو ميسازن و فرو مي کنن توي مخ انسانها ! در گذشته افراد مسلماٌ به چيزهاي ديگه اي ف.ت.ي.ش داشتند و اونها رو مي شناختند. در واقع ف.ت.ي.ش و زيبايي يک توده تو در تو است که وجود يکي به ديگري بستگي داره! طراحان زيبايي و مد و همه کساني که قدرت بنمايش گذاشتن زيبايي رو دارند با استفاده از سلايق و ف.ت.ي.ش خودشون اينکار رو انجام مي دهند . همين چيزهاي جديد ديگر باعث ساخت ف.ت.ي.ش جديدتري مي گردد . در واقع اگر ف.ت.ي.ش نبود ما دنياي احساسي با دايره کوچکي داشتيم . اما حالا ميبينيد که بطور مداوم طرحها و ابداعات متفاوتي در زمينه ارتباطات انسانها بوجود مياد که باعث ايجاد کلمه نو آوري شده است!

اين تفاوت سلايق و ف.ت.ي.ش باعث شده که بعضيها بخوان با استفاده از اين تدبير يکسري کارها رو توجيه منطقي بهش بدن و ادعا کنن که آقا جان . تو از اين خوشت مياد؟ من از اون! همه هم طبيعي هستيم! ولي نخير پدر من .از اين خبرها نيست!

براي قابل فهم شدن اون به اعتقاد من ف.ت.ي.ش رو بايد به دو دسته تقسيم کرد. درجه سبک ف.ت.ي.ش و درجه سنگين ف.ت.ي.ش. اما در هر دو مورد يک قانون کاملاٌ واضحه که مرز ف.ت.ي.ش رو از افراطي گرايي رواني جدا ميکنه ..

اينکه در رابطه جنسی هر کاري با توافق دو نفر مجاز مي باشد به شرطي که اين کار باعث ضربه روحي و جسمي به فرد نگردد و اينکار از خود رابطه جنسی لذت بخشتر نباشد .
    در اینجا انواع ف.ت.ی.ش رو توضیح داده:

در مورد درجه سبک ف.ت.ي.ش ميشه گفت در واقع کارهاي غير رايجي هستند و نه غير عادي ! مثلاٌ بوسيدن پاهاي زنان . نورونهاي عصبي و حسي احساسي زنان برخلاف مردان در تمام سطح بدن آنها پخش شده اند و در نتيجه مي توان از تمام ظرفيت احساسي زن استفاده کرد. پاهاي زن عضو زيبايي از بدن وي مي باشد که در طول رابطه خيلي مورد کم لطفي قرار مي گيرد . در حاليکه بوسيدن و ماساژ آنها به زن آرامش خاصي مي دهد. البته بعضي زنها از اينکار احساس نا راحتي مي کنند و آنهم به اين خاطر که فرصت نداشته اند پاهايشان تميز کنند و يا از اينکار خجالت مي کشند و يا حتي فکر مي کنند اينکار از مردانگي مي کاهد! و مسائل اين چنين . اما به هر جهت همانطور که ميبينيد تمام اين مراحل در راستاي آرام کردن و مهيا کردن زن مي يباشد و هرگز آسيب رواني يا جسمي به کسي وارد نمي آيد و اينکار جايگزين رابطه جنسی نمي شود . در نتيجه تمام اين هجوياني که بعنوان فوت ف.ت.ي.ش يا نظاير اينها مي بينيد تنها از بيماري رواني فرد و مازوخيسم يا ساديسم فرد ناشي مي گردد . اين نويسنده ياد شده با آب و تاب توضِح مي داد که چگونه با دستهاي بسته و در حال شلاق خوردن ته کفش مثلاٌ فلاني رو ليس مي زنه! اين مسائل اصلاٌ ديگه جزو رابطه جنسی نيست و اصلاٌ رابطه تلقي نميشه . واقعاٌ خواهشم اينه که در صورت ديدن اين چنين افراد بيماري اين مورد رو براي خودتون ياد آوري کنين که اين صحبتها صرفاٌ از حسرتهاي جنسي و مسائل و عقده هاي ناشي از اون حاصل مي شود .اعتقاد شخصي من در اين زمينه بر پايه حسرتهاي جنسي مي باشد . به نظر من افراد بدليل عدم دستيابي جنسي و شکستهاي ارتباطي و جذابيتي ( يا حتي امکان دسترسي جنسي اما عدم اقناع صحيح) از رابطه جنسی انتظاراتي رو پيدا مي کنند که بر پايه حقيقت نيست . در اين مرحله افراد در اثر فشار دچار يک خود تخريبي مي گردند که در راستاي مسائل اينگونه نمود مي کنه و افراد چنين برخوردهايي با اونها را ترجيح مي دهند . در واقع آنها از اين رفتار لذت نمي برند بلکه در واقع از خود بخاطر مسائل ياد شده انتقام مي گيرند! . ولي در کل اين اتفاقات تا حدي هم بزرگنمايِ بي خود مي باشد. به اعتقاد من همه اين حسرتها قابل درمان مي باشد ولي اينکه بخواهيم با اين حسرتها زندگي کنيم و خود را سالم بخوانيم چيز عقلاني نيست! يک چنين ارتباطاتي را حتي اگر اينها را در غالب بازي هاي جنسي نيز عنوان مي کردند باز قابل توجيه بود ولي در حقيقت هيچ زن سالم العقلي از همسرش انتظار رفتار يک سگ را در خانه ندارد!! اين حرکات چيزي نيست که حتي خودمحورترين زن نيز آن را خواهان باشد...

در مورد درجه سنگين ف.ت.ي.ش هم که ديگه فکر نمي کنم با توضيحات بالا چيز ديگه اي لازم باشه . اينکه ( معذرت مي خوام ) مدفوع به صورت زن بمالن و يا با کتک زدن و يا خوردن يا همخوابي با حیوانات و نظاير اينها که خودتون بارها عکسهاي اون رو در حداقل اينترنت ديدين رابطه جنسی رو تفسير کنن چيزيه که اصل ياد شده بالا رو مخدوش مي کنه و مرز بين بيماري و رابطه رو مشخص مي کنه... در اين زمينه خود تخريبي ياد شده تا جايي پيش مي رود که ديگر اين مسئله حتي حالت انتقام ( از خود و يا ديگران) هم مي تواند بخود بگيرد. اما چيز ديگري اين وسط قابل توضيح است . آنهم اينکه همواره در قالب داستان و تصوير چيزهاي دروغين زيادي رخ خواهد داد . اين رفتار حتي در رواني ترين آدمها هم باز به اين صورت نيست که خود را در برابر عموم نمايان کند! افراد همواره اين احساسات را پنهان مي کنند. هيچ آدم عاقلي هم خودش رو در اختيار تخليه يک رواني قرار نخواهد داد . گستردگي اين موارد تنها توسط هنرپيشه هاي جنسي و فيلمهاي پورن صورت مي گيرد که اين افراد هم خارج از مسائل مادي و حرفه اي کاري به اتفاقاتي که اين اعمال در روان افراد ديگر مي گذارد ندارند . آنها هم بيماران رواني نيستند و تنها خوب قادرند نقش خود را بطوري بازي کنند که فرد را پاي تصوير ميخکوب نمايند. اين دري وري هايي که ممکن است بچشمتان بخورد مبني بر اينکه اين رفتار شناخته شده و قابل تائيد است به هيچ عنوان صحت ندارد و تمامي اينها دست آويز کمپانيهاي جنسي است که مخاطبان خود را از ميان افرادي انتخاب مي کنند که خود بدلايل ياد شده بالا در مرز بيماري يا سير مي کنند و يا بدرون آن افتاده اند ...

امید وارم مورد قبول شما دوستان عزیز قرار بگیرد
    با تشکر.

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  2. بررسي رفتارهاي فيتيش  در دو جنس مرد و زن ( ويژه متاهلين)

منبع:سایت بهداشت تن و روح

به هر تقدیر فیتیش که از اون بعنوان تابو و یا بت یاد شده چیزی در جنس مقابل هست که باعث میشه تا یک فرد چه مذکر و چه مونث بشدت تحریک بشوند .

برای همین هم از فیتیش میشود بعنوان محرک عاطفی و خصوصاً محرک جنسی شدید نام برد.

خوب میدانید که بعضی از اعضا و قسمتهای بدن بعنوان یک فیتیش یا محرک میتوانند جنس مقابل را به تحریک وادارند و گاهی هم چیزهای دیگری مانند رفتار و یا نوع لباس محرک شدیدی خواهند بود که میگوییم به اون موضوع فیتیش داریم.

بیترین انواع فیتیش که شناخته شده هستند انواع فیتیش مردان به اعضای بدن زنها است  البته تمامی اعضای بدن زنها میتوانند که دارای قدرت تحریک کنندگی باشند که در افراد متعدد فرق دارد و بستگی تمام و کمالی به تجربه هر فرد دارد. برخی از مردها حتی به ناخنهاو یا شصت پا رنگ مو حالت چهره و جزئیات خاص غیر قابل درکی در وجود یک زن دارای فیتیش هستند که  ممکن است  سابقه ای ذهنی این فیتیش رو در اونها ایجاد کرده باشد. مثلا در روزگار نوجوانی که آمپر جنسی همینطوری و بدون دلیل هم از صد بالاتر هست و گفته شده برای ارکت یا نعوظ کامل تنها به 1ثانیه زمان نیاز داریم یک نگاه کوچک به عضوی از بدن یک زن در مرد فیتیشی را ایجاد میکند (یا بعبارت دقیقتر اورا تا حدی شرطی میکند) که در تمام عمر بار فیتیش را به دوش خواهد کشید.  

البته گاهی هم رابطه ای بین واقعیت و فیتیشهای معروف  (دلایل منطقی) وجود دارند که باعث عمومیت یافتن آن فیتیش شده است مثلاً زنها به موهای فراوان سینه فیتیشی عجیب دارند.

یکی دیگر از نکات مهم در فیتیش این است که گاهی یک پوشش و یا حتی قسمتی از بدن جنس مقابل که تا دیروز محرک و فیتیش انگیز مهمی نبوده است تبدیل به محرکی قوی می گردد  که باید ریشه آن را در تصاویر ذهنی جمع قالب مردم جستجو نمود. شاید هنر پیشه ای و یا رقاصه معروفی که از آن قسمت به صورت بارزی برخوردار بوده و نمایش مناسبی لز آن عضو را ارائه نموده است و یا حتی داستان و رمانی که خواننده زیادی یافته است در ذهنهای مردم نقش بسته است سبب عمومیت یافتن آن فیتیش گردد.برای شاهد مثال به  انتخاب رنگ سال اشاره میکنم که آن موضوع هم تنها یک قرارداد نیست

اما از همه این مقدمات که بگذریم

فیتیش را میتوانیم در سه دسته ذیل طبقه بندی کنیم:

1     1)    فیتیش بدنی:

طبیعی است که اعضای بدن دارای تاثیرات بسزایی بر روی جنس مقابل هستند و تاثیر پذیری هریک از ما انسانها از عضو خاصی از بدن جنس مقابل ما را در مقابل آن آسیب پذیر می نماید . ریشه این تاثیر پذیری هم در تفاوتهای جنسی و روانی و نیز تجربیات ما و یا حتی محدودیتهای ما دارد که در این مقاله قصد بازشکافی و بازشناسی آن نیست. اما این فیتیش در مرد و زن تفاوتهای فاحشی دارد که به آنها میپردازیم

مردان به قسمتهای زیادی از بدن زنها فیتیش دارند که از نوک سر تا نوک انگشتان پا را شامل میشوند و در راس همه خود آلت تناسلی است و از این جزء مهم که بگذریم سایر قسمتهای بدن به ترتیب  ازمهمترین قسمت  تا قسمتهای دارای اهمیت کمتر عبارتند از سینه  باسن  و مچ پا .

زنان نیز به قسمتهای زیادی از بدن آقایان فیتیش دارند که شاید در راس آن اندام و عضلات نسبتاً قوی و یا قد بلند می باشد .برخی به عضلات ورزیده پاها و برخی هم به عضلات سینه یا بازو و یا گردن بها میدهند.  بدن پر مو نیز از فیتیشهای بسیار مهم  و عمومی خانمها می باشد.

۲)             فیتیش در پوشش

البسه و پوشش ها . البسه < هم از آنجایی که همان اعضا و جوارح فوق الاشاره را می پوشانند مهم هستند> و <هم به این دلیل که اعضا و جوارح فوق را به صورت مناسبی می نمایانند اهمیت می یابند .

3    3)    فیتیش دررفتار و افکار

در این قسمتها روانشناسی حرف اول  و اخر را میزند ممکن است زنی و حتی مردی پیدا شود که دارای افکار مازوخیستی بوده و از  آزار دیدن در ابعاد کوچک (وگاه بزرگ مانند کتک خرد و درد کشیدن) لذت ببرد لذا نسبت به فحاشی و یا برخورد خشن جنس مقابل لذت وافری ببرد در حالی که همین برخورد خشن نه تنها سبب لذت دیگری نخواهد شد بلکه اسباب رنجش وی را فراهم میکند.

....

تشکر شده توسط : 8 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید